Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz pczinder #878 üzenetére

    1.
    A QJW romoktól óvakodj, alaplapcsere a vége. Csak QJZ jelűket tegyél fel. Tehát az (a) jelűek szigorúan kilőve! Én nagyokosan ráküldtem a QJW fastboot romot, onnantól bekapcs gombra csak egy villanás, se fastboot se semmi más nem működik, tized másodperc alatt kikapcsol, vége. Ártatlan képpel visszavittem az 1 hetes telót a szolgáltatóhoz, és cseréltek benne garban alaplapot. Úgyhogy nektek már nem kell kipróbáln, megtettem helyettetek. :U
    2.
    Végigjátszottam a twrp dolgot, nem könnyű eset. A 9S (curtana) twrp-ben állítólag nem megy az érintő sem, illetve curtana-ként hivatkozik a készülékre, nem ajánlott.
    A pbrp recovery-k nem nagyon komálják a data titkosítást, illetve más mount problémák is vannak velük. Illetve a magisk zip telepítés is állítólag bugzik velük. Ja, és nem lehet a data-t f2fs-re formázni vele.
    Eddig a legjobb a curtana twrp-ből modolt joyeuse, érintő működik, data formázás, magisk telepítés, OTA oké vele: TWRP-3.4.1B-joyeuse-fix.img
    Telegramon, 4pda-n, tárhelyemen megtalálható.
    3.
    Szerintem úgy jársz a legjobban, ha először egy fastboot-os eu-t raksz fel. A legutolsó működő a 11.0.4.0, a 11.0.5.0-fastboot-ot visszavonták, nem bootolt vele a teló. (Jópár órám elment ezzel is, aztán utóbb kiderült hogy nem nálam volt a hiba.)
    Úgyhogy szerintem dobj fel egy 4-es fastboot eu-t, aztán twrp-ből az 5-ös zip-et.
    Nekem voltak anomáliák a fastboot scripttel, a végén a fastboot -w mindig elhasalt. Egyik gépemen windows bezárás hibaüzenet, a másikon legalább elindult, de hibaüzenetet írt, hogy nem tudja a data-t törölni mert RAW fájlrendszerű.
    Úgyhogy a first install scriptben a legvégén a platform-tools-windows\fastboot %* reboot sort ki kell törölni vagy kikommentezni hogy ne indítsa újra a telefont, és alaposan elolvasni és értelmezni amit a script kiír.
    Ha nem tudja megcsinálni a data-t, akkor rögtön lehet is indítani a twrp-t, vagy flashelni fastboot alól, vagy csak boot paranccsal indítani. Onnan advanced wipe alatt a data partícióra change file system, és f2fs-re meg kell formázni. Utána mehet a reboot.
    Tárhelyemen fent van a twrp, illetve a txt fájlban a linkek is: [link]

    Gmail gond nincs, teljesen jól működik. Természetesen a voodoo köröket végig kell játszani (app engedélyek, értesítések, akku kímélő, stb), de utána stabil.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák