Új hozzászólás Aktív témák

  • patakidr

    aktív tag

    Sziasztok,

    DIGIS vagyok. 3 db AX3000 alkotja a MEST-t, ebből a router és az egyik satelit kábeles kapcsolatban van, a másik wifin. Egy kérdésem és egy problémám van.

    1. Kérdés: SEHOL sem mérek kábelen 380 Mb/s felett, kivéve a kábelesen csatlakoztatott satelithez szintén kábelesen csatlakoztatott Xbox series X hálózati tesztjén, mert ott jön a 940 környéke, ami reális. Sőt wifin is tudja néha a 900(!)-at. (Itt nem értem, hogy egyébként miként dönti el a rendszer, hogy mennyit dob ki egy-egy eszközre.) Mitől lassabb a kábeles kapcsolat (laptopokon néztem.)?

    2. Probléma: HP probookomon az istenért sem megy a net, ha kábelesen csatlakoztatom a routerhez. Korábban ment (de, mint fent írtam nem túl sebesen), de már nem. A laptop amúgy wifin simán csatlakozik, illetve más hálózatokon megy kábellel is, csak itthon nem. Látja a kapcsolatot, meg az internet elérést, de semmi. Hálózati beállításokat 2x alaphelyzetbe állítottam, de semmi. Wifin megy a böngészés és minden, kábel bedug és megáll.....

    Más gépek gond nélkül mennek kábelesen is. (Csak lassabb ott is a net, mint wifin.)

    Mi lehet a probléma?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák