Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Speederer #1004 üzenetére

    Ha biztonságosan szeretnéd elérni a NAS-od, ezeket a lehetőségeket tudom javasolni:

    SFTP (openSSH tudja), sshfs (openSSH szintén), FTPS (proftpd tudja), tudsz csinálni SSH tunnelt (rajta keresztül NFS elérést), vagy akár egy Apache-os (vagy bármilyen webszerveres) webDAV és dirlist kombót.

    Önmagában például a webDAV sem biztonságos olyan szempontból, hogy a bejelentkezési adatok plain text formátumban kerülnek elküldésre a szerver felé. Így egy nyilvános wifi hálózaton, vagy akár egy KRACK ellen nem patchelt hálózati eszközzel simán lesniffelhető az elküldött user/pass páros. Igen ám, de SSL titkosítással nem kell aggódni, mivel jelenleg nincsen "univerzális" megoldás a visszafejtésére.

    A felsorolt megosztásokhoz szükséges programok FFp alól telepíthetők.

    Illetve van az a megoldás is, hogy VPN és akkor lényegében minden forgalomat haza tudsz küldeni titkosítva. A Tomato tudja teljesíteni ezt a célt, s van is topikja itt a PH!-n, ott tudnak segíteni szerintem. De tehetsz fel userspace VPN szervert is, ilyen például az openVPN. Közvetlenül a NAS-ra.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák