Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsimix

    őstag

    válasz jaroslav #258 üzenetére

    Tehát az itt leírtakat a két eszköz egymáshoz való viszonyában kell értelmezni.

    XIM4

    Pozitívumok:

    + Bluetoot-on keresztüli könnyű kapcsolódás.

    + Egyszerű de nagyszerű android, ios, windowsra megírt alkalmazás BT-os konfiguráláshoz.

    + Előre létrehozott profilok a játékoknak aminek a legfontosabb része, hogy konfigurálásnál látod a profilban az adott játékban melyik gomb, hogyan van kiosztva.
    PL: BF1 "R2 = Fire" - Nyomd meg a kívánt gombot a konfiguráláshoz. (Listening)

    + Szinte folyamatos naprakészen állás, szoftvertámogatottság. Időnként új fw az új hardverek miatt.

    Negatívumok:

    - Amikor játékot akarsz váltani mindig csatlakoznod kell BT-on egy új profil betöltéshez.

    - Van 1-2 játék ahol a XIM feladja a harcot a konfigurálások ellenére is Ilyen pl a Division és a Wildlands. Ellentétben a Venom X4-el ami beállítható. (Valószínűleg hardveres eredetű a dolog mert megoldás a mai napig nincs XIM-en) Próbálkozhatsz bármilyen egérrel deadzone-okkal stb.

    - Ha nagyobb felszültség igényű dolgot szeretnél rákötni, szükséged lehet egy külső tápfeszültséggel ellátott kizárólag usb 2.0-es hub-ra.

    - Tekintve, hogy 20 perc alatt beállítasz, testreszabsz egy profilt magadnak és talán többet nem nyúlsz hozzá csak ha betöltesz egy játékprofilt, az 50 ezres ár nem gyenge. Hiába az összes fent felsorolt pozitívum hiszen nem a konfigurálást akarod nézegetni hanem játszani szeretnél.

    Venom X4

    Most kezdjük a negatívumokkal.

    - Januártól márciusig forgalomba kerültek limitált példányszámmal a felhasználók saját felelősségére úgymond próbára szánt verziók amiből még pár tanulságot levontak a fejlesztők a visszajelzésekből és jött 1-2 új FW. Utána beindult a tömeggyártás. Mégis miután megvettem az enyém cseréltethettem egyből pedig ez már végleges volt. Rossz volt az egér. Nem elég nagy a minta de többen is panaszkodtak.

    - Elmebeteg WIFI-s megoldás. A hálózatokhoz való automatikus csatlakozás telefonon vagy gépen is bekavarhat amikor a VX4-re szeretnél kapcsolódni de nem oda sikerül. Komolyan rá kell érezni, hogyan működik.

    - Jelenleg tudomásom szerint csak windows és androidos támogatás van, de figyelembe kell venni, hogy ez egy új eszköz.

    - Kevesebb előre létrehozott játékprofil van ami végülis nem akkora probléma mivel a legtöbb profilt általában személyre szabja magának a felhasználó azaz végülis újat hoz létre. A hatalmas negatív dolog az, hogy konfigurálásnál a JELENLEGI szoftver verziók mellett nem látod melyik gomb mit csinál.
    Tehát a BF1-es példára visszatérve XIM-el ellentétben itt annyit látsz : R2 = Nyomj meg egy gombot a konfiguráláshoz. Oké.. de mi a f...omat csinál az R2(???wtf).. Aztán van 20 gomb.Na ilyenkor indul egy külön nyomozás. (Én a probléma kiküszöbölésére úgy döntöttem, hogy leszedem netről az egyes játékokhoz tartozó gombkiosztás ábrákat).És arról lesek gépen. Remélem megoldják idővel.

    Speciális dolgok

    - A wandon a kar alatt van elhelyezve a D-pad ami azt jelenti, hogy ha a wand-al szeretnél játszani meg kell küzdened azzal a problémával, hogy nem tudsz egyszerre mozogni is meg gombot is nyomkodni.
    Mások szerint rá kell érezni, saját ismerős körömbe is van aki profi cod játékos vele még így is. Nekem így nem annyira értelemszerű, hogy ez így normális.. De amúgy játékfüggő..Van ahol még jó is lehet.

    Pozitívumok:

    + Meglepő módon de talán az a kis plusz ami a Division-be is benne van, amitől az is használhatóvá válik különösebb erőfeszítés nélkül azt sugallja, hogy mégis tud valamit amit a XIM4 nem. Valamit precízebben végez talán (írják is amúgy, hogy erre rámentek a szoftverben). PC gamerként érzésre nekem egy 12k-s DPI-s egér működése a VX4-en inkább közelebb áll a valósághoz. A képen linkelt egerem a Logitech G502 Proteus Spectrum a független tesztelési alany. Érzésre nekem a XIM4 olyan mintha valami micro smooth lenne a szoftverbe építve a már már gyönyörű mozgásokért amíg a VX4 pont azt csinálja amit akarok.Valahogyan határozottabbnak érzem a mozdulataimat vele. Latency problémák biztos vagyok benne, hogy nincsenek.

    + A VX4 egere is ugyan olyan pontosságot ad mint a 20-25e ft-os G502. Igaz egy picit nagyobb annál és emiatt számomra a G502 minimálisan kényelmesebbnek tűnik de a VX4 egerén található plusz gombok felülírnak mindent mert hasznosak és kellenek.

    + A Venom X4 fő egységén megtalálható egy extra micro usb csatlakozó amin keresztül egy max 5V-ot támogató adapterrel extra feszültséghez juttathatod a kis dobozkádat (5V-os telefon töltök alkalmasak pl erre vagy fényképezők de lehetőséged van a PS másik portját is befogni). Alapból kb 500mA-ig szolgálja ki a perifériákat ami a legtöbb esetben elég lehet. Ha mégsem akkor szétkapcsolhat játék közben stb anomáliák fognak jelentkezni. Ilyenkor érdemes megtámogatni picit.

    + A VX4 hat db profil folyamatos tárolására képes az agyában amik között a világító led kapcsoló nyomkodásával tudsz lépkedni. 6 féle színnel világít innen tudod melyik játék profiljában vagy aktuálisan. Ha már be vannak állítva a játékaid az igényeid szerint onnantól szükségtelenné válik csatlakozgatni és felmentenek a wifis borzalom alól. (Igaz direktben is rákötheted PC-re és úgy is beállíthatod). Szóval..Csak nyomkodod lépkedsz a színek között.

    + Szintén várhatók folyamatos frissítések.

    Tehát.. Az én konklúzióm.
    Mind két eszköz 50e ft körüli áron szerezhető be. Mind a két eszköz a messzemenőkig konfigurálható de a Venom X4-en ez a jelenlegi állás szerint nyögvenyelősebben működik. Mégis mikor a végeredményt nézem tudomásul kell vennem, hogy tudásra azaz pontosabban játékélményre tekintve a két eszköz bizony egy ligában játszik.Nem jelenthetem ki, hogy a VX4 kategóriákkal jobb mert nem az de kemény konkurencia. És az a nem mindegy, hogy mit kapsz 50 ezer forintért. A Venom X4-nél sem kisebb az ígéret arra ,hogy használhatod a saját eszközeiddel. De mégis van egy brutál jó egered és egy wand-od. Mint azt mondtam figyelembe kell azt is venni, hogy játszani vesszük ezeket és nem konfigurálgatni folyamatosan. Így erősen a VX felé billen nálam a mérleg. Beállítod működik.

    A HORI-ról most nem írok sokat. Ez a belépőszint ebbe a világba. Ha a szoftverét ápolgatnák rendesen akkor komoly dolog kisülhetne belőle. Ígéret az van itt is ,hogy használhatod bármilyen egérrel de én úgy látom, hogy a sajátját szereti legjobban és a többi inkább fejtörés neki.

    Viszont van valami ami mellett nem mehetünk el,,,,

    Ha drága billentyűzetet vagy vezérlőt akar valaki a XIM vagy VX4 mellé akkor a HORI mechanikus keybordjával nem fog mellényúlni. Ez kenterbe ver minden ilyen kiegészítőt és egy nagy problémát is megold.
    Tudni kell ,hogy akár XIM-et akár VX-et használsz, a játékokban akkor is azt fogod látni, hogy nyomd meg az L2-t nyomd meg a háromszöget vagy az x-et ehhez ahhoz stb stb... Ha nem jegyzed meg mit hova állítottál be akkor majd gondolkozhatsz melyik gomb hova lett kiosztva. Ezt egy kis időbe tellik megjegyezni de nem lehetetlen persze. Erre a problémára egy tökéletes válasz a HORI TAC pro billentyűzete ahol nevesítve vannak a PS kontrollerén is megtalálható gombok. Ebből a szempontból a TAC pro egy tökéletes kiegészítő.Egyszerűen csak keyboard módba kell kapcsolni és kiosztani mindent gombot a megfelelő helyére.

    Nah remélem azt írtam és úgy ahogy gondoltam. Már kezdtem belebonyolódni de a lényeg remélem átmegy amiket fontosnak ítélek így hirtelen.
    :R

    ...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

Új hozzászólás Aktív témák