Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Tibology #29500 üzenetére

    Te ne csináld már: mit nem értesz azon, hogy erről lehetetlen reális képet kapnod? Nem, nem arról van szó, hogy nem tudjuk meghatározni, hogy egy átlagos fa 8,326 vagy épp 8,564 dB-t csillapít-e, mert az természetesen halálra nem számítana. Hanem arról, hogy rohadtul szórhat ez az érték, és abszolút nem releváns adat számodra az, hogy valaki másnak sikerült-e fák lombkoronáján keresztül nagyobb távú linket létrehozni. Simám lehet, hogy neki igen, de ettől még te nem jelentheted ki, hogy neked is tuti menni fog. De ha véletlenül igen, akkor is lehet, hogy éppen évszak- (tele van-e a lombkorona levéllel) vagy időjárásfüggő (áll-e a sok esővíz a leveleken) lesz az eredmény. (A kötözködésre vonatkozó megjegyzésedért külön köszönet :(.)

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz Tibology #29500 üzenetére

    Nekem annyi tapasztalatom van a fával és vezeték nélküli átvitellel, hogy elénőtt a tányéros TV tányérjának a fa és a tányért át kellett telepíteni, mert szar idő esetén (értsd - nem verőfényes napsütés) nézhetetlen volt a műsor (vagy nem is volt vétel).

    Nekem ennyi konkrét mérhető tapasztalatom van. Ott voltam ugyan amikor átszerelték és meg is néztem a jel/zaj arányt a mérőműszerén, de ez konkrétan 4-5 éve volt és már nem emlékszem rá.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • MtHq

    tag

    válasz Tibology #29500 üzenetére

    Attól függ. Nem kötekedésből írta szerintem a kolléga, de ez nagyon helyzet függő.. Például, van egy AP tőled 2 KM-re, nem mindegy hogy nálad van a fa, vagy ott, attól függően változhat hogy hogy pattan vissza a fáról a jel, stb. Általános vélekedés hogy a jó minőségű kapcsolathoz szabad optikai rálátás kell, nem lóghat a freshnel zónába fa, vagy egyéb tereptárgy. No persze, működőképes lehet a kapcsolat, viszon számolni kell azzal, hogy néhány csomag elveszik, visszaváltja a kártya a sebességet, nagyobb lesz a késleltetés (a csomagok újraküldése miatt), valamint tavasszal meglepetésképpen elszáll az egész kapcsolat (lombkorona lesz a fán :D ).

    Nekünk volt olyan ügyfél, hogy folyamatosan romolott a jelszint, aztán már teljesen működésképtelen lett a kapcsolat. Amikor telepítettük teljesen szabad optikai rálátás volt.. Kimentünk megnézni a hiba okát és bután álltunk a kollégával: "Vazzeg, közé nőtt egy ház.." :DDD Viccen kívül felépítettek a két pont közé egy baromi nagy házat, ahogy haladt az építkezés úgy romlott a jel..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák