Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz toroB86 #3038 üzenetére

    Pi-re való i2s DAC kártyák mind ugyan azt a GPIO tüskesort használja, amelyik mindegyiken ugyan az (tudtommal).

    HiFi Berry kártyát próbálnék ki a helyedben, aminek analóg kimenete van egyből, és akkor tényleg elég lenne egy lineáris táp a zenegépedhez.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • ZooLee

    őstag

    válasz toroB86 #3038 üzenetére

    már elég régóta volumio-zok egy Raspberry Pi 1 Model B-n, egy Behringer UCA 222 DAC-cal. csak ez van ...
    Ti melyik úton indulnátok el?

    Szia / Sziasztok,

    Már egy ideje olvasom a topicot (ill pár másikat is) és már én is építésben vagyok. Párhuzamosan egy PC-t és egy RPi-t építgetek, elsősorban az otthon "talált" anyagokból, aztán lépegetek előre.

    Az RPi már működik nekem is Volumio-val igaz, csak alapkiépítésben (egyelőre, mert már jönnek hozzá a kiegészítők :) ) Sima kapcsolóüzemű táp, saját műanyag háza.

    Szóval nekem is egy sima RPi B muzsikál, gondolkodtam a cserén, de csak akkor, ha majd a RPi lesz a gátja a továbblépésnek. Egyelőre nem az. DAC-ként nekem egy X-Fi HD volt, most egy Denon DA-300USB van, de az RPi ismert USB-gyengesége miatt nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb megoldás. Ezért kipróbálásként rendeltem egy PiFi Digi-t, hogy Coax-on is kipróbáljam majd. Lassacskán meg kell, hogy érkezzen, majd jelentkezem. Van direkt DAC kártya is, nem tudom milyen minőségű, de pl a HifiBerry-s DAC Burr-Brown alapú, gondolom annyira rossz nem lehet...

    Lináris tápot én építek, egy nagyon jó cikket találtam, ez alapján próbálok menni. Toroid trafót és fém műszerdobozt itthonról, bármely elektronikai áruházból tudsz rendelni, a regulátort a cikkben lévőt rendeltem meg, meg is érkezett, eléggé bizalomgerjesztő :) Ha lesz időm, akkor lassan össze is építem majd.

    E mellett még van egy Adafruit GPIO-s LCD panelem, ezt is megpróbálom majd beépíteni, webrádióra nagyszerűen üzemelt MPD-vel, vagyis Volumio alá is megoldható lesz. Remélem :)

    PC-s vonslon is mozgolódok, ott van egy régebbi Atomos integrált mini-ITX lapom, fel is ment rá az AP-Linux, de egyelőre bott után, mikor indítaná a grafikus felületet eldobja magát, resetel az egész cucc. :( Ide nem akarok egyelőre invesztálni, jó lenne kipróbálni majd az RPi ellen, és utána tovább menni.

    Z.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák