Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sunsetjoy

    tag

    Sziasztok!

    Kicsit komplexebb a probléma, nem vagyok benne biztos, hogy jó topikba írok. De talán valami megoldást tudtok tanácsolni.
    A munkahelyen van egy (a többi mellett) színes nyomtató/másológép, meg esetünkben egy számítógép XP SP3-al. A nyomtató a gép felé hálózaton kommunikál oda-vissza (sima kommunikáció egyszerű hálókártya-Ethernet kombó). De van szükség arra, hogy a másoló lássa a számítógépen a hálózati mappákat azért, hogy a beszkennelt oldalakat rögtön átdobja ugyebár a gépre (több a/4-es egy darab pdf fájlba mentés).

    Félreértés ne essék, nem a sima szkenneléssel van baj, sima TWAIN driverrel megy, mint a karikacsapás. A probléma ott van, hogy ugyebár a másoló SMB-n keresztül kapcsolódik a számítógéppel (vagyis megosztott hálózati mappát, meghajtót lát a számítógépen), ahol ugye IP cím, felhasználónév, jelszó beírása után válasszuk ki a célmappát...nos ez a megoldás már egy ideje nem működik, azt írja ki, hogy a megadott útvonal nem található (miután az adatok megadása után keresne a hálózaton).

    Na de szerintem az SP3-as pakk felrakása óta (nem rögtön raktam fel, csak olyan 2-3 hónapja) nem működik.
    Utánanéztem, és azt láttam, hogy az XP SP3 egyik hotfixe javít egy SMB biztonsági problémát. A fájl verziószáma, mérete minden stimmel (a gépen jelenleg lévő és a hotfix leírásában szereplő), szóval logikus hogy fennvan a hotfix. Nosza, mondom leszedem a hotfixet, hátha. De sajnos nem javult meg a dolog reboot után.

    Valami ötlete van valakinek, hogy ha más nem változott (hálózati mappa, hálózati beállítások, tűzfal/router/vírusirtó nem változott) a rendszerfájlokon (?) kívül, akkor hogy oldódhat meg a probléma? Milyen apró kis nüansz okozza ezt?

    Köszi előre is: Sunsetjoy

    [ Szerkesztve ]

    A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

Új hozzászólás Aktív témák