Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz homeless09 #4381 üzenetére

    Egy egyszerű hüvelykujj szabály a győzelemre, hogy ki tud több szabad lövést bevinni, azaz amit nem viszonoz az ellenség.

    Ez főleg a pee-a-boo szerű csetepatékra igaz, mikor fedezék mögött van mindkét csapatnak pár tankja és nem tudnak egyszerüen mit kezdeni egymással. Tipikus példa, El Halluf felső széle, ahol jönnek lentről a tankok meg fönt a védők. Ha a védő kidugja az orrát, akkor a szemközti hegyről is lövik, ha a lenti támadó felér, akkor meg őt lövik hasonlóan a másik hegyről. Az arty-k meg mindkét bandát be tudják löni.

    Mostanában nem is szeretek arra menni, mert annyira unalmas mindig, mindig ugyanaz a szerencsétlenkedés ott, de egyszer egy csapat tényleg kezdő még hozzánk képest is (win6 és lejátszott meccsek alapján) volt fent és azt csinálták, hogy megvárták, mig lővünk lentről és kirontott 6 vagy 7 tank a három ellen és hatalmas, vérpezsdítő csata alakult ki. Persze a túlerő lenyomott hármunkat, de egy nagyon izgalmas, pörgős helyzet alakult ki, a szokásos szenvedés helyett.

    Rengeteg ilyen helyzet van, hogy létszámfőlényben levő csapat ott szerencsétlenkedik a fedezékben és egymást lökdösik meg előnytelen pozícióból kénytelenek tüzelni, mert a jobb pozíciók már foglaltak, ahelyett, hogy egy huszárrohammal legázolnák a kevesebb számú tankot. A legnagyobb és legjobb állapotban levő tanknak be kéne vállalnia a lövéseke és ezzel rengeteg szabad lövéshez juttatná a csapatát, ami el is döntené az adott helyzetet.

    Már sokat gondolkodtam ezen, hogy lehetne ilyen helyzetben a többieket meggyőzni egy egységes támadásról, de ha próbálkoztam beírogatás után, akkor annyi lett, hogy maximum 1-2 követett és minket kilőttek pillanatok alatt, amig a csapat maradék része hátramadva lapult és mivel mi ott voltunk az ellenség és köztük, ezért még lőni sem nagyon tudtak. nem tudom, mit lehetne ilyenkor csinálni, pedig nem egy csata máshogy alakulhatott volna...

Új hozzászólás Aktív témák