Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz Patice #4065 üzenetére

    és alphamooncam, illetve mindenkinek:

    Egy univerzális célú, vagy HTPC esetén, ami zenehallgatásra is van használva és valamennyire fontos a hangminőség, legalább az alaplapra és tápegységre oda kell figyelni, ez nem jelent sok plusz költséget. A legfontosabb legelső körben egy olyan alaplap, aminek van egy normálisabb USB portja. Gigabyte esetén érdemes olyan típusokat választani, amin van USB DAC-UP port, vagy az újabbakon a továbbfejlesztett DAC-UP 2. MSI-nél is vannak hasonlóak, ott USB Audio Power PRO-nak nevezik. Ezek semmi különös csodát nem tudnak, csak egy tisztességesebb szabvány USB portok, amilyennek lennie kellene az összes többinek (RPi3, fapados miniPC-k is elvéreznek ilyen téren). Illetve ezek az alaplapok már valamivel jobbak a nagyon fapadosaknál, amiknél a tápáramköröket is nagyon elspórolják. Ha valakinek ez nem elég, akkor jöhet a legolcsóbb Paul Pang kártya, de az már a következő szint, bár itt meg már szinte mindegy milyen az alaplapi USB port.
    Legelső körhöz visszatérve, kell egy modern, alacsony zajú (picoPSU-nél jobb) PC tápegység, mint például a Leadex Gold, de Seasonicnak is vannak jó típusai, de most nincs időm kikeresni a típusokat. Vannak hasznos tesztek tomshardware, eteknix, techpowerup, bit-tech oldalakon, meg van valami orosz oldal is aminek sose jut eszembe a neve. Eddig nagyjából mindenkinek el kéne jutni, aki zenePC-t akar.
    Processzor, RAM, adattároló már kevésbé fontos szerintem, illetve itt bejönnek az egyéni igények, kinek mire van szüksége. Vagy kell-e pluszban videokártya játékhoz vagy madVR-hez, bár ezekhez ugye már kell a jobb processzor, ha valaki komolyabb szinten gondolkodik. Nyilván egy sima zenelejátszó, vagy egyszerű videólejátszó géphez nem kellenek ilyenek, a videokártya amúgy is csak plusz zajforrás mindenféle szempontból.

    Innen fentebb már csak nagyon költséges módon lehet érdemben előrelépni, sok embernek nem is éri meg szerintem, főleg ahogy olvasom a hozzászólásokat a különféle audioval foglalkozó topikokban, többeknek még mindig alapvető hangdoboz elhelyezési és szobaberendezési problémáik vannak.
    Na meg a tipikus kezdők, akik hangdobozt szeretnének, ami sehová sem fér el. :D

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • senior tag

    válasz Patice #4065 üzenetére

    Én is sokat agyaltam rajta, valszeg Rpi3 + Mamboberry Hifi DAC + iFi táp lesz a kezdet. Meglátjuk mit tud , és innen viszonylag könnyen lehet lépni.

Új hozzászólás Aktív témák