Keresés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Plokijuma #49163 üzenetére

    Én nem vagyok egy taktika mondó ember, de azért sok században és CW-n hallgattam olyanok írányítását akiket el lehet fogadni különösebb fentartás nélkül (ez már messze nem a PHE szint). Sőt mielőtt beléptem volna a mostani a klánomba több másikban végigjártam gyakorlókat és századokat, ahol szintén hallgattam olyan játékosok taktikai tanácsait és elveit akik mögött jelentős tapasztalat áll. Valami csak ragad az egyszeri játékosra is.

    Na szóval... úgy gondolom aki nem hoz artyt t10 századba, az direkt nem hoz és nem fog bújkálni, hanem szinte biztos, hogy rusholni fog. Támadó pozicióban lesz. Az ellenfél általában védő pozicióba kényszerül, főleg ilyen pályán ahol az arty ebben a szituban nem játszik kulcsszerepet.

    Csata leírás:
    Fentiek miatt eleve 3 tankhátránnyal indultunk, a 3 arty-nak nem sok szerep jutott.
    Az FC a védelmet választotta taktikának, fel is állt gyorsan a védő formáció.
    A gleccseren feljött egy T110, kapott egy össztüzet, aztán visszahatrált.
    Látták miként védekezünk, ezután már mindenki tudta a másik oldalról jön a főerő.
    Gleccser oldalról hat T110 érkezett és nem áltak meg, hiába kapták a sortüzet.
    Nem is a gleccservédőket lötték, hanem a bázisvédőket (pl. E100 tornyát hátulról)
    Ugyanekkor a főerejűk 9 tank bement capelni, de sikeresen resetelve lettek, mindaddig amig a bázis védők el nem fogytak, ezekután már 2 oldalról letarolták a gleccservédőket.

    Az ellenfél nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszott. Benne volt mindaz amit szerintem egy században kell csinálni.
    Kezdeti taktika, felderítés, taktika átkonfigolása, erők asszimetrikus elosztása, a kisebbik csapatuk szinte feláldozta magát, nyilt terepen jött és nem a védőket lőtte (minden tűzerőt egy helyre koncentráltak), a nagyobbik támadó csapatuk közelharcban is képes formációba állni és abban megmaradni.

    Vesztettünk, de senki nem volt elkeseredve... a bázis védők 6 vs 9 ellen képesek voltak folyamatosan resetelni a capet, ami szerintem szép teljesítmény. Sajnos ilyen esetben nem lehet alkalmazni a "LowHP-st lődd" taktikát, számolni kellet melyiken van még cap, igy nem is pusztaltak el a támadók, csak lesebződtek szép egyenletesen.
    -----

    Azért írtam le, mert az egyik legérdekesebb csata volt amiben eddig részt vettem.
    Volt még pár nagyszerű csata-élményem CW-n és t10 században, pl amikor klasszikus tankcsátát vivtunk nyilt terepen (talán 12 vs 12), vagy mikor mi voltunk támadó pozicióban, és 15 tankkal rusholtunk. Ezeket látni kell.. belülről.

    Jó játék ez a WoT.

Aktív témák