Új hozzászólás Aktív témák

  • altar21

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy összetett problémám: adott egy 100Mb/s-os internet, van egy a szolgáltatótól kapott zsír új TP-Link wr840n és egy régebbi TP-Link wr841n router. Kábellel összekötve mindegyikkel jön rendesen a net, a gond a wifivel van: a 840-essel laptoppal csak 4 Mb/s-t, telefonnal 40Mb/s-t mértem. A régebbi 841-essel mindkettővel 40Mb/s. Tehát ennél nagyobbat sehogy nem bírok kifacsarni, ha ott van közvetlenül mellettem sem (mert tudom sokan azzal jönnének: milyen messze van tőlem). Firmware-t mindkettőn frissítettem, millió beállítást próbáltam: csatorna, frekvencia, stb. Igazából a 840-est range extendernek szánom, de amint rácsatlakozom a hálózatra, visszaesik a már említett 4 Mb/s-ra, kábellel meg simán jön, tehát a 841-es adja a maxot, szóval nem értem, akkor miért nem megy a 840 nélkül sem. Gondoltam talán a laptop nem tudja vagy a telóm, de rokonnál is ugyanilyen 840-est adtak a nethez, és ott jön rendesen.Nincs több ötletem, ezért fordulok hozzátok, remélem tudtok segíteni. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák