Aktív témák

  • SzalonTüdő

    csendes tag

    Sziasztok,

    Kiváncsi vagyok, tapasztalt-e közületek valaki ehhez hasonlót :

    Van egy (Senao avagy EnGenius 2511) wireless DSL routerem. Három gépem megy ki rajta egy 128/512k - s kapcsolaton, kettő kábellel, a harmadik wezeték nélkül kötve. Non-stop üzemel .
    Általában működik szépen, DE időnként újraindul.
    Ilyenkor a 'Network cable disconnected' majd néhány másodperc múlva a 'Network cable connected' jellegű üzenetet kapom a vindóztól. Ez ugye arra utal, hogy nem a külső DSL kapcsolat szakad össze, hanem a routerbe beépített négyportos switch (és a router összes többi funkciója meg a teljes LAN hálózat) szűnik meg erre az időre. Ezt én úgy magyarázom, hogy a router dob egy resetet, elbontja a LAN kapcsolatokat, feltápászkodik, és tovább működik.

    Eddigi tapasztalatom az irányba mutat, hogy az újraindulás tipikusan a többszálas P2P letöltő kliensek (StrongDC++ aktív, reget) indításakor , vagy ezekben történő keresések (alternatív letöltési szálak keresése) indításakor fordul elő.

    Számoljunk:
    A StrongDC max 10 szálat tud kezelni fájlonként (és ez be is van állítva). Ha töltök öt fájlt, akkor az max 50 letöltési szál. Ha mind a három gép tölt 5 fájt, akkor az max 150 letöltési szál. Meg hozzá mondjuk 10-20 feltöltési szál. Az nagyságrendileg szumma 170 szál mint (nagyon) erős felső limit.

    Az átlag (reális) forgalom szerintem összesen 50 szál körül lehet.
    Az átlag elérhető letöltési sebesség 64 k/sec körül (512/8=64). Grafikonon látszik is szépen, e körül szór.


    Lehet az, hogy a router nem képes leküzdeni ezt a routolási feladatot stabilan 3 gép esetén?

    Gyakorlatban nálam:

    LAN Senao 2511 Internet
    3 PC --- (NAT&Routing) ----- 50 PC


    Elvileg a vezeték nélküli felső limit 256 csatlakoztatott gép lehetne a LAN oldalon (!!) ....

    Elméleti felső küszöb:

    LAN Senao 2511 Internet
    256 PC --- (NAT&Routing) ----- Sok PC

    Az meg ugye minimális használat mellett is kicsit több terhelés, mint amit 3 (egyébként elég mohó) PC produkál nálam.

    Lehet az, hogy valahol erőforrás - hiányos a drágám ? Amire gondolok, az a routing table maximális mérete, vagy esetleg a realtime CPU kapacitás szűkössége.
    Lehet, hogy nem elég a proci benne a routolási feladathoz valós időben?
    Lehet, hogy ezeket az olcsó routereket a szimpla, egyszálas , túlnyomórészt böngészős felhasználóhoz méretezik?
    Mert ha így van, akkor nem tudom, miért nem olvastam a kézikönyvében terhelési korlátokról. Elég nagy disznóság, hogy ezt egy gyártó sem teszi közzé. Akkor legalább tudnám, mit várhatok a terméktől.

    Általános eset, hogy az egyik gépen meg egy DC több szállal, elindítom a másodikat, és a router már dobja is a hátast. Az alkalmazásaim nagy része tolerálja ezt, és képes folytatni újraindulás után, de nem mind.Ez azért elég bosszantó.

    Elképzelhető az is, hogy melegszik valami odabent, szét még nem szedtem. Ennek ugyan nem szabadna megtörténni, hiszen ezeket a jószágokat nonstop használatra tervezik, de ez sem kizárt.

    Ha van hasonló tapasztalatotok, esetleg tudtok olyan olcsóbb wlan routert, ami stabilan le tud kezelni néhány (<=5) több szálon futó P2P klienst, osszátok meg velem bitte. Stabilitáson azt értem, hogy akkor kapcsol ki (bont el), amikor áramszünet van. Vagy akkor se :)


    Köszi

    Tüdő

  • Gismo

    addikt

    válasz SzalonTüdő #1 üzenetére

    Hát erre kb annyit tudok mondani, hogy sztem próbálj meg egy firmware frissítést, mert lehet, hogy csak a gyenge szoftver miatt dobja a kapcsolatot!

  • _Petya_

    őstag

    Melegedéssel mi a helyzet?

    Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

  • Sanyo

    senior tag

    válasz SzalonTüdő #1 üzenetére

    U.S. Robotics 8054: ha a wlanos notebookon netezek, bizonyos oldalakra háklis: pdamania.hu, klub.axelero.hu és úgy általában a https oldalak letöltése közben újraindul, ugyanakkor nem wlanról ugyanazokkal semmi gond. A legutolsó firmware sokat segített, előtte naponta csinálta. Mióta bedöglött a notim háttérvilágítása és nem használom a router wireless részét, nincs újraindulgatás. :)

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz SzalonTüdő #1 üzenetére

    Ahhh, neved láttán rögtön elkezdett csorogni a nyálam! Öreganyám kegyetlen finom szalontüdőt tud főzni, zsemléygombóccal, beletudnák fulladni. ;]

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Aktív témák