Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz gianni85 #110836 üzenetére

    Ismerős a dolog :) Még a COVID előtt építettem az asszonynak meg a kölöknek is gépet, pont jókor. De a múlt nyáron mikor magamnak akartam, már inkább vettem egy notebookot még a nagy áremelkedések előtt. Desktop sem jött volna ki olcsóbban, mert kicsi gépet akartam...

    Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

  • beyruth82

    veterán

    válasz gianni85 #110836 üzenetére

    Átlagosan amúgy tényleg drágábbak konzolra a játékok, legalábbis a digitális áruhazakban, storeokban. Használt piacot nem ismerem. Néha megdöbbentő árkülönbségek vannak a pc-s játékok javára. Pc-t én csak a magyarítással rendelkező játékok miatt fejlesztenék ha lenne teljesen felesleges pénzem erre. Kicsit azért reménykedek, hogy az ai elterjedésével a fordítások filléres, végtelenül egyszerű dologgá válnak majd a közeljövőben és teljesen termeszetes lesz, hogy a konzolokra megjelenő játékokban is elérhető lesz a magyar nyelvű feliratozás.

  • tag

    válasz gianni85 #110836 üzenetére

    Igen, a PC-s hardverek mindig drágábbak voltak, az utóbbi időben pedig ment egy extra őrület. Lehet most is az XSX-nél drágábban venni középkategóriás VGA-t, korábban pláne lehetett. De az én kártyám, mely eddig állja a versenyt vele, az most kb. 150k boltból. Lényegesen erősebbet meg lehet venni az XSX árából. Mellé még kell sok minden, de ez a túlzásokhoz képest árnyálja a képet. Eközben nominálisan a konzolok árai is feljebb kúsztak, és a megszokotthoz képest launch óta nem olcsóbbak lettek, hanem drágábbak. Néha úgy érzem, hogy ez csak nekem tűnik fel :)

    A havidíj felé terelés, a multi fizetőssé tétele pedig listaáron elég borsos lenne, de mág ügyeskedve is tesz hozzá az árhoz, persze így kevesebb játékot kell venni, de a havidíj már szinte muszáj. Ha egész évben a megvásárolt CoD és FIFA megy, akkor is. (A havidíjazás főleg akkor fájdalmas, ha több platformod van. Többfelé fizetni? Ráadásul PS-en akkor olcsóbb, ha folyamatosan van?)

    A használtpiacra meg azt tudom mondani, mint aki régen gyűjtőként aktívan ebayezett, másoknak is intézte a beszerzést, találkozók sorát bonyolított le, rendszeresen járt postára: nem hiányzik. Ha órabérbe átszámolom a rászánt időt, tényleg csak akkor éri meg, ha veszek valamit day1, aztán gyorsan alig bukóval lepasszolom, vagy nagy tételben gondolkodom. Egyik sem érint, mert ha valami azonnal kell, az nálam azt is jelenti, hogy megtartós. De kevés az ilyen. Egyébként meg az akciók és az előfizetésekbe kerülés bármikor lecsökkentheti a piaci értéket, de nem követem az árakat. Nem járt még lemez az XSX-emben. Félreértés ne essék, jó, hogy van lehetőség a lemezes szórakozásra, csak egyénfüggő, mennyit lehet fogni rajta. A "kötelező" Game Pass (ha már Gold, legyen kövér) mellé meg ugye még kisebb rá az inger.

    Egyszóval: a PC nem olcsó, de ésszel nem megfizethetetlen, a konzol jó ajánlat, de nem annyira filléres, mint amennyire tűnik, nekem meg van mindkettő, és tök jó így :)

    Megjegyzem, exkluzívokra a PC a való: viszi az MS-exkluzívokat (retróból persze az emusakat vagy az eredetileg is PC-seket), a PS-exkluzívok csorognak (vagy a retró emulátorral mehet), a Nintendo meg viszonylag frissen is megoldható emulátorral, a "backward comaptibily" pedig a legjobb. Eközben tényszerűen a legtöbb friss exkluzív is PC-s, az más kérdés, hogy a nagy részükhöz elég egy IGP :DDD

Új hozzászólás Aktív témák