Új hozzászólás Aktív témák

  • HaZse

    őstag

    válasz zarew #1766 üzenetére

    A leírásod szerint azért nem megy, mert pl. a telekomos HGW-nek a belő (LAN) IP címe: 192.168.0.X. A TP-LINK-é pedig gondolom, hogy 192.168.1.X. Ha a TP-LINK mögött vannak az eszközök (NAS? PC), akkor azokat IP cím alapján el tudod érni, de a telekomos GHW miatt a portforward nem fog túljutni a tp-link routeren.

    Én azt ajánlom, hogy a tp-link routert iktasd ki (vagy kapcsold ki belőle a DHCP-t) és akkor a telekomos HGW után egységes IP cím lesz.

    És akkor a telekomos HGW-ben meg be tudod állítani a port forwardingot.

    Én nálam a PC-n fut a no-ip.com-os kliens és az adja meg az aktuális IP címemet, mert én optikán vagyok invitelnél, ahol időközönként változik az IP címem.

    Viszont ha a telekomos nem betárcsázós (PPOE) a neted, akkor elég havonta 1x felmenni a no-ip.com oldalraés meghosszabbítani az ingyenes regisztrációt.

    Ha nem világos, akkor keress priviben, ahol adsz egy tel. számot és felhívlak és elmagyarázom.

    Üdv.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Új hozzászólás Aktív témák