Keresés

Aktív témák

  • vhw

    addikt

    válasz Arpee78 #50054 üzenetére

    Alulra nem ment senki, ahogy a képen látjuk. Talán még egy felderítő sem.
    A csapat egyszercsak azt veszi észre, hogy foglalják a bázist, akkor már régen késő visszamenni védeni, 3 tank pillanatok alatt befoglalja.

    Ehelyett a középső átjáróhoz legalább 2-3-4 tank oda megy, felfogja őket, láthatja a csapat, hogy kik jönnek ott. Ennek függvényében tudnak reagálni; vagy megtolni az ellenség zászlója felé, vagy vissza védeni a bázist.

    Ez az üresen hagyjunk egy teljes szárnyat még soha nem vezetett semmi jóra. Még irányított körülmények között sem (CW, század), nemhogy random csatában, ahol 10 tank húz 15 felé.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • jahrn

    senior tag

    válasz Arpee78 #50054 üzenetére

    Azok az abrak szerintem semmit nem ernek randomban. Mi van ha a csapatodnak nincs gyors medje? Vagy attoro tankja? Az MM szeret trefalni a csapat osszeallitasnal.
    Mindig az adott csapathoz es terkephez kell (na jo, random szal csak kene ;] ) igazitani a taktikat.

  • Chris0321

    addikt

    válasz Arpee78 #50054 üzenetére

    Nem pont erről a pályáról írtam, hanem általánosságban.
    Álmodozzál csak. A scout sem akar csak úgy meghalni, ezért inkább a többi tankkal tart mivel alig van hp-ja és ezért hamar kilövik. A kép amiről beszéltél a kezdés utáni pár másodpercben készült ezért fél percen belül a bázis üres lesz az artyk kivéve(már ha vannak). Plusz mint már írtam a lemingek cak egy gombot ismernek a W-t, az S-t nem ezért hiába is fednék fel a scoutok az ellenséget a másik irányból b*sznak visszamenni a bázisra védeni. Arról nem is beszélve, hogy a több tank amikor megáll nem tud fedezékbe húzódni a létszámuk miatt. Az ellenségnek viszont csak annyi a dolga, hogy töltsön és lőjjön ami azt jelenti, hogy sec perc alatt a túlerőből semmi nem lesz.

    Pl. ezen a pályán a lemingek rittig, hogy a bal oldali keskeny árjárón próbálnak áttörni, ahol 1-2 tank simán kiszedi az első 2-3 tankunk amik utána szépen akadályozzák a többit nem csak a továbbjutásban de a lövésben is. Ha jól emlékszem tegnap volt olyan csatánk itt, hogy a csapat nagy része az előbb említett részre ment, egy tank a városba és kettő középre. A középen elindult tankok féltávig nem jutottak már halottak voltak, a városba elindult is. Én a bázison maradtam, hátha így többet tudok lőni. Persze a lemingek 2-3 elől haladó tankját azonnal kiszedték és a támadás meg is állt. Ez viszont nem zavarta őket mert ugyanúgy próbáltak átjutni még akkor is mikor alig voltak páran és az ellenség túlerőbe került ott is a helyett, hogy a fokozatos visszavonulást választották volna, hogy az ellenséget akadályozzák a kilőtt tankjaink.

    Egy másik csatában ezen a mappon pedig a top tankjaink, 5-ös csatában (volt köztük churchill is és pár KV-1)az I-es bázisról indulva a 0-a vonalában elindult szépen a hegyre, a E-F 7-nél lévő ütközőpontot teljesen szabadon hagyva. Én már nem emlékszem mivel voltam, valamilyen közepes tankkal és a hegyre indultam. Mikor láttam, hogy mi folyik visszafordultam és mentem a szabadon hagyott részre. Naná, hogy addig az ellenség már átjött ott és csak a szerencsének köszönhetem, hogy nem lőttek ki bár nem egy lövést kaptam. Bementem B3-ba ahol az eleve arra menő tankok segítségével sikerült megállítani a foglalást, arra most hirtelen nem emlékszem nyertük-e vagy sem de az biztos, hogy nem ért véget a csata pár perccel az után, hogy elkezdődött a bázisunk befoglalásával ha kicsivel több ellenség jön át a szabadon hagyott átjárón mert akkor nem biztos, hogy sikerül megvédeni a bázist.

Aktív témák