Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz eszgabor #57173 üzenetére

    Az asztali routereket is lehet AP módba tenni. Az Asus-okat különösen könnyen.
    Az említett AP-knak van két LAN portjuk, tehát már elég ahhoz, hogy routerek (is) lehessenek. Lehetne mondjuk csak egy is, de akkor csak Wi-Fi-n tudnák szórni a "netet".
    De ennek a konkrét esetnek utána járok jobban, mert egy kereskedő oldalán láttam, hogy router is lehet. (emag) Én meg elhittem. :DDD De a gyártó oldala a mérvadó. De elvileg lehet router is. Pl. a kis Mesh "kockákon" is 2 LAN csati van és mégis router, de lehet AP is. Beállítás függő.
    Ezek szoftveresen állítható dolgok.
    Router ---> AP, biztos, hogy lehet,
    AP ---> Router, nem biztos, hogy lehet. Ilyenkor inkább routernek nevezik eleve. Szóval inkább nem keverem. Bocs!
    Na. Megnéztem. Az UniFi AC Pro AP-n van 2 LAN csati, a Lite-on, amiről eddig írtam, nincs.
    De a lényeg, hogy ezek nem mégsem tudnak router módot!
    Azok a kis Mesh eszközök kavartak meg engem, amiket mostanában nézegettem. (+ az a Emag) Plusz a Mikrotik márkájú eszközöknél, úgy emlékeszem, hogy igaz a dolog amúgy. Azokat elég részletesen be lehet állítani, tudnak AP-k is lenni. Ott a kivitel dönt inkább, szoftveresen bármi beállítható. A Tp-link kültéri "egységeknél" is úgy tudom, hogy lehet állítani a módot (AP/router).
    Elnézést a kavarodásárt!

    [ Szerkesztve ]

  • krealon

    Topikgazda

    válasz eszgabor #57173 üzenetére

    "Soma01 írta, hogy az AP-ok tudnak routerek is lenni. "

    Gyartod a varosi legendakat.
    A pontos idezet:
    "Azok az AP-k (amik tudnak routerek is lenni amúgy ;) ) nem véletlenül kerülnek annyiba."

    Azok = nem mindegyik.
    Te pedig elkezdtel alltalanositani.

    Egy (otthoni) router minimum kovetelmenye, hogy legyen ketto, egymastol fuggetlen halozati adaptere (tulegyszerusitve: lan/wan).

    Egy Access Point rendelkezik egy vezetekes es egy vezeteknelkuli csatoloval, tehat ha az eszkoz szoftvere alkalmas ezeket fuggetlenul hasznalni, akkor elvileg mukodhet router funkcioban is.
    De ugye ott van egy oriasi ha.

Új hozzászólás Aktív témák