Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AirunAlMarem

    csendes tag

    válasz AirunAlMarem #3616 üzenetére

    oké, gondoltam akkor legyen entware. felrakom a metarepót. hát az sem ment zökkenőmentesen, de végül sikerült.
    okulásul az utókornak: először telepítés után a frissítésnél nem akart megjelenni semmilyen új csomag. nézegettem a kék beállító oldalát a metarepónak és feltűnt, hogy van egy felesleges sortörés Mijzelf sorában az "fw5/" előtt. ezt kiszedtem, hogy 1 sorban legyen, meg beírtam a régebbi címet is, hátha..., meg kiszedtem a gyári repó címeket (#-el az elejére, de ez mondjuk lehet, hogy hülyeség volt, mert mintha a gyári appok el is tűntek volna).
    a végén a local-nál meg beírtam az én valós lokális útvonalamat, tehát most így néz ki:

    viszont az entware-ng beállító oldala rögtön az elején az arcomba dobta, hogy ez igazából egy elavult repó és már nem frissül, ezért használjam a sima entware-t.
    itt az oldalon, amikor mindenki entware-ről beszél, akkor igazából melyikre szoktatok gondolni?
    az opkg list entware* kidob egy ilyen listát:
    entware-opt - 227000-3 - entware-opt is a metapackage to install Entware basic libraries and scripts
    entware-opt - 222108-6
    entware-release - 1.0-2 - entware_release is a file in /opt/etc with entware info
    entware-upgrade - 1.0-1 - Helper package to upgrade Entware for future usage. Currently used to upgrade armv7soft (2.3.36) to the new codebase.

    ezeket kellene feltennem a sima entware-hez?

    vagy érdemes mégis inkább ffp-t használni? a metarepóban is megjelent egy telepíthető csomagja. az ugyanaz mint a kézi telepítésnél és ugyanúgy nem fog felmenni? vagy érdemes megpróbálni? nem ront el semmit? csak mert az entware kék beállító oldalán vagy egy olyan rész, hogy összetűzésbe kerülhet vele.

    "...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

Új hozzászólás Aktív témák