Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz sz.j #288 üzenetére

    Én továbbra is azt mondom, hogy felesleges FTP-n mentegetni és felesleges egy plugin az adatbázis lementésére mikor ott az általam is ajánlott BackWPUP, ami lementi neked egy helyre az adatbázist és az általad kijelölt fájlokat is. Ebből bármilyen hiba esetén vissza tudod állítani az oldalad és költözéshez is tökéletes. Akár napi automatikus backupot is beállíthatsz Dropboxra vagy egy külön mappába a tárhelyedre. Nálam ez úgy néz ki, hogy 3 naponta készít egy tömörített mentést az összes fájlról + az adatbázisról és feltölti nekem Dropboxra. Egyszerre pedig 10-nél több mentést nem tárolok ott, így a tárhelyemet sem emészti fel. Szerintem ennél ideálisabb megoldás nem létezik a biztonsági mentések elvégzésére.

    (#289) vérfolt: Jó felé tapogatóztál. Hozz létre külön kategóriát a főoldalra szánt bejegyzéseknek és még egyet a külön menüpontba szánt bejegyzéseknek. Aztán módosítani kell a témád index.php fájlját és hozzá kell adni plusz egy sort, ami szűrni fogja a bejegyzéseket és csak azokat jeleníti meg amik a megadott kategóriában vannak (ha nem akarod őket újra rendezgetni és most még mind az "uncategorized" kategóriában van akkor úgy is jó, hogy nem hozol létre új kategóriát a főoldalra szánt posztoknak, hanem az "uncategorized" ID-jére szűrsz az index.php-ben, így a kezdőlapon onnantól kezdve csak azok a posztok fognak látszani, amik ebbe a kategóriába tartoznak). Hogy ezt hogy kell megcsinálni azt nagyon jól elmagyarázza ez a cikk: [link] Aztán meg már csak létre kell hozni egy új menüpontot és az új kategóriára linkelni amibe az egyéb (nem főoldalra szánt) bejegyzéseket szánod. Remélem érthető valamennyire. :)

    (#290) Pikaa: Én is ránéztem már a kódra és ez is megerősített abban, hogy ez egyedileg megírt valami lesz. Az, hogy megjelenik a "-CSIK-" felirat frissítés után szintén arra utal, hogy felülíródik vagy eltűnik a funkció valamelyik rendszerfájlból, tehát a fejlesztő nem volt valami előrelátó és nem a megfelelő helyre tette ezt a kódot. A megoldás az lehet, hogy szólni kell neki, hogy tegye a functions.php-be vagy legalább meg kellene keresni, hogy melyik fájlt módosította és utána esetleg lehetne lépni valamerre. De abban szinte biztos vagyok, hogy az a probléma, hogy egy Wordpress core fájlt módosított, ez meg értelemszerűen felülíródik egy frissítés során.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák