Keresés

Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz xedos #1 üzenetére

    Gratula a mondhoz, nagyon szupi lett!! :))
    Én is most építek házat csak én rétegelt lemezböl. Igaz a burkolata még nincs kész de max egy hét és meglessz (csiszolt, pácolt lakkozott rétegelt lemez). Az enyém álló ház,de nekem is micro ATX-es az alapom és ''rendes'' ATX-es táp van a gépben, flopy-nak hely az nincs, de van egy vincsi és 2db 5,25''-ös hely. Így sem lett tul nagy 38,5cm magas 19cm szélles és 26cm mély, ha rájön még a burkolat akkor az még 1-1,2cm-ert dob rá szélleségben és 0,5-0,6-ot maasságra és mélységre.
    Majd csinálok képeket rolla ha kész lessz és kapok kölcsön fényképezőt :DD

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz xedos #28 üzenetére

    Le ne fóliázd már :DD
    Max valami látlátszóval, szeritnem nagyon jól néz ki a polírozott alu.

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz xedos #33 üzenetére

    Az tény hogy nagyobb lessz a házikó, de nekem az jó kopmromisszum a könnyű megmunkálás miadt :DD
    Profi házat nem sokat látok :( éppen emiadt is vetemedtem rá az építésre, az elektronikus zaj miadt nem aggodok, az 5mm-es rétegeltlemez mindenesetre biztos többet árnyékol mint az előző karton ház :DD
    Sajna mivel első művem még egy két dolog most jutott eszembe és igy utolag lessz lyukforva egy-két ventinek igy nem lessz tul szép a belseje, de reméllem a külső jobb lessz.
    Következő elvetemült tettem egy nagytorony ház lessz, igaz annál már pár dolgot felhazsnálok régebbi házakbol (az alaplaptápcát, az alaplap kivezetéseinél a kis fémlemezt, és egy régi AT-s toronybol a kártyák rögzítőjét), ha minden igaz akkor ha végzek az előzővel akkor hozzákezdek ehez. Csak még kellene terveket csinálni mert fejben már nagyjábol megvan :)
    Felépítésre leginkább egy sima nagy toronyra fog hasonlítani csak ennek 10mm-es rétegeltlemez lessz az alja és a teteje, az eleje, hátulja és oldala meg 5mm-es rétegelt lemez.

    Átlátszó fóliára olyanra gondoltam mint az öntapadós borító a könyvre. Igaz az kicsit töri a fényt, de lehet hogy még jol is mutatna, ha meg nem teccik le kell cibálni és áttörölni a felületet egy kis benzinnel.

Aktív témák