Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Helo van egy furcsa problémám.
    Novell-es hálózaton csücsül pár xp-s gép és kiütik egymást, eddig nem, csak most miután cseréltem a gépeket. Ahogy bekapcsolom a második gépet elveszíti az első az ip-címet, amit a DHCP-től kap. Tuti hogy valami windows-os hálózati szarság kavar be, mert ha csak egy megy, akkor nincs gond, de nem jövök rá, hogy mi.
    Csak a TCP/IP protokoll-t hagytam fenn, minden ilyen windows-os file/nyomtatómegosztás szarságot leszedtem, ahogy eddig, (az előzőket is én telepítettem, azokkal nem volt gond) annyi csak a különbség, hogy most először használtam SP3-at. Abba integráltak valamit? Ha minden húr szakad beállítom őket fix ip címre, csak jó lenne tudni, hogy mi okozza a dolgot. Van valakinek ötlete? Feltettem egy novell klienst, az is megy, szépen feltelepül, hozzárendeli a hálózati meghajtókat, minden ok, de így is fennáll a probléma a DHCP-től kapott ip címet eldobja idővel a 6 gépből 5 és csak egy marad, amin van hálózat. Friss telepítés, ghost-tal lett végigklónozva, a számítógépneveket átírogattam, hogy ne legyen kettős név a hálózaton, de nem ez a baj, valami más kavar be.

    Az előző kört pqdi-al klónoztam annó és most nem tudom eldönteni, hogy a ghost kavar be valahogy, vagy az sp3 vagy mi lehet ez. Csak ebben a teremben ez a 6 gép csinálja, szóval valami ezzel a klónnal nem kerek, amit ezekre tettem, de hát mindig ugyanúgy telepítek, nem értem :F

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz brd #20553 üzenetére

    hüm-hüm ezt a mekedresszt megnézem majd, bár én még soha életemben nem láttam két azonos mac címet de mostmár ott tartok, hogy semmit nem zárok ki. A rúteres téma kizárható.
    Köszi a törődést, valszeg ez az, ami tipikusan azzal fog megoldódni, hogy újratelepítek egy másik gépet és arról a másikról leképezve a lemezképet lesz jó, aztán nyithatom az
    x aktát. Úgylátszik most x akta szezon van. Nemrég volt egy gépem, ami azt csinálta, hogy a dvd-ről való klónozás közben crc hibával elszállt, de csak az az 1 a 20-ból. Kicseréltem a dvd meghajtót, kábeleket egy másikéval, elszállt, arról a dvd-ről rámásoltam a klónt egy usb-s külső merevlemezre és felment hiba nélkül a klón, vakartam a fejem. Készítettem egy 2. partíciót a HDD-re, mert a srác nem fogja tudni dvd-ről klónozni, gondoltam majd a második partícióról visszaállítja az elsőt. Most hív, hogy crc-vel elszáll úgy is :DDD és csak az a gép, a file ugyanaz, mondom neki, hogy egy frissen újraklónozott gépről készítsen egy új lemezképfáljt, hátha mégis a file sérült, úgyis :DDD Betettünk egy másik HDD-t, úgyis crc hiba, de külső USB-s HDD-ről meg nem, erre varrj gombot. Persze hibátlanul megy a gép mondanom se kell, cd-ről simán felmegy az xp, amit egyébként klónozunk rá, hetek óta imádkozom, hogy dobjon már egy kékhalált, éjjel nappal bekapcsolva hagyjuk, adunk neki benchmark-al, de kinyírhatatlan, most ezt a gépet add be bárhová, azzal hogy rossz. Feltesznek rá egy xp-t és széttárják a kezüket, hogy nincs ennek semmi baja ...ezt a cumit, hihetetlen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sHafiii #20577 üzenetére

    Tegyél fel egy vlc player-t, ingyenesen letölthető, beépített codec-es, mindent megeszik, dvd-t is megnyitja, feliratot is megjeleníti, sőt még időben el is lehet csúsztatni hogy később vagy hamarabb jelenjen meg, ha esetleg el van csúszva mert nem ahhoz az avi-hoz van pölö, hanem valami kamerázotthoz. Kár pazarolni az időt százféle codec pack-re, meg tucatnyi lejátszóra.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz HXY #20588 üzenetére

    ez a hash szivárvány tábla... :( jobb ötlet nem volt a vista eladásszámának növelésére? azért kár volt így beáldozni az xp-t üzleti szempontból. Nem hiszem el, hogy ebbe nem volt benne a májkrémszaft.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz brd #20638 üzenetére

    Meglett hogy mi okozta. Az egyik barom-állat felhasználó kitépte tőből az UTP kábelt az egyik gépből mert elhúzta az asztalt de úgy, hogy csak az rj45-ös dugó maradt a kártyában, majd micsinált a baromja? Visszatömkötte a kábelvéget a dugóba precízen és kussolt :W :W :W :W :W :W Persze nanáhogy zárlatos lett a szvics teljesen randúm, mert hol összeért, hol nem a dugóba visszatömködött kiszakadt vezetékvég erei közül valamelyik, mert persze úgy ül gyökerek-gyökere, hogy a térdét egyfolytában rázza és rángatja az asztalt és -mint kiderült- nem az ip cím miatt maradt életben az egyik gép, hanem egy korábbi átalakítás figyelmetlensége miatt, ugyanis az egyik fali aljzat nem abba a szvicsbe lett kipeccselve, kvázi megkerülte, holott nekem papíron abban volt és a szekrényben meg durvára nem láttam, hogy honnan jön ugye. Most néztem át az egészet, miután a második klón se lett jó. Emiatt volt, hogy hiába próbáltam ki egy másik szvicset, mivel amikor bedugtam az utépéket az új szvicsbe abba is zárlatot csináltam, mert a hülye kötsög cemétláda nem tudna szólni, hogy cétcsesztem a kábelt és a másik végén zártatot csinálok :W visszatömködi és sunyít, hogy állna a görcs az agya helyébe. 1 hetet szívtam vele, mindenre gondoltam, csak kábelzárlatra nem, mivel csatornába megy minden elzártan, gyökérbiztosan, de a gyökér ezúttal utat talált. De tartott volna vagy 20 másodpercig krimpelni rá egy új dugót ha szól, hogy te bocs kitéptem. Fú de szétbac az ideg a hülye barom állatja. Egy hetet szívtam, az egészet át kellett néznem egyesével és még most is csak az volt a szerencsém, hogy kicsúszott neki, mert persze újrakrimpelni már nem tudta és emiatt egyfolytában zárlatos lett így már ki lehetett szúrni műszerrel. ó hogy a rohadás állna bele a szűk agyába, ketten fogtak le a szerverszobában még másnap is, hogy ne induljak el beszélgetni vele. Diplomás ember létére :W Az volt a szerencséje, meg az enyém is, hogy nem volt már bent, amikor a kezemben maradt a kábele és felfogtam, hogy mit csinált. Abban a pillanatban tuti hogy úgy döntök, hogy én leülöm. Ezer dolgom van sokszor és egy ilyen carság miatt áááhhh

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    van egy munkaállomásom XP, sp3 => ha a leállításra kattintasz szépen írkálja, hogy adatok mentése meg kikapcsolás, de a végén újraindul ahelyett hogy kikapcsolna, eddig lekapcsolta a gépet, most újraindul azaz tök ugyanazt csinálja az újraindítás meg a leállítás menüpont, a készenlétnél viszont lekapcsolja a gépet, Nem értem. Itt buzerál vele ez a nő, szétidegel hogy nem képes megnyomni a gépházon a gombot a memóriatesztnél, miután újraindult, de ő nem, mert lekési és a win töltése közben már hiába nyomja.
    Lehúztam a gépről az USB cuccokat, LAN-t, de úgyis újraindul leállás helyett hogy rohadna meg, meg ez eleve egy régebbi az alaplap is, a bootolási menüben is csak sorrendet lehet választani 1-2-3, nem hiszem hogy ébreszti valami, inkább az XP-ben lehet valami dzsuva.
    ötlet? én az ilyenekre nem vagyok felkészülve, mert annyira nem érdekel, megnyomom a gépházon a power-t aztán szevasz, backi azért van, de ez meg itt idegel, hogy "eddig jó volt és most rossz és én csináljam meg, vagy nem értek hozzá"? :W Az ilyenektől szétver az ideg.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #24371 üzenetére

    senki semmi? az ilyet ti is lesajnáljátok mi? azzl hogy beírtam ide a fórumba már több voltam, mint lelkiismeretes szerintem :DDD asszem így marad, lecarom

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák