Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ripper17

    tag

    válasz Soma01 #58296 üzenetére

    1. Az LR a Long Range típus, alapvetően nem nagyobb kapacitású. Mindegyik típussal nekem sincs teszt tapasztalatom, most épp egy AC Lite mondjuk van nálam, ezt én sima családi házba vagy hospitalitybe, 20-30 db egyidejű kliens "netezgetésére" tudnám ajánlani.

    Az aktív, konkurrens kapcsolatok számára a legtöbb gyártó azt mondja meg, hány darab csatlakozást tud fenntartani az AP. Ez nyilván egy semmire se jó adat. Ahogy már a 802.11ac wave2 plecsnit is kb bármire ráütik...

    Terhelés alatt számít, hogy ezt általános CPU-ból oldja-e meg, vagy van mögötte RF specifikus hardware elem. Az erősebb CPU hasonló rádiós paraméterek mellett tipikusan többet bír, amiket én eddig felkoppanni láttam ott WiFi kliens még tudott felcsatlakozni (ez ugye csak néhány üzenetváltás), de konzolon már kifagyott, vagy a vezérlő eszköze már nem érzékelte elérhetőnek az AP-t. Emiatt írtam a PRO-t.

    Tapasztalatom üzemeltetésben és laborban is az, hogy ahol specifikus RF hardwaret ír a gyártó ott minden esetben ez nagyságrendileg javít a teljesítményen. Az AP-HD egy ilyen eszköz, rádiós kiépítésben pedig az új nanoHD hasonló.

    Valamiféle airtime fairness támogatás pedig minden eszköz átlagos througputján javított egy nagyságrendet, amivel dolgoztam.

    2. Én úgy tudom, hogy a cAP-khoz kell egy CAPSMAN képes RouterBoard is, mint vezérlő.

Új hozzászólás Aktív témák