Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz reelc #1045 üzenetére

    Én még egyelőre nem jutottam el az endgame-ig, a legmagasabb karim is olyan 20 lvl környékén szaladgál, de a kezdeti lelkesedésem már nagyjából normalizálódott, reálisabban látom a játékot. Jobban érzem azt, hogy nagyobb fába vágták a fejszéjüket. mint amire szerintem elsőre gondoltak. A bugokat hagyjuk, azokat úgyis befoltozzák, de nagyon hiányolok belőle egy egységes koncepciót, ami elhelyezi a játékot a saját gravitációján belül (ez nagyon ment a Diablo 3-nak, de még a Grim Dawn is pozitív példa - negatív példa a POE) - arra gondolok, hogy a körítés és a játék világa csupán egy váz arra, hogy az ötleteket és mechanikát belepakolják (mintha ezekre építették volna körítést és sztorit, és nem fordítva), és ehhez kapcsolódik a másik probléma, hogy ezeken a megoldásokon néha az érződik, hogy ad-hoc jelleggel toldották bele. Olyan alapszintű problémákkal küzd, amivel képes kizökkenteni belőle, ami egy ARPG alapköve - gondolok itt egy egyszerű eladás-vásárlás folyamatra, néha nem érzékeli a játék a kattintásom, ráadásul az árusnál a kategóriák ikonja túl közel van a tárgyakhoz, többször előfordult, hogy véletlenül vettem meg valamit, ami a játék elején azért probléma, mert nem önti az ölünkbe az aranyat.
    Ami még számomra szintén zavaró, hogy iszonyatosan statikus tud lenni: a városban mindenki csak áll egy helyben (persze nyilván ne mászkáljon el az árus, ha rá akarok kattintani :D), én ma már ennél többet várok el (főleg hogy a körítés nemigazán sikerült), azt várom hogy éljen a város, hogy hihető legyen, dinamikus (nem csak ami történik, hanem pl az időjárás is - miért van mindig nappal?) - a fentebb említettek többsége az erősen alfa állapotú Diablo 4-ben (a látottak alapján persze) sokkal jobban vannak kidolgozva, ráadásul újít is, pl a szörnycsaládok megjelenése - apróságnak tűnik, de minden igazán jó játék alapja, amitől működik, pont ezekben az apróságokban rejtőzik.

    Szóval jelen állapotában a Wolcen sajnos nincs készen, viszont az, hogy ennek ellenére a temérdek játékom között visszatérek rá, és időt fektetek bele, azt jelzi, hogy van benne valami. Egyrészről mutatja, hogy mekkora igény van egy akárcsak ilyen szinten felépített ARPG-re, másrészről a játékmenet, az akció, a zúzás, az agyalás a buildekre nagyon be tud rántani.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák