Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,
    Nagyon kedvet kaptam egy 8"-os kis tabletre Win 8.1-el szerelve. Ám nálam fontos szempont lenne hogy DP vagy HDMI kimenettel rendelkezzen ami ahogy látom nem igazán divat. Eddig az egyetlen készülék ami tetszett és megfelelt a kritériumoknak a Toshiba Encore (első széria és még GPS is van benne!). Noha kinézetre a Lenovo Miix 2 viszi a prímet mert egyszerűen alig akartam otthagyni a boltban :)
    Árban 80 fölé nem akarnék menni, meg mivel "rohangászós" gép kellene, meg "este, ágyban filmnézős/netezős" ezért 8" fölé se. A lényeg hogy legyen egy teljes értékű Win8.1 a mütyürön amivel röptében tudnék dolgozni/szórakozni. Játékra nem használnám.
    A kérdésem hogy az említett Toshiba Encore -on kívül van még olyan kütyü az árfekvésben ami rendelkezik videó kimenettel (esetleg GPS-el)?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #426 üzenetére

    Hm... Ezt eddig nem láttam de tetszik, az ára sem vészes a tudásához képest, ha legközelebb Acer boltban járok tuti ránézek személyesen is. Felírtam, köszi :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #429 üzenetére

    Valahogy nem látom sehol a vonatkozó infót, de egy ilyen táblagépbe nem lehet beletuszkolni egy 64gb-os SD kártyát? [link]

    Amúgy egyelőre az Acer Iconia w4-820 viszi a prímet tudásban és kinézetben. Barátságos 70.000-ért szerintem beszerzek egyet hamarosan. Igaz a WimBoot miatt lehet érdemes lenne várnom, úgy egy 32-es is bőven elég lenne hisz 64gigásra nem fogja futni (mert annyit egyszerűen nem vagyok hajlandó fizetni egy ilyen gépért).

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #437 üzenetére

    Valahol olvastam hogy a év végétől már csak olyan rendszer lesz az új tableteken. De persze ez majd kiderül, lehet még várok a dologgal, addig meg hátha lesz jobb, hasonló áron :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #439 üzenetére

    Komolyan kevesebb RAM-al jönnek az új gépek? Milyen kifacsart logika szerint? :F

    (#440) gyurkikrisz: Én az ilyen Kínai csodákban csak azt nem szeretem hogy ha a megvásárlást követő második percben tönkremegy akkor az ablakon dobtam ki a pénzt. Ráadásul a hivatalos leírásában csak 32Gb-ig lehet bővíteni kártyával.
    De persze tény hogy ha valóban 185$ az egész cucc akkor nagyon barátságos az árfekvése. Kár hogy ebay-en nézve már 70 ezerre jön ki a 43 helyett. Úgy meg marad az Acer. Nem tudom a Pandawill-en milyen módon lehet érvényesíteni a garanciát, illetve a VÁMon elkapják e és küldik vele a csekket vagy sem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #433 üzenetére

    Most nézem hogy Pandawill-ről 185$-ért (43ezer) meg lehetne rendelni. Ami nem rossz. De sajnos 27%ÁFA az +12 ezer forint. Így már 55-re jön ki (+vámkezelési költség 2 ezer) és még mindig nem tudom hogy ha garanciáztatni kell akkor hogyan-miként. 70-ért már van Acer azaz +15 ezer forintért kapsz magyarországi 1 év garanciát, ráadásul az Acer-el kapcsolatban jók a múltbeli tapasztalataim is. Így már szerintem nem éri meg Kínából rendelni. EU-n belül meg ott vagyunk megint hogy 70 ezernél kezdődnek az árak.

    szerk: (#445) gyurkikrisz, neked is írtam, vedd úgy :D

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Romvr #447 üzenetére

    Megtaláltam E-bay-en. Nem írja hogy lenne rajta áfa és vám pedig szokták hozzátenni. Ez azt jelenti hogy ~45 ezerért meg is tudnám venni, vagy így is rámegy még az ÁFA? [link]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #449 üzenetére

    36.000 a gép + 9.400 az áfa (ha mégis megfogják)= ~46.000
    Persze még így is jó az ár, szóval köszi a linket. Garanciáztatásról neked van valami tapasztalatod? Idén 3 dolgot vettem ami 2 hónapon belül ment vissza szervizbe.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #452 üzenetére

    Ha működik 1 évet akkor már behozza az árát, de ha csak pár hónapig megy akkor tuti valami elpattan az agyamban :DDD

    Lehet adok neki egy esélyt, úgyis lassan jön a fizu :D

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #461 üzenetére

    Az tuti. Én már az olasz felületű windows-al is kicsit zavarban voltam mikor be kellett állítanom valamit egy külföldinek.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Rendeltem Aliexpress-ről egy Voyo Winpad A1 Mini-t (2GB/32Gb), ha megjön majd csinálok róla egy Logout-os cikket, mit kaphat az ember 38 ezer forintért.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Fancy-boy #480 üzenetére

    Szürkét rendeltem az mégis konzervatívabb mint mondjuk a rózsaszín vagy a sárga.
    10 napos határidőt adtak meg AliExpress-en. Beszéltem a bolttal is és raknak a dobozba EU töltőfejet. Így még azért sem kell majd rohangásznom. Már csak egy microHDMI->HDMI átalakítót kell beszereznem hogy teljes legyen a felszereltség.
    Amúgy az vicc kategória hogy DHL-el 10$ a szállítási költség (~2300 forint) a világ másik feléről, de ha Pestről rendelek vidékre akkor is 2000-2500 forint a posta. Hogy van ez? :F

    szerk.: Az hogy azon az oldalon elfogyott nem jelenti hogy másnak sincs már egy darab se. Ami érdekesség hogy néztem egy orosz videót és bár nem mondja de látszik hogy a most Augusztusi Voyo-n már WimBoot-van mert a 32Gb-os tárhelynek csak ~10-15%-a volt foglalva. Sajnos sz*r volt a videó minősége így csupán a csíkot láttam nem a számot.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Fancy-boy #482 üzenetére

    Biztos hogy már megjelent mert amcsi és kínai kütyürendelő oldalakon is lehet már rendelni és a többségüknél "In Stock" van meg "Next Business Day" a "Shipping" részben.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Fancy-boy #484 üzenetére

    Egyszerű a képlet: Ha 10 nap múlva se lesz itt akkor behajtom rajtuk a pénzem és többet nem vásárolok náluk. De több helyen olvastam hogy azért az AliExpress megbízható. Ki fog derülni.

    (#485) AxBattler: Az még egy hónap míg megjelenik a Logout-on. ~2 hét míg megkapom a készüléket (jó esetben) és 1-2 hét míg felkerül az írás a Logout címoldalra-ra.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Mégsem lesz Voyo Winpad A1 Minim az AliExpress-től:

    Your order (Order Number: XXXXXXXXX) has been cancelled for security reasons. In order to avoid order cancellations in the future, please provide us with copies of your ID card (or your passport), credit card and credit card Statement.

    Ilyenkor szerintetek mi van? A pénz már levonódott a számlámról, visszautalják vagy mi lesz?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Fancy-boy #503 üzenetére

    Köszi a linket.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Na a végén egy acer iconia w4 lett amit vettem, az auchanban. 2gb/64gb verzió. Majd csinálok egy logout tesztet a hétvégén. Még szokom az írást ezen a touch felületen. De az első benyomás pozitív.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Fancy-boy #517 üzenetére

    Én azt akartam megvenni, de vacakoltak a fizetésnél. Ami meg nem megy azt nem szabad erőltetni. Egyszerűbb volt hazafele bemennem a Dunakeszi Auchan Acer Shop-jába és rámutatni hogy "Aztat emide de hamar". Kb 5 perc alatt tulajdonomba fogadtam és az óta is dédelgetem. Igaz így 80 ropi bánta, 40 (áfával 50) helyett, de nem búslakodom. Amint visszakapom a 40-et a banktól (Ali-tól) teljesen nyugodt lesz a lelkem és elönt a Zen békesség érzése.

    A cikket hétvégén megírom... vagy gondolkodom egy videó-bemutatón is, de az több ponton is még kérdéses: mivel fogom elkészíteni és hol? :D

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Remélem jó helyre teszem fel a kérdést:

    Az én kis 8"-os Acer gépemhez hol tudnék BT-s magyar kiosztású billentyűzet-tokot venni? Minap jártam egy "bótban" és ott vagy 7"-os volt vagy 10"-os, ami meg méretben stimmelt volna az kábeles és/vagy androidos (olyan gombokat még az életemben nem láttam mint azon a billentyűzeten).

    Szintén ugyanehhez a géphez keresek BT-s homunculusz egeret (értsd: pici, utazó egeret)

    És hogy az egyik üzletlánctól idézzek "nálunk az árak a földön járnak". 20-30 ezerért én is tudok ilyeneket, de szeretnék a földön maradni (billentyűzetért max 5-7 ezer, egérért 3-4)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Bogyó bá' #520 üzenetére

    Én egérből ilyesmire gondoltam, csak BlueTooth-al hogy szabad maradjon az 1db USB port (egy zsáknyi ilyen tablettel verném azt aki nem volt képes még legalább 1db micro-mini-pico USB portot rátenni)
    Bár egyre erősebben kétlem hogy létezik.

    A billentyűzetes tokokkal meg az a gond hogy 99%-ban 4:3-as arányú tabletekre vannak méretezve, a Windows-os tabletek viszont 16:10-es arányúak, azaz hosszabbak és alacsonyabbak.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz joergie #523 üzenetére

    Jó-jó, van OTG kábelem meg USB hubom is, de egyet árulj el. Hogy töltöm és használom a perifériákat? :DDD
    Na ezért akarok KékFog eszközöket.

    szerk.: Billentyűzetre már van egy esélyes jelentkező: [link]
    Meg kellene nézni valahol élőben is. Bár 10k körül osztogatják :(

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Kalos7 #525 üzenetére

    Windows-os táblagépekhez adnak Office csomagot ingyen. Teljes értékű Word, Excel, PowerPoint, OneNote jár hozzá.
    Apple és Android-ra is vannak megoldások... androidon volt alkalmam kipróbálni a Word-öt a hivatalos MS Office alkalmazással, de pl a doc fájlokat nem lehetett szerkeszteni csak a docx-et. :W

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz tepenzed #532 üzenetére

    "Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek megéri egy win8 tabletre átállni?"
    Igaz én még csak 1 kerek napja használok egy ilyet de eddig pozitívak a tapasztalataim. Egy mini számítógép ami sokáig bírja és eddig még nem sikerült napi használat során megfogni semmivel.
    Ami gyenge pont az az eMMC kártya. Ha éppen másolok rá hálóról vagy USB-n akkor nagyon elkezd akadozni a rendszer. De ha netezek, filmezek, (sőt az imént még videót is vágtam Freemake-el és leesett az állam a sebességtől) vagy egyszerű hétköznapi dolgokat csinálok akkor verhetetlen.
    Gyorsban pár pozitív/negatív, bár én csak egy 8"-os gépet nyúzok:
    +Teljes értékű Office annak minden tudásával... ingyen.
    +Jó akkumulátoros élettartam (ma játszottam 30 percet HL2-t is, az meg rendesen leszippantotta). Reggel 6-kor vettem le töltőről, telepítettem, neteztem, játszottam, USB-re írtam ki telepítőket és még mindig van benne 17%-nyi szufla amire 1 órát jósol.
    +Bármilyen 32bites Windows alkalmazást fel tudok tenni és futtatni. Határ a csillagos ég.

    - Bár hurcolászós gépnek vettem az enyém a 8"-nak megvannak a hátrányai. Nehéz eltalálni asztalos módban a gombokat, de nem lehetetlen :)
    - 1db USB port!!! (hogy sz*pná le egy vacogós ló azt aki ezt kitalálta)
    - Metro felületen sajnos nincs se FireFox se Chrome böngésző (normális), az IE11 meg bár jó a touch kezelés miatt, de olyan fapados hogy na. Se helyesírás ellenőrző, se több lap egyidejű megnyitása...stb.

    Egy billentyűzetes tok, meg egy utazóegér és egy pofás kis micro-PC lesz belőle.

    Pár dolog amit hiányolok:
    - GPS
    - USB portok (tudom-tudom... nehéz eset vagyok)
    - Normál méretű SDXC kártya foglalat a microSD mellé, amivel akár 128Gb-ot is bele lehetne még tenni.

    Amúgy ha neked 10,1" kell akkor azt néztem hogy 130-ért az Acer Switch 10 egész jó ajánlat. A billentyűzetes dokkolóban adnak az alap 64Gb memórián kívül egy 500Gb-os vinyót. Illetve azon még van rajta egy ajándék USB port is. Nekem is összefutott a nyál a számban mikor megláttam, de én kimondottan 8"-t kerestem a hordozhatóság miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz tepenzed #534 üzenetére

    Arra figyelj hogy a 32gb verziók nem sok mindenre jók. Nekem most egy belakott 64gb-os eMMC-n (55gb) 25gb a szabad helyem. Azaz 30 giga foglalt pedig a negyede nincs rajta annak ami egy laptopon rajta szokott. Egy 32 gb-os verzión kb 10 gb a szabad hely amikor kiveszed a dobozból. Persze ha majd lehet WimBoot-ra frissíteni akkor csak 3-4gb lesz a foglalt.

    Ha csak ágyba kell akkor szerintem 8" is elég lehet. Vagy ha ragaszkodsz a 10"-hoz akkor Lenovo Miix2 10. 110.000 körül van ez is de nem kutya a tudása a full hd kijelzővel. Sajna fix állású a dokkolója de ha neked az úgy se fontos.... :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Elgondolkodtam pár dolgon most hogy van egy Acer Tabletem:
    - Ha van nekem egy dobozos Win 8.1 pro-m akkor az feltehetem rá a sima 8.1 helyett?
    - BIOS-t hogy tudok elérni róla?
    - Lehet USB-ről Bootolni? (azaz telepíteni egy másik rendszert)

    Csak annak kapcsán jutott eszembe hogy tegnap sikerült lefagyasztani és elgondolkodtam mi van ha teljesen megmakkan a rendszer? Egy normál gép esetében rábootolnék USB-re (Csoda-Pendrive) és arról újrahúznám az előre konfolt rendszerem. De itt meg lennék lőve ha nem indulna el a Windows se. Hiába van Recovery partíció szerintem nem változtatna a dolgon.

    Másik hogy csak USB-ről boot-olva lehetne WimBoot-osra varázsolni amivel kb15Gb-nyi helyet szabadítanék fel. Nem mint ha nem lenne most se 30Gb üres helyem az eMMC-n :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #540 üzenetére

    Lehet mindjárt felhívom az Acer-t és megkérdem valami szakitól mi az ábra. Elvégre ha az 58,1Gb-os eMMC-ből 4Gb az Image Partition és 54Gb-os a rendszer, amiből csak 4Gb a Windows akkor nyersen maradna 50Gb-om szabad terület címen. Ami kicsit barátibb mint a gyári 31Gb-os ami a frissítések és a nagytakarítás/konfigolás után felkúszott 37-re.
    Pl érdekesség hogy volt Hiberfil fájl holott hibernálási opció nincs a gépen. A pagefile is 2gb-ra volt megadva, holott 1gb-al is optimálisan fut a rendszer. Így nyertem ~3gb-ot.

    szerk:(#541) gyurkikrisz: Közben én is megtaláltam, de a többire még mindig nincs válaszom.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #540 üzenetére

    Ja amúgy a Toshiba Encore-hoz már készült egy leírás WimBoot-ra:

    [link]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Nagyszerű. Megtaláltam a BIOS-ban a Boot Order nevű részt és beállítottam hogy USB HDD-ről tegye.... nem teszi. F12-vel is csak annyit látok a Boot menüben hogy "Windows Boot Manager" (azaz a gép), de hiába lifeg a pendrive, az OTG kábelen, nem látja. Bootolható külső vinyót se látja.

    Ötletek? Lehet valami hülye UEFI beállítás lesz?

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Egon #546 üzenetére

    Tuti hogy BIOS is látja mert a bill+egér az azonnal megy rajta. Írtam is hogy F12-vel eljutok a Boot menübe.
    Közben felfedeztem hogy Admin jelszót kell beállítani és csak akkor lehet mélyebben beletúrni a BIOS-ba. Kikapcsoltam a Secure Boot-ot, rádugtam a pendrive-ot de úgy se akarta érzékelni, noha felvillan rajta a LED, azaz kap áramot.
    Most kikapcsolom a Bitlockert aztán kísérletezek vele még egy kicsit, de eddig nem vagyok elragadtatva. Pedig ha úgy menne mint normál gép esetében akkor előkészítenék neki egy extra-szűz (no-bloatware) Win 8.1 U1-et driverekkel integrálva, majd mehetne a WimBoot-al való kísérletezés, hisz ha valamit elrontok csak pendrive betol és mehet a telepítés. De így olyan érzésem van mintha az Acer kirúgta volna alólam a létrát én meg az ereszbe kapaszkodva próbálok nem lezuhanni.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Egon #548 üzenetére

    HDD-vel és Pendrive-al se megy. Nem formázás függő a dolog. Valami miatt hiába engedélyezem az USB boot-ot mégsem akar USB-ről bootolni. :(
    Lehet én vagyok hülye hozzá. Még próbálkozom aztán megírom mi lett az eredmény.

    Jó lenne ha rá tudtám tenni a dobozos win8.1-emet WimBoot formában. Akkor közel lenne a tökéleteshez ez a kis masinéria :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Van valami sumák ebben a bootolás dologban. Már tudom hogy csak UEFI USB-t fogad el a rendszer. Ha a Windows-ban csinálok egy helyreálíltó USB-t azt már látja a Boot menü. Ha csinálok Rufus-al egy UEFI-s pendrive-ot azt már nem látja.
    Otthon kipróbálom még hogy kiírok egy Windows 8.1-et USB-re (MSDN verzió VL) UEFI opcióval és arra mit reagál. Ha látja akkor már csak drivereket kell intergrálnom bele és van egy telepítőm a Tablethez.

    Ha ez már oké akkor jöhet a kísérletezés a WimBoot-al. Ha 50Gb szabad helyem lenne a C: meghajtón az nem volna rossz dolog.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Bogyó bá' #551 üzenetére

    Windows készítette Recovery Drive-ot simán bootol, ezt már kipróbáltam.

    Felhívtam közben az Acer ügyfélközpontot és megerősítették hogy csak az EFI rendszerű USB meghajtók bootolhatóak. Elvileg engedélyezik hogy saját vásárlású Windows 8.1-et telepítsen a delikvens. Otthon majd megnézem hogy tudok e egy MSDN-ről húzott 8.1-el és Rufus-al valóban bootolható pendrive-ot készíteni.

    Majd megírom mire jutottam.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Zolexx #556 üzenetére

    Nekem péntek óta van Acer W4-em és semmi gondot eddig nem tapasztaltam vele. Leszámítva ezt az EFI hülyeséget, de ahogy olvasom ez a "menő" a tabletek között.

    Pár negatívum amit eddig észrevettem:
    - Néha az asztalkezelő újraindul. Azaz egy pillanatra befagy a gép, majd újrarajzol mindent. Az egész nem tart tovább 2 másodpercnél, de az összes háttérbe rakott Metro alkalmazást bezárja, nem jelenik meg semmi a bal oldali sávban, vagy balról pöccintésre.
    Ez a jelenség frissítés után jött elő, lehet valami megpukkant a rendszer agyában. Ezért is szeretnék egy nem előtelepített, nem Acer programokkal teletűzdelt rendszert rátenni.

    - Tokban és táskába téve még Sleep-ben is melegszik. Nem tudom hogy ez a mostani "hekkelésnek" köszönhető e de irtóra felforrósodott kb 1 óra alatt ma. Pénteken nem volt ilyen probléma vele.

    - Nincs olyan opció hogy képernyő lekapcsolása. Van a zárolás, meg az Alvás (az újraindítás, kijelentkezés, leállítás mellett). Az energiagazdálkodási profiloknál is csak annyit tudok megadni hogy mikor menjen Sleep-be. Csakhogy úgy nem ébreszt és nincsenek háttérfolyamatok sem. Néha pedig szeretném otthagyni futni, úgy hogy nem virít a kijelzője teljes fénnyel és "klattyan" egyet ha levelem jött.

    Pozitívum:
    - Meglepően gyors a méretei ellenére. Szinte azonnal csinál mindent amit kérsz tőle, majdnem asztali gép sebességgel.

    - Windows a markodban élmény. Tényleg elképesztő hogy egy ilyen kis kütyüvel ugyanazt meg tudod csinálni mint egy laptoppal vagy asztali géppel. Android és iOS után ez számomra felüdülés.

    - Kicsi és könnyű, szinte észre se veszem hogy nálam van a táskában.

    Egyelőre nem bánom a megvásárlását. De még csak 3 napja van nálam. Ha rájövök a boot mikéntjére és WinBoot implementációja sikerül akkor már elismerem hogy egy nagyon jó kis eszköz. Három napja nem nyúltam a laptophoz, amit nem sikerült elérnem Android és iOS alatt. :)

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Feltettem egy WimBoot-os Win8.1U1-et... hát nem volt kutya megcsinálni magát a bootolható USB-t. Most meg ott vagyok bajban hogy ez a verzió nem kompatibilis a termékkulcsommal, ráadásul Single Langue...azaz csak angolul van (mondjuk ez nekem nem gond, csak gondoltam szólok).

    Viszont ezt nézzétek:

    Ahogy sejtettem Netto 50Gb szabad az 54,5-ből :D
    Persze erre jön majd még pár Update, egy Office meg a szokásos programok de szerintem max 45-nél megáll majd a helyzet. Klasszisokkal jobb mint a 26 ami előtte volt.

    Remélem hamarosan lesz majd egy kompatibilis rendszer is amit az elmentett termékkulccsal tudok aktiválni. Lehet átnyálazom a WimBoot készítésének módjait a jövőben így majd egy felkonfolt, driverezett rendszert készítek magamnak.

    Jah amúgy egy "sima" Windows8.1 VL-t is leszedtem és rá tudtam bootolni. Szóval a helyzet nem reménytelen.

    Tesztelem még a dolgokat, felkonfolom ezt a gépet és lementem külső lemezre, biztos-ami-biztos alapon. Ha minden jól megy, szentelek egy strófát a WimBoot-nak a cikkben amit írok a gépről.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Bogyó bá' #561 üzenetére

    Még nem tudom... frissítek meg telepítek de egyelőre kb ugyanolyan gyors. Kell 1-2 nap míg belakom és akkor tudok biztosat mondani.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Zolexx #563 üzenetére

    Kukáztam a WimBoot-ot és feltettem egy originál* Win8.1 U1 32bit-et. Átparticionáltam a meghajtót is, majd telepítést követően kilőttem a hiberfil-t és a pagefilet levettem 512Mb-ra. Így lett a "szűz" telepítés 6,5gb, azaz maradt a ~53Gb szabad helyem. Tehát lényegében majdnem 2Gb-al több mint WimBoot esetén.

    A különbség annyi hogy ez egy 100%-os rendszer. Nincs buhera, nincs izzadás, nincs szenvedés... magyar, kezeli a bitlockert oda-vissza, minden megy flottul onnantól hogy rápattintom az USB-t és rákattintok az Installra (ami a boot.wim-be is integrált driverek miatt lekezeli a touch felületet, tehát nem kell vacakolni hub-al sem)

    *WinTools-al beleintegráltam az up-to-date frissítéseket, valamint az Acer drivereit. Így a kb 15 perces USB-ről telepítést követően csak be kellett loggolnom MS fiókba és ott volt a használható rendszer. Most még települ az Office, aztán majd meglátom mennyi helyem marad. Saccra 48Gb-ot mondok :)

    Szóval a WimBoot ilyen formában értelmét vesztette. Ezt majd lementem egy külső vinyára ha már mindent felkonfoltam és aztán ha valamit elbaltázok akkor csak visszahúzom rá a tip-top rendszert.

    Így már kezd az Acer Iconia W4-820 a szívem csücske effektus hatása alá kerülni. Már csak egy k*rva billentyűzetes tokot kellene találnom, ami nem egy átszitázott US kiosztású, hanem kalocsai mintás, pulikutyás magyar, mert touch felületen gépelni egy rituális tökön-szúrással ér fel. Pár mondat még oké, de egy ilyen post nem jöhetett volna létre a Genius Slim Star billentyűzet és a Trust 14591 támogatása nélkül (de csak mert egy pendrivot is készítek éppen).

    Szóval nálam eddig nyerő a kütyü. Főleg így hogy 20gb-al több cucc fér rá szükség esetén. És akkor még ott van az SD kártyaolvasó is. Ha majd egyszer gazdag leszek és veszek egy 64Gb-os microSD-t akkor lesz még másik 58Gb szabadság... 120Gb-al meg már MacBook-on is elvoltam mint befőtt.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #570 üzenetére

    Rádiumról annyit hogy kb 3 éve néztem náluk notebook-ot és Magyar Kiosztású billentyűzet néven árulták az átmatricázott* németet. Még szerencse hogy ismerősöm előbb vett tőlük gépet, így nekem nem kellett harcolnom 3 hónapon keresztül hogy visszakapjam a pénzem.

    *matricázott, nem szitázott. Ergo rá voltak ragasztva szigszallaggal az ékezetes gombok.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Bogyó bá' #573 üzenetére

    Ez igaz. És ha multilang OS-el árulják akkor meg édes-mindegy milyen nyelvű, nagyjából három "pöccintés" hogy akár ó-héberre válts ha akarsz.
    A kérdés a garanciával van. Mert csak bolti garit kapsz, azzal meg szoktak kötekedni. Egyszer vásároltam valamit bolti garival és soha többet. Szerintük ha az érintőképernyő nem érzékel, az user error a nem rendeltetés szerű használat miatt. Hiába nem volt egy karcolás sem a készüléken. (Nem mondok nevet, mert már nem létezik azaz üzlet :) )

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz szodia #593 üzenetére

    A fényerőre nézd meg ezt:
    Charm Bar ->Gépház->Gép és eszközök->Tápellátás és alvás->Fényerő -> Automatikus fényerőállítás ON/OFF
    Itt kapcsold ki. Nekem is magától állítgatta a fényt 2-3 percenként Iconia W4-en, de ezt kikapcsolva megszűnt a dolog.

    Nekem laptopon van valami olyan beállítás a Driverben hogy magától igazítja a kontrasztot és a fényerőt a megjelenített tartalomhoz. Fehér képernyőnél növeli, sötétnél csökkenti. Ott azonban ezt nem igazán lehet állítani mert valami idióta ügyes programozó kitalálta hogy ez nekem kell és nincs opció.

    "Az egyik, hogy teljesen rapszódikusan érzéketlenné válik a teljes fizikai billentyűzet."

    A billentyűzet az a dokkolón keresztül kommunikál a géppel vagy valami wireless módon?

    Visszavinned minden esetre érdemes már csak ezért az egy hibáért is. Úgy legalább kiderül hogy kifogtál egy Xar példányt, vagy csak a Windows makkant meg. (Gyári visszaállítás után is csinálja? Szerintem azt még nézd meg hogy csinálsz egy teljes gyári visszaállítást és úgy teszteled hogy nem engeded frissíteni, nem telepítesz rá max csak egy böngészőt vagy szövegszerkesztőt amivel teszteled.)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Zolexx #596 üzenetére

    Így egy hét után tökéletes. A laptopom tetején már látszik a por, lehet le kéne törölgetnem néha, ha már úgy se használom az Acer miatt :D

    Eddig egyedül egyszer futottam bele olyan problémába ami idegesített. Egy 30 perces videóból akartam kivágni egy másfél perces részt Freemake-el de kiakadt. Amikor csak simán átkonvertálok vele valamit, vagy csak pár perceket csípek ki, az működik.

    (#597) szodia: Írd meg hogy sikerült a csere és az megoldotta e a gondot.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Megírtam a cikket az Acer W4-ről, majd pár hét és fent is lesz Logout-on.
    Remélem sikerült minden fontosabb témát érintenem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz nexus6 #607 üzenetére

    "miért pár hét?"
    A legutóbbi 2 cikkemen okulva 1-2 hét míg megjelenik. Gondolom nincs sok emberi erőforrás a címlapos cikkek pár napon belüli megjelentetéséhez. Elég sok oldalnyi szöveget kell átnézni hibák után és javítani a külalakot.
    A cikkem is 7 oldalra sikerült, bár ebből van 1-2 rövid oldal is.

    "hangzásra milyen? "
    Fülhallgatóval szerintem tökéletes, bár nekem egy Creative fülesem van, amik jók alapból. Beépített hangszórók pedig számomra az elfogadható szinten vannak. Azaz gond nélkül megnézek 2-3 filmet is rajtuk keresztül anélkül hogy bántaná a fülem. Telefonon pl már 10 perc után rosszul vagyok a hangzástól.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #610 üzenetére

    Biztosan, csak nem érdemes. MSDN-es WIN8.1U1 integrált frissítések + driverek összesen 6,5Gb-ot foglalnak telepítés után. Ha kilövöd a Hiberfil-t és meggyilkolod a Pagefile-t is (leveszed 1Gb-ra) akkor az majdnem 2Gb-al kevesebb mint egy WimBoot-os megoldás.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz tjb007 #612 üzenetére

    66-ot nagyjából a 32Gb/2Gb érne (tekintve hogy Acer W4 70 ezerért tudja ezt + microHDMI). Oké ne legyen rajta HDMI+GPS, elhiszem hogy a tervezés+gyártás olyan irdatlan összegeket emésztene fel amitől csődbe megy a cég, de azért az 1Gb RAM lényegében lóf*szra se elég. Acer-nél is néha-néha belefutok olyan feladatokba hogy a 2Gb-nak a 90%-a + 1Gb Swap csutkára töltődik. Játékokról nem is beszélek, csak egy szimpla Firefox 5-6 lappal és már 400Mb megy a feledésbe.
    Teszteltem 1Gb-os gépet és úgy számoljatok hogy a Windows alapjáraton (csont szűz, programok nélkül) 600Mb-ot elfoglal. Erre rányitsz egy Cloud alkalmazást (dropbox)+100Mb, Fájlkezelő +50Mb, Firefox 1 lappal 200mb... ripsz-ropsz elfogyott RAM!

    66-ért kenjék a hajukra. 1Gb-os gépet ilyen 30-ért kellene adniuk de HDMI+GPS+3G-vel se 60-ért.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #616 üzenetére

    4Gb azért kicsit túlzás, mivel alapból 32bitet adnak aminél 3Gb a plafon, de valóban hülyeség az 1Gb. Még androidnál is kevés néha, nemhogy a Windowsnál.
    Bár gondolom a 3-4Gb-ot és esetleg a 64bit-es rendszert a "prémium" kategórára tartogatják, hisz azt is el kell valahogy adni majd.
    Meg ha 10-15 ezer forint a különbség a 32gb és 64gb között akkor árulhatnának már 128gb-os verziót is nyugodtan. Meg normál SDHC foglalat se kerül olyan sokba, vagy a 256Gb-os SDXC bővíthetőség a 3Gb RAM mellé.

    Persze lehet még kiforratlan ez a dolog, várni kellene a következő generációra. Az tuti hogy a következő tabletem már 10" és minimum 128Gb-os belső tárterülettel rendelkezik :)

    Más: Amint hazamentem tesztelem a Rapoo billentyűzetet az Acer-rel és lehet beletűzök majd egy strófát róla a Cikk-be is.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz cinkoxid #624 üzenetére

    Nekem is ilyen lett volna ha az Ali nem dobja vissza a pénzemet... mindegy az Acer-el is totálisan elégedett vagyok.

    Amúgy neked mennyit bír egy töltéssel? Nekem 6 órát megy átlagosan, net + film + munka mellett. Ha csak filmet nézek non-stop akkor inkább 4-5 között van, függvényében hogy hálótól nézek vagy belső tárolóról.

    A cikkemből egy összefoglaló képet teszek a belső+külső+microSD sebességekről:

    Gyakorlatban az SSD-s laptopomat veri, de az SSD-s asztali gépet is megközelíti a sebességet (Előbbibe Kingmax az utóbbiba pedig Samsung Evo van.)

    MicroHDMI-t honnan szereztél? Átalakító vagy rendes kábel?

    Én most olyan USB Hub-ot keresek ami egyben töltést is képes átadni a gépnek. Úgy csak rákötném otthon a terás vinyót és meg van oldva a hely probléma, ráadásul még csak nem is merülne. A Madaras Üzletben láttam is 3000-ért de nagyon furcsán nézett ki és az eladók se tudták hogy ez úgy működik-e ahogy én gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #635 üzenetére

    Kár érte. Pedig nem lenne hülyeség ha tudná tölteni és még az adatok is cikáznának oda-vissza a másik ágon.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Alakul ez a tablet. Már van BT billentyűzet (Rapoo e6100), MicroHDMI-HDMI kábel... egeret is megrendeltem... (így belegondolva legalább egy 20-ast még ráköltöttem úgy hogy microSD kártyám volt már). Eddig tetszik a dolog. Legközelebb azért már tudom mire kell figyelni, pl hogy hiába ultramobil a 8", azért a 10" az ajánlott ha az ember le akarja cserélni a laptopját. Meg a gyárilag hozzá adott billentyűzetes dokkoló is sokat segít (főleg ha mágneses és van rajta USB port:P )

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Egon #642 üzenetére

    Én ezen nem lepődöm meg. Ami nem érintéses vezérlésre van tervezve (értsd: MS Áruházból származik, vagy van benne natívan) azokkal bajos lesz játszani.
    Half-Life 2-t próbáltam, azt szépen vitte, de persze Bill+Egér kombóval. Próbáltam valami 3rd(sokad) party kontroller emulátort, de annak meg annyi imput lagg-ja volt hogy lényegében hangvezérléssel gyorsabban játszottam volna ("mennyé, mennyé, balra, mennyé, lőjjé, lőjjé, tárazz, ugorj...stb").

    Ezen felül egy Diablo klónt próbáltam, meg valami útburkolat nevű autós játékot. Azokkal nem volt gond. Persze Áruházból töltöttem ezeket.

    Hétvégén tervezem egy Knights of the Old Republic tesztelését, meg esetleg egy Jedi Outcast-ot (Star Wars hétvége lesz haverokkal amúgy is :DDD ). Aztán mivel a Cikkemnek még se híre se hamva, lehet hozzácsapom ezt is. (Ha sokáig halogatják a megjelentetését, lesz vagy 10-12 oldal a végére :U )

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz r3dsnake #645 üzenetére

    Nem, szélesebb. A gép maga 22cm a rapoo meg 28cm széles. Szerintem 10"-os -hoz ideálisabb lenne ez a szélesség, talán még egy tok-ba is bel lehetne "sufnituningolni", de 8" esetében ez kizárt. Ráadásul nem is érdemes. Én se azért vettem hogy úton-útfélen használjam, csak otthonra van, oda meg több mint tökéletes.

    Billentyűzetes tokot találhatsz a neten, de azok 90%-a el van fuserálva. Vagy US kiosztás, vagy találsz rajta magyar gombokat is, de máshol, vagy a billentyűk mérete "nyomott". 10"-os táblához könnyebb rendes billerres tokot találni, már ezt is tudom :)

    (#646) cinkoxid: Ez kicsit durva. Nálam úgy 2 hét után az elhasználódás 4,5% a BatteryBar szerint (ami szintén soknak tűnik, hisz ilyen ütemben 1 évet se bír ki). Ennek ellenére úgy tapasztalom hogy tovább bírja szusszal mint amikor megvettem.
    Hőmérséklet tekintetében meg nálam akkor melegedik nagyon, ha töltöm. Nem forró, nem zavaró, de érezhetően melegebb a gép. Játék után is persze jelen van ez a dolog, de talán nem annyira.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák