Új hozzászólás Aktív témák

  • szaki035

    tag

    válasz szaki035 #20686 üzenetére

    Sziasztok,
    sajnos újra visszakerültem ide a Fórumra. :(( Ugye volt az a problémám, hogy egyik HDD úgy mond állandóan csipogott, i/O problémákat írt. A diagnosztikák a következőek voltak:
    - SMART szerint "Hibákat produkál" valamint a jelentés szerint BAD sectoros
    - A HDD/SSD menü alatt 0 Bad sectort és "Hibákat produkál" írt
    - a SMART teszt menü alatt az IronWolfPro szerint minden rendben volt
    - kivettem a HDD-t, PC-n HDD Sentinel szerint is 0 Bad Sector, Tökéletes működés
    - Sata kábel csere vissza a NAS-ba, viszont a NAS mégis problémát írt, így gyanakodtam HDD problémára, hogy talán nem megfelelően volt csomagolva szállításkor, megsérült, így visszaküldtem. Másik Internetes oldalon rendeltem egy WD Red Prot, vatt újan a csomagolás tökéletesen védve volt, gondoltam csak csatlakoztatom "Javítás" gomb és kész. Sajnos nem. Mikor az előző HDD volt benne a következő HDD lánc volt:
    1.Meghajtó: SSD 1 - 128 GB
    2. SSD 2 - 240 GB
    3. Seagate - 4TB
    4. Iron Wolf Pro - 4TB
    5. Wolf Pro - 4 TB
    6. Seagate - 8 TB
    Mivel akkor a rendszer az 5 Meghajtót találta problémásnak, + mivel ajánlottátok, hogy az SSD-nek semmi értelme itthoni használatra, ezért talán gyanakodtam az 5 SATA port problémára.
    Amit csináltam: SSD-k cache leválasztása, gép ki, SSD-k ki, majd az összes portot előrébb tettem 2vel, ugye így fizikailag az 5 SATA port kiesett. 3x4TB + egy 8 TB, rendszer bekapcs., felismerte gond nélkül, rá a Javításra, majd azt a jelentést kaptam a sarokba, hogy javítás sikertelen, a Kötet leromlott. Rámentem, hogy megnézzem mit ír a SMART diagnosztika, és ez
    a kép fogad.

    Gondoltam talán SATA kábel csere megoldja, de ugyan az....Mostmár nagyon tanácstalan vagyok....
    Tipp: Van egy PCIE 6db Sata kártyám, esetleg gépet ki, az összes SATA le, kártya be, majd csak a PCIE kártyára csatlakoztatom a megfelelő sorrendbe a HHD-ket.
    Szerintettek mi lehet a probléma???
    Annyira szerencsétlen nem lehetek, hogy két hibás HDD kapok....
    :( :( :(( :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák