Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vanos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gondolkodom, hogy összerakok egy Raspberry Pi 4 + Allo Digione konfigot, hogy a DAC-om jobb minőségű jelet kapjon. Egyelőre még csak a folyamat elején vagyok. Infókat próbálom összegyűjteni, hogy a végeredmény egy tényleg jó minőségű digitális jel legyen a kimeneten.
    Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a 4Gb RAM-al szerelt verzió is elég, vagy érdemesebb a 8Gb-osat megvenni? (Hosszabb távon még jól jöhet).
    Melyik az a tápegység amivel érdemes megtáplálni? Melyik az, amelyikkel a kimeneten már tényleg jó minőségű jelfolyam fog kimenni?

    Köszi!

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Vanos #5931 üzenetére

    Valamit kihagytam.
    Jelenleg foobar2000-et használok. Mindenevő, minden formátumot ismer.
    Az RP-knél szóba jöhető app-ok (pl. Volumino) mennyire válogatósak a formátumokat illetően? Amelyik zeneanyaggal egy komponensekkel felbővített foobar2000-el megbirkózik (dsd, sacd ,ape stb.), azzal a Volumino is meg fog?

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Köszi az infókat.
    Valószínűleg összerakok egy "alap" rendszert és ismerkedem vele. Legalább lesz összehasonlítási alapom, hogy a (HT)PC-mből vagy az alap PI-ból jön ki "tisztább" digitális jel USB-n.
    Túl nagy összeget úgy sem akartam rászánni. Idén inkább egy komolyabb DAC-ot szeretnék majd venni.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Patice #5939 üzenetére

    Köszi az infókat.
    Rendeltem egy 4Gb-os Pi4-et meg egyelőre egy ilyen Zebra Case házat.
    https://www.pi-shop.hu/raspberry-pi-4-zebra-case

    Hűtőbordákat ráteszem, de a ház tetejét és a ventilátort nem. Elkezdek vele ismerkedni.

    Van néhány 5V-os tápegységem, lesz mivel meghajtanom. Még Weiliang Audio lineáris tápegységem is van, de ennek a minősége kérdéses. A DAC-om rosszabbul szólt vele mint amikor a PC USB-jéről kapta a tápot.
    Aztán ha bejön a konfig, teszek rá egy Allo Digione-t. Úgy nézem Allo termékeket idehaza senki sem forgalmaz. Ezt csak kintről lehet beszerezni?

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Vanos #5940 üzenetére

    Délután meghozták, már be is üzemeltem Volumio-val.
    Első benyomásom pozitív, el lehet vele szórakozni. Hűtőbordákat rátettem, a ház tetejét és a ventit nem (talán nem is kell). Így 1 óra zenehallgatás után 63 fokig ment fel a CPU hőmérséklete.

    Egyelőre azt tudom leszűrni, hogy a HDMI-n kijövő digitális jel biztos nem rosszabb, mint ami a PC-ből kijön.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Max frekit visszavettem 900MHz-re. Majd terhelés alatt megnézem meddig megy fel a hőmérséklet. Úgy sem akarom újramintavételeztetni vele a zenei anyagot, nem kell az 1,5GHz egy 4 magos CPU-nál.
    Most 750MHz-en megy és 54 fokos.
    Win10-es gépemen van egy kiajánlott könyvtáram, amit a Volumio-s gép nem lát.
    A könyvtár a Win10-es gépen nincs jelszóval védve, elvileg Mindenki láthatja. A Volumio (ahogy nézem egy Debian 8) samba konfigjába is beleírtam a fórumokon javasolt sorokat, de semmi.

    Sikerült már valakinek Volumion felcsatolnia egy WIN10-en kiajánlott könyvtárat?
    Ha igen, mi van a samba konfigba beírva (/etc/samba/smb.conf)?
    Vagy a Win10 kell vmit faragnom?

    Kösz!

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Patice #5953 üzenetére

    Köszönöm, végül nem kellett engedélyeznem az SMB v1 -et, valahogy elindult.
    Inkább a Volumino samba konfigjában is tiltom, ha már biztonsági szempontból tiltani érdemes.
    smb.conf-ba ezt írtam a végére:

    server min protocol = SMB2_10
    client min protocol = SMB2
    client max protocol = SMB3

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Vanos #5940 üzenetére

    Pár napos tesztelés után összességében nem bántam meg, hogy belevágtam.
    Volumio ingyen van így nem illik róla rosszat mondani, de lehetne rajta még reszelni. Sok olyan lemezem van (DTS), amin 5.1-es és a 2.0-s anyag is rajta van. Foobar2000-nél kiválasztom a 2.0-t, és abban játssza le. Volumio nem tudom mit csinál ezekkel, de halkabbak és valahogy nem az igaziak ezek a lemezek.
    Weiliang Audio lineáris tápegységem megint nem jött be. Nem a DAC-ot, hanem csak a Pi-t tápláltam meg vele. Megint bántóan éles lett tőle a rendszer hangja, nem jött be. (Ugyanezt tapasztaltam régebben, mikor a DAC-ot tápláltam vele). Találtam egy 4A-es mobil töltőt, egyelőre azzal táplálom a Pi-t.
    Huawei telefonom ha ~1 percig nem csinálok semmit a Volumioban akkor "leszakad". A mobilon a Volumio app bezárása és újraindítása után van csak ismét kommunikáció. Régebbi Samsung telómnál nincs ilyen gond. Ez valszeg teló probléma.
    Ma is 3-4 órát nyúztam a technikát. Most már ki merem jelenteni, hogy a rendszerem hangja jobb ha Pi-ről kapja a DAC a digitális jelet, mintha a régi HTPC-mről (egy régi Gigabite GA-MA785G-UD3H alaplap van benne). Szóval egyelőre érik, hogy egy Allo Digione-t is teszek bele.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Panthera #5964 üzenetére

    Kösz a tippet. Megoldotta a problémát.
    ;]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz contaxg #5965 üzenetére

    Hangerő módosítása, előző/következő zeneszám, pause stb. Ehhez kell a mobil. Vezéléshez.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Raspberry Pi4-et+Volumio szoftvert-t használok pár éve forrásként. A Pi4-hez PI2AES modult illesztettem és innen csatlakoztam egy külső DAC-hoz. Hibamentesen tette a dolgát, nem volt vele gondom.
    Aztán pár hete vettem egy új DAC-ot. A rendszerem hangja most úgy tetszik a legjobban, ha a Pi4 USB portjáról kapja a bemeneti jelet a külső DAC (SMSL). Azonban egy nem várt kellemetlenséggel szembesültem.
    Ha a DAC XLR kimeneti portját használom (ami az erősítő XLR portjához csatlakozik) minden zeneszám indításakor éles pattanó hangot ad a hangfalam. Kap egy tüskét a rendszer. Visszatettem a régi DAC-ot, az USB portot használva szintén pattan egyet. :(
    HA a DAC RCA kimenetét használom (erősítő RCA bemenetére) akkor nincs ez a jelenség, a zeneszámok indításánál egy halk "neszezést" hallani.
    A PI4-hez egy 4Tb-os merevlemez csatlakozik. Megvan a jelenség akár a merevlemezen, akár egy hálózaton lógó laptopon van az elindított zeneszám.

    Amit próbáltam:
    - Mindegyik USB porton megvan a jelenség akár melyik USB-re kötöm a merevlemezt és a DAC-ot
    - Akár a PI4-et táplálom közvetlenül (5V-os lineáris tápegység) akár a PI2AES-en keresztül (24V-os lineáris tápegység) a jelenség megmarad.
    - PI2AES modult kivettem és csak a PI4 marad streamerként - semmi változás.

    Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
    Vagy a Pi4-em lehet hibás? (Vegyek egy újat - talán potyára).

    Nem szeretnék "dobozos" streamert venni, tetszik a Pi4+Volumio kombó.

    Tippeket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Melorin #7982 üzenetére

    Audioquest Forest digitális koax-al használtam a PI2AES-t.
    Földhurokra én is gondoltam. Kínából rendeltem is egy USB izolátort, de nem jött be. Recsegő, ropogó darabos zenét kaptam eredményül ha betettem.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Polllen #7983 üzenetére

    Ha nem csinálok semmit az új zeneszám indulásánál úgy emlékszem nem pattan. Ha zeneszám lejátszása közben indítok el egy másik számot akkor viszont pattan.

    Volumio beállításait már végigtúrtam/végigpróbáltam.
    Jó ötlet, teló/PC USB-ről még nem próbáltam ki.
    SMSL VMV D1SE a régi, SMSL VMV D2R az új DAC

    Ha nem sikerül ezt az USB-Volumio-XLR vonalat orvosolnom, akkor valamit változtatnom kell.

    A VMV D2R működik a PI2AES modul I2S interfészével (D1SE nem ment), de ott meg a DSD fájlok lejátszása nem hibamentes (halk és zajos a zene). A PCM fájlokkal nincsen gond.
    Ha a DAC-ok USB-je ilyen problémás, akkor egyszerűsödik a képlet. Mondjuk ennek nem örülnék, mert bár elvileg az I2S jobb interfész az USB-nél, de a mostani konfigomnál (kábelek) az USB használatával jobban tetszik a végeredmény.

    Akkor első körben kipróbálom különböző forrásokkal a DAC-okat.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Polllen #7986 üzenetére

    Hali!

    Az lesz. Szanaszét teszteltem, a DAC-om XLR kimenete problémás. Ha XLR kimeneten van és a bemenetet változtatom akkor is pattan. Az I2S bemenetet használva is sikerült egy zeneszám indításakor pattannia. Csak minden jó összekötő kábelem XLR-XLR. :((
    A D1SE-t meg benéztem, az nem pattan XLR-en.
    Írtam az SMSL supportnak a problémáról, hátha írnak valami okosat.

    Különben egy pazar DAC. Fekete háttérrel nagyon jó hangszínpaddal valósághű énekhanggal. Számomra egyetlen negatívuma (szar XLR-en kívül), hogy a gyors ütős basszus sokkal lágyabb/gyengébb mint a D1SE-nek. Elektronikus zenék (pl. Madis) emiatt kicsit harmatosak a D1SE után. Ez is lemegy a pincéig, de az ütések harmatosabbak, lágyabbak.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Polllen #7988 üzenetére

    SMSL-től megkaptam a válasz emailt.
    Elküldték ezt a linket:
    https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/xmos-driver-settings-for-no-cutoff-delay.25838/

    Windowst használó forrásnál ez megoldás. Az általam használt Volumio viszont Debian linuxra épül.
    A ROPIEE-nál is van ilyen opció, az is megoldás lehet ha USB+XML-t szeretnék.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

Új hozzászólás Aktív témák