Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    válasz Honkydoo #614 üzenetére

    Azon már túl vagyok. Mobil eszközök 1 - 199-es tartományból kapnak DHCP címet, a fix eszközök (PC, NAS, Media Player) 200-as címeket kézzel, fixen(200, 201, 202). Bár asszem addig álítgattam már, hogy a PC-m is végül DHCP-n maradt már.
    Azt is végigcsináltam, hogy minden eszközt leállítottam, routert kikapcsoltam, majd szépen egyesével vissza mindent, routerrel kezdve. Természetesen elég időt hagyva, hogy az IP címeket megkaphassák. A media player első újraindításáig látta is a NAS-t, aztán nem. Ha úgy kapcsoltam be a media playert, hogy ment a PC, akkor látta a NAS-t, egyébként nem. Természetesen mobilról ugyanez volt a helyzet. Amíg a PC be volt kapcsolva elértem DS Download app-al a NAS-t. Ahogy lekapcsoltam a PC-t és újracsatlakoztattam a mobilt a wifi hálózathoz, már nem látta a NAS-t. Már az őrület határán vagyok :W

    Most annyit csináltam még, hogy a PC-n teljesen eltávolítottam az eszközök közül a hálózati adaptert, majd újra telepítettem, illetve a DSM-ben ki, majd vissza kapcsoltam a Windows file-szolgáltatást. Eddig telefonnal működik a dolog. A media playert még nem próbáltam.

    (#615) Proxy2: köszönöm :R (bár nem igazán értem, amit mondasz, hogy mit jelent :DDD). Minden segítségért hálás vagyok, mert már teljesen kiborít ez az x-akta jelenség. Hozzáteszem nem vagyok egy hálózatguru, de ekkorát még nem szívtam :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák