Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    Az eredeti hír: Bővebben: link, és persze ott van egy fórum. EZT azért szerettném megnyitni, mert ott sok negatív hozzászólás van, melyek nem látnak benne semmit, csak kritizálni valót. De, ha a modik mégis törölnék, hát ígyjárás forog fent.
    MOST szereztem be az alap készletet. A fenti linken ismerkedtem meg vele, és már akkor megtetszett, de sajnos, csak mostanában jutott el kishazánkba (jó sokat emileztem a hazai forgalmazóval).
    Ez az oldaluk: Bővebben: link
    Aki esettleg nem tudja megnézni a linkeket, vagy felmerül a kérdés, mire is jó ez? No, igen. Kinek mire. Vannak, akik egy 500 forintos egérrel is ''jól'' eljátszadoznak, meg egy sima billentyűzettel is elvannak. NEM nekik készült, meg azoknak sem, akik leszólják az árát (jelenleg az alap készlet 12.000 huf, a kiegészítők pedig 6.000 huf/db!). Tehát, elvileg nem olcsó, ez TÉNY. Ráadásul nem is rádiós, vagy infrás. A csatlakoztatására a kézikönyvben ez van írva (mely több nyelvü, de nem magyar, azt külön adják, A4-s lapokra másolva:B):
    ''USB or PS/2 port free for keyboard use'', viszont csak usb csati van rajta, átalakító nincsen. Mégpedig azért, mert külön van olyan verzió, mely ps/2-s csatlakozóju, nálunk eddig csak az usb-s található.

    A billentyűzet ''multimédiás'' is, tehát van egy fölső kiegészitő billentyű sora (programozható, természetessen). A hátulján pedig van még 2 db USB kimenet (HUB, bár ha jól olvasom ezek ''csak'' 1.1-sek). Aki esettleg megfelelő egérrel rendelkezik, és megpiszkálta a windows USB sebességét, az jól járhat vele, mert képes azt kihasználni (elvileg) az akár 500KB/s (10MB/s) lehetséges.
    További érdekesség, hogy a driver lemezen feltünt a ''hungary'' felirat is! Asszem, EZ elég szokattlan ma még, hiába vagyunk ugye uniós tagok.:C
    Amiért nyitottam ezen totyikot. Mivel, a kiegészitőket külön-külön KELL megvenni, nem mindegy, hogy mekkora külömbség van az alapszetben található billentyűzethez, tehát, hogy érdemes-e egyáltalán megvenni a kiegészítőt, és melyiket. Én még (bevallom őszintén) csak az alapot vettem meg, de rövidessen meglesz az első kieg, a Battlefield 2-höz. Most megyek, és beüzemelem, és lőn próbaüzem.
    Ja, jelenleg 2 kieget láttam a bolt polcán, tehát az egyik a BF2, a másik a Warcraft (WoW) kiegészitője. Készül az ''Age of Empire III Limited Edition keyset'' is, de láttam már a Call of Duty 2-höz is készülődnek.
    Hozzáteszem, hogy aki BF2-zik, azok már találkozhattak ezzel a névvel (Zboard), mert üzemeltettnek jópár ranked szervert, ami nem kis befektetés lehet (persze, ahogy a pingeket nézem, kint amcsiban).:R

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    Gondolom, több helyen is megvásárolható. Én speciel az 576 boltjában vettem meg (Árkád üzletházban), és itt kiegészitőket is árultak hozzá (WoW, BF2).
    Mint írtam, a driver cd-n a ''hungary'' felirat díszeleg, de telepitésnél nincsen ilyen lehetősség. Annyit fedeztem fel, hogy a játékok felsorolásában kb. 8-t hoz fel, ezekhez lesz gondolom kiegészitő, vagy az alapbillentyűzethez ad egy ''sablon'' kiosztást, de érdekes, hogy nincsen közte a WoW, illetve BF2. Mindegy, még nem jöttem rá, max majd akkor, ha valamelyiket feltelepítem közülük.
    Ami még szembetünő, hogy MAGYAR karakteres a billentyűzet!:R
    Tegnap ki is próbáltam a BF2-vel, de kicsit át kell konfigolni a játékon belül a gombkiosztást (pl. a térkép:M, vagy a lehasal: Y átrakása), illetve, pl. a ''TAB'' billentyűt szerintem nem kell, csak annyi, hogy az most nem a bal oldalon éred el, hanem a jobb oldalon (ez a bill, gyári kiosztásban a fegyver kijelölés ujraéldedésnél, illetve szakaszba ki-, ill. belépésre szolgál). Ha majd megveszem a bf2 kiegészitést, már nem kell vele bajlódnom.:B

    [Szerkesztve]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz asimov #4 üzenetére

    Ja! Képzeld, meglepődtem, de TÉNYLEG a normál, FULL MAGYAR billentyűs, relative olyan, mint a többi, csak egy kis része van átdolgozva, ami nem érinti, csak az insert/delete-s részt. Méretre is alig-alig szélesebb, mint egy átlag bill.. Azért, nem estem hasra a ''minőségétől''. Kicsit zörgős, annyira nem élvezet vele gépelni, vagy hozzászólásokat irogatni, de ez egy külön téma. Mivel nem erre készült, ugye.:)) Tehát, a lényeg a játék. Nekem speciel jobban ''ízlik'', mint a régi, sima mezei billentyűzetem. Mindenképpen KELLETT váltanom, mivel egyszerre amx 2-3 gombot tudtam eddig leütni, márpedig játékoknál van, amikor 4-t is shimán alkalmaz egyszerre az ember, ezt pedig nem kezelte a Compaq bili. Utal is rá a Zboard, hogy 8 (!!!) billentyű leütése lehetséges EZZEL az eszközzel! Visszatérve, alapból elég jól kezelhető, minden gombocska elérhető, és alapból szinte változtatások, tehát programozás nélkül is használható a BF2-höz. Csak jól meg kell kukkolni a gombokat, mert elég kis betükkel vannak ráírva. Vannak nagyobb gombok, azokkal nincsen gond, de pl. az ''Y''-t már alig vettem észre, és átprogramoztam máshova is a BF2-n belül. Utánna vettem észre, hogy megvan az. Ami talán nem látszik a képeken, hogy pl. némelyik gombocska kicsit döntött. Szerintem, aki vacilál, vétel elött, az bontassa ki, és rakja rá kezecskéjét, próbálgatván elérni a kisebb gombokat is.:DDD
    Asszem, majd csinálok róla képeket, mert így elég nehéz beszélni róla, ha sehol sem látszik a magyar kiosztásu klaviatura (legalábbis, neten nem láttam).;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz gza78 #6 üzenetére

    Én nem látom, hol van megcserélve az f-g.:B Ami a minőséget illeti, o.k., ez relatív. Én most találkoztam egy Dell billentyűzettel, és a nyomkodása dettó ugyan ilyen. Nem annyira jó, mint egy mezei bill., bár nekem éppenséggel semmi bajom vele.:DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz gza78 #8 üzenetére

    Neked volt szerencséd az ''eredeti'', tehát usa-ban összetákolt verzióhoz is?:F Én a képekről leszűrtem, hogy nem lehet olyan extra nyomkodni, mert nagyon nem hasonlít pl. Erdőke billentyűzetéhez (sem) (Bővebben: link), meg nem is olyan lapos, mint a noti billentyűzet. Talán azért fogadom el könyebben, mert éppen most cserélték le a munkahelyemen Dell gépekre a régebbieket, és a bill. kísértetiessen hasonlít (érzésre, nem látványra) a Zboard ''keménységére''.
    Tegyük hozzá, hogy a 18 az inkább 12E huf, és ha akarod, akkor vehetsz hozzá kiegészítőt, mely jelenleg +6 rugó/db. Ugyanis, az alap játékos bill. is elegendő lehet jópár játékhoz, max a külső nem olyan, mint a kiegészitőé. Viszont, ha mindegyiket meg akarod venni, az elég húzós (bár sok értelme nincsen), már ha nem csak azt a két fajtát akarod beszerezni, amely jelenleg kapható nálunk.

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz gza78 #11 üzenetére

    Az igaz, hogy Made in China, de mi nem az?:DDD Már a műszaki területen. Lehet, hogy a Playstation 3, meg az Xbox360 egyes alkatrészei, meg az első pár sorozat nem kínából fog származni. De, pl. a PS1-t már régóta ott is rakják össze, ahol gyártják hozzá az alkatrészeket. Akkor ki a rák fog sz*rakodni egy mezei ócccso billentyűzeten? Nem hiszem, hogy van olyan bill., melyet NEM ott készítenek!:))

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    Zboard billentyűzet fejlemény! Voltam az Árkád-ban, az MM-ben, és ott az alap csomag ''csak'' 9990 HUF! Sajna, a kiegészitők elfogytak itt, de ezek ára is elvileg olcsóbb az 576-hoz képest (4990huf, 576-nál 5990, de legalább kapni).
    ''Kénytelen'' voltam a drágábbik helyen megvenni a BF2 kiegészitőjét.:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Kraptor #16 üzenetére

    Minden relatív. Ahoz képest, hogy így az alappal kapsz egy olyan kiegészitőt, melyel könyebb a játékok kezelése, szerintem versenyképes ár. A kiegészítők egy jelentős része meg ténylegessen segít az irányitásban. Igaz, meg kell szokni némelyiket, de ezzel nincsen gond, szvsz. Ráadásul, multimédiás a billentyűzet (programozható elég jól). Kipróbáltam a hangerő szabályozást, és bf2 alatt, játék közben is gond nélkül megoldható. Nem mondom, hogy ezt nem tudná más, multimédiás bill., de pl. az én előzö eszközöm núdli volt ehez képest!:DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Pompi #20 üzenetére

    Sajnos, jelenleg két kieg kapható csak, a BF2, és a WoW bill.je. Hivatalossan meg nálunk csak kb. egy hónapja jelent meg. Abban igazad van, hogy ha csak az elveket nézzük, akkor a Zboard-nak NEM lehet ellenfele. Más kérdés, kinek mi jön be. Pl. anno én playstation-n kezdtem. Egyértelmü számomra, hogy egy olyan jellegü gamepad shimán lever szinte minden irányitási formát (kivéve repszim, és az fps-ek multis része). Mégis, csak mostanában kezdenek el terjedni. Ami még fontos, hogy itt garantálják, hogy egyszerre 8 (!!!) billentyűt le tudsz nyomni, míg egy hagyományos bill. esetében ez csak 2-4. Persze, a mostani alap billentyűzetek már valamivel jobbak ilyen téren, de a gombok ergonómiája, hát inkább hagyjuk.:DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #22 üzenetére

    Én akkor is fentartom véleményemet, az LCD, meg egyébb optikai tuning játék közben NEM érvényesülhet! Mivel, a képernyőt KELL figyelni, NEM az lcd-n játszol, igaz? Ez kb. olyan, amikor okoskák egy VGA-t csak tesztprogival nézegettnek, mennyi pöttyöt tud, de játékkal nem.:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz nortsen #25 üzenetére

    Ami a drivereket illeti, igazad van. Lehet, le kellene vakarni a mostanit, és megpróbálni újra felrakni mondjuk az amcsit, csak attól félek, akkor kicsit megbolondul a magyar karakterbillentyűk miatt.:DDD Mondjuk, engem annyira nem zavar, hogy kevesebb gamet támogat, de ez szerintem csak beállitás kérdése! Már játékon belül.;)

    [Szerkesztve]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Freeman42 #27 üzenetére

    Túl sűrün nem járok erre én sem.:B Majd megpróbálom lefotózni, és felrakni. Bár, egy sima magyar billt fogsz látni!;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    Új billentyűzet fog megjelenni! Itt lehet megskubizni:
    [link]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz beers #32 üzenetére

    Hát, én azzal a ''kopogós'' sz*rral elég jól eljátszogatok. Az más kérdés, mennyire zavaró, speciel én megszoktam. De, érdekes, hogy a rögzitése sem kopott ki, tehát szinte ugyan olyan ''nehéz'' (passzentos) a felrakása, mint legelsőre, és én ebből arra következtetek, hogy még sokáig bírja, nekem meg az is fontos. Lehet olyan csiricsáré, mint pl.[link], amit Sirandrish keresett az előző hozzászólásában, de attól még (szvsz) eléggé sz*r lehet vele játszani, mert NEM ergonómikus egy dekát sem. No jó, ez tulzás, mert egy kicsit az, de ez kimerül annyiban, hogy bizonyos gombokat közelebb helyeztek a ''WASD'' gombokhoz, ez meg lótúró! PONT az a lényeg, hogy a wasd gombokat kell megfelelően elhelyezni, mint ahogyan mondjuk a Zboard is próbálkozik, és köré lehet építeni a többi gombot, de ha pont a legtöbbet használt 4 billel nem csinálnak semmit, akkor igenis azt lehet mondani, hogy ez biza népbutitás. Már számomra.

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    Új hardwer kiegészítő:
    [link]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Kanczy #36 üzenetére

    Hát, kinek mi. Nekem most már megvan az alap, és ha váltok egy másik gammára, akkor ugye ''csak'' a kieget kellene megvennem. Bár, ha az FPS, akkor lehet, hogy az alaphoz adott game bill is elégséges egy darabig. Egy WoW, vagy GW más kérdés. Én ahoz is megvenném, csak én lökött vagyok.;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Arius #42 üzenetére

    Nem, ez úgy néz ki, hogy (jelenleg) 12E pénz, amiért kapsz egy alap billentyűzetet, magyar kiosztással, és egy általános gammer billentyűzetet (plussz feltét). A kiegészitők plussz 6E, de csak az alappal használhatóak. Tehát, 12E huf-rt kapsz egy TÉNYLEG gammer billentyűzetet, amivel gond nélkül tudsz játszani, és ha van 1-2 kedvenc játékod (legalábbis magyar viszonyokban gondolkodva), akkor esettleg érdemes (ha kapható nálunk) megvenni a hozzá tartozó kieget is. Ilyen nálam a Battlefield 2, de ezt használom a Battlefield 2142-höz is!:DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    Hétvégén voltam a Cora-ban. A feltétek ~4200 körül voltak, a Bf2142 pedig ~3800.
    Csak, ha valakit érdekel még. :DDD
    (Fóti üzemegység)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák