Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SP!T

    addikt

    Sziasztok! Ilyennel találkozott már valaha is valaki? Leírom... Én SOHA! A fejemet VEREM a falba, de nem értem mi a bánat van...

    Szóval! Adott egy lakás és egy papíron 25/5 Mbps sebességű kábeles internet. Egy router osztja szét ezt kettő darab gép felé. Mindkettőben integrált Realtek 10/100/1000 vezérlővel használva.
    Egyik gépen (MA770-UD3 alaplapos): A net többszöri mérése szerint 26/5 Mbps. Tehát szinte hogy annyi, amennyit kértünk, még kicsit jobb is!
    A másik gépen: (Sapphire 790GX) Az online mérők szerint az internet itt 33/8 Mbps (ami már alapból gyorsabb mint a másik gépen), DE bármilyen weboldalról, szerverről (ami bírja persze ezt a sebességet) 5-6MB/s sebességgel tölti le az adatot, ami 40-50 Mbps sebességet jelent! Lehet ez torrent, FTP, weboldal... teljesen mindegy!

    Amikre én gondoltam eddig:
    UTP kábel csere: egyik gépen sem változott semmi...
    router kiiktatása a hálózatból: szintén nem változott semmi...

    De egy érdekes dolgot észrevettem! A képbe behoztam egy PCI-os 10/100-as hálókártyát. A lassabbik gépen nem változott semmi, de a gyorsabbik gép sebessége lelassult! Pont annyira, mint a lassabb gép!

    Lehetséges, hogy a "gyorsabb" gép rosszul jeleníti meg a sebességet? Vay lehet, hogy valamiért jobb és tényleg ez a valós sebessége? Ha igen mitől? :F

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • SP!T

    addikt

    Hali! Adott otthon egy T-Home 30/5 Mbps net. A router Linksys WRT160NL, míg az adapterem egy Linksys WUSB600N. A routeren gyári firmware van, mert a ddwrt WiFi-je állandóan megszakadt.

    A kérdés az lenne, hogy a maximum sebességem 22/5Mbps maximum, pedig csak egy ajtó van köztük. Mi a gyenge láncszem? Próbáltam a channel-ekkel játszani. Az segített 19-ről 22-re lépni, de ennyi, ez a maximum. Mit cseréljek, hogy elérjem a maximumot? A jelerősség amúgy korrekt, egyetlen csík hiányzik csak. Illetve az a 8Mbps hiány azért még is csak 1MB/s letöltési sebesség hiány.... :(

    There's a device that I've been using called a whoop.

Új hozzászólás Aktív témák