Keresés

Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz SZATA #40746 üzenetére

    - Miért éri meg ez jobban, ha megéri, mint egy sima W7 HP? (Nem akarok Vistát használni).

    Mert ha dobozosat kapsz 30-35ért, az a magyar árakhoz képest igen jó.

    Mennyi lesz a W7 HP ára teljes verzióban? (Nem upgrade).

    Itthon tudja a halál.

    - Fel kell tenni hozzá a Vistát és azt frissíteni, vagy lehet telepíteni a DVDről a W7et szűz vinyóra?

    Mindkettőt meg tudod ejteni.

    Egyébként ha nem gond, hogy nem magyar az oprendszer, az amazon.co.uk-ről 25-26K HUF-ért rendelhetsz dobozos W7HP-t.

    Sectumsempra - For Enemies

  • pzstm

    titán

    válasz SZATA #40750 üzenetére

    OEM-hez support sem jár, meg több gépre sem telepítheted fel, csak egyre. Elméletileg ez a kettő igaz rá....gyakorlatilag viszont nagyon kedvesek a cseh hölgyek a telefonvonal túlsó végén :B ;)

    (Meg ha jól rémlik, akkorcsak valami hardverrel együtt lehet venni OEM-et..../ezért csinálták kisboltok azt, hogy vettél egy 1000Ft-os egeret is náluk, és akkor már nem volt gond, hogy OEM-et veszel ;) )

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz SZATA #41314 üzenetére

    Azt olvastam itt, hogy 50GB-os partíció elég a rendszernek és a programoknak.

    Honnan a halálból tudja az bárki is, hogy ki milyen programokat akar telepíteni?
    Viccet félretéve, a rendszernek egy 20-25Gb partíció is tökéletesen megteszi. Hogy ezen felül mennyi izét pakolsz még oda, már egyéni projekt.

    A pagefilenak és a hibernációs fájlnak célszerű csinálni egy külön kis partíciót hogy kevésbé legyen töredezett, (amit esetleg érdemes a lemez elejére tenni) vagy lehet egybe rakni az OSsel?

    Jó az úgy is, ahol van.

    Egyáltalán mekkora pagefile méretet (min., max.) érdemes megadni 2GB RAM esetén?

    Hagyni kell auto-n.

    Esetleg ha fel is ismeri célszerű a gyári driverekkel próbáltkozni a gyorsabb, jobb működés miatt, vagy jó az amit feltesz?

    Általában jó az, amit feltesz, de ettől még lehetnek olyan dolgok, amik nem csak úgy placebóból frissültek, hanem tényleg van esetleg teljesítménynövekedés/bugfix/akármi. Ha nem tapasztalsz rendellenes működést, és az eszközkezelő sem mutat problémát, akkor maradhat úgy is, ahogy van. Ha akarsz drivert vadászni, persze nyugodtan próbálkozhatsz.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Obolony

    senior tag

    válasz SZATA #41314 üzenetére

    azt olvashattad, hogy 50 gigan lazan kenyelmesen elfer minden progival valoszinuleg. persze lehet h van aki sokkal tobb progit tesz fel hozza, de az ugyis tudja hogy mire van szuksege...

    a szakemberek szerint az optimalis pagefile meret az minimalisan a fizikai memoriad merete es maximalisan a duplaja. igy ha van 2 giga ramod, akkor az ertek 2000-4000 lesz. ezen el kell menjen nyugodtan gond nelkul. en manualisan allitanam be. nem kell kulon particiora tenni, teljesen felesleges.

    "Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

  • SZATA

    senior tag

    válasz SZATA #41888 üzenetére

    (Lejárt az idő!)

    Azt elfelejtettem mondani, h a W7 RTM Enterprise (90 napos) van feltéve. Lehet, h azért nem engedi? Azt olvastam, hogy active-directoryban nem műxik. Lehet, h az Enterprise-ban sem?

    Tényleg ezt nem lehet Home-Prémiumként felrakni?

  • Morden24

    nagyúr

    válasz SZATA #41889 üzenetére

    Nem lehet feltenni HP-ként.

    (#41890) gyáliSanyi: Október 22-e a hivatalos megjelenési dátum.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • SZATA

    senior tag

    válasz SZATA #41888 üzenetére

    [link:http://prohardver.hu/tema/windows_vienna/hsz_41888-41889.html]Ebben[/link] nem tudtok segíteni?
    Kipróbáltam az RC Ultimate verzióban is, ott sem találtam. Lehet hogy ez egy, csak a béta verzióban megtalálható fícsör és a véglegesből kihagyták?

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz SZATA #42199 üzenetére

    mert ellenőrizni kellett a konzisztenciát. :)

    lehet, hogy nem lett szabályosan leállítva a rendszer, esetleg áramszünet volt írási művelet közben. lehet még, hogy a HDD hibás.

  • moonman

    titán

    válasz SZATA #42276 üzenetére

    ja hát igen, az XP lemezkezelő DLL-je nem kompatibilis a Vista/7-ével, elkúrja a visszaállítási pontokat és a shadow copy-k is eltűnnek. úgy tűnik ezek szerint, hogy bizonyos műveleteknél még fájlrendszer-inkonzisztenciát is okozhat.

  • Gorneck

    titán

    válasz SZATA #45349 üzenetére

    Ccleaner nálam teljesen jól működik...

    Gorneck#1239

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz SZATA #45349 üzenetére

    Hajnali 3 kor azért kelt fel a gép, mert 3 ra van állítva a frissités keresése, ill. az automatikus defrag.

    Hogy a led kialszik -e vagy sem, annyit jelent, hogy alapállapotra kapcsol a hálozati kártya.
    Van olyan lap, aminek a biosában be lehet állítani, hogy kikapcsolt állapotában menjen - e a lan kari vagy sem.
    Nagy jelentősége nincsen.

    A képek alapján miért nem tudsz választani ?

    Valami nálad van elfuserálva, mert én be tudok menni a links be, igaz nincs miért.

    Szerintem manuálisan kell az érintett dolgokat kipucolni, de van egy pár progi amit nagyon dicsértek.
    100 % gari arra, hogy nem szedi szét a rendszered nincsen egyik esetében sem.

    PCTools.Registry.Mechanic
    Wise Registry Cleaner

    Ezekről elég jókat írnak.

    (#45351) somasz

    Esetleg egy USB optika beszerzése ?

    (#45357) somasz
    Asz asztalin csinálj egy bootolható pendrive ot, valamelyik hdd szerkesztő kezelő progival
    Paragon, Acronis stb.. tehát a nagyok közül valamelyik nél írja a usb és recovery media készítését.

    (#45362) tallerbator
    Szerintem szerezz egy másik telepítőt.

    (#45367) Ricco_hun
    Igen, de miért nem particionáltad újra a hdd ét ?
    Akkor eltünt volna amúgy is.

    (#45370) Ricco_hun
    Akkor formázza meg, kérdés nélkül az egészet egybe, ha nincs rajta semmi partició.

    (#45375) sfdrakex
    Nekem is.

    Ha nem akarsz a gépbe összesen 4 vagy 8 magot tenni, akkor nincs értelme 64 bitesnek.
    AMúgy meg tessék letölteni, kód nélkül feltenni, és kipróbálni, pont ezért lehet kód nélkül is 30 napig használni a windows rendszert, hogy ki lehessen próbálni.

    (#45382) V.Stryker
    Úgy ellenörzi, hogy van - e net hogy megpingeti az ms egyik szerverét, és az nem elérhető, ne foglalkozz vele.
    Ha van net, akkor nem mindegy, hogy ugat - e vagy sem ?

    (#45386) Sgt. Mathias
    Állitsad be a ram időzítését a biosban a gyártó által megadottakra.
    Érdemes megnézni egy másik optikával is.

    (#45402) hads
    Én is ezzel küzdök, a windows live mail nekem nem tetszik, a vistának a windows mail je sokkal szimpatikusabb volt.
    Ha külső progit akarsz használni, akkor használhatod az Outlookot, Eudora, The Bat, és még van egy jó pár jó levelező progi.
    Ha a levelező progi beállíthatóságára gondolsz, és testreszabhatóságára, akkor a The Bat et ajánlom.
    Ha úgy nagyjából mindegy, és keveset levelezel, akkor akár a windows Live mail is megfelelő lehet, bár elég fapados, de a célnak jó.

    Nagyjából izlés kérdése, ha gmailes címed van akkor meg a weben a legegyszerübb.

    (#45405) sfdrakex
    Outlook van az office ból, csak outlok express nem volt, ahogyan a vistában sem, de itt már Windows Mail sincsen.

    (#45428) Dymeix
    Nem, a virtual xp az minden esetben x86 os vagyis 32 bites lesz.

    (#45443) Mlnr To'm
    VGA kari tesztelése ?

    (#45454) z0d1AK
    Igen

    (#45451) polcsi
    HPET mode ot kapcsold át 64 bitesre.

    (#45461) RootRulez
    szvsz semmivel sem.

    (#45472) cserkosz
    A felső az tetszik nekem is.

    (#45475) baandii
    Meg nem kérdezi, hanem neked kell letörolnöd, ha egyaltalán észreveszi, és nem formázatlannak látja.
    Viszont mielött megveszed a géped ellenörizd, hogy van - e mindenhez Windows os driver. !!!

    (#45476) fs-zsoci
    Rendszer helyreállítás ? Már én is megszivtam vele.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • pzstm

    titán

    válasz SZATA #46075 üzenetére

    diákok+pedagógusok ingyen kapnak szombaton állítólag...pontos árakról nincs infóm :N
    Még a kedvezmény mértékéről sincs elképzelésem sem :B :N

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • SZATA

    senior tag

    válasz SZATA #47648 üzenetére

    Sziasztok!
    Nem tudna ezekre valaki valami okosat mondani?

    Köszi!

  • SZATA

    senior tag

    válasz SZATA #48392 üzenetére

    Egyre durvább dolgokat művet ez a Windows Live Mail.

    Ezzel kezdte.
    Ma a következő történt: Letöltöttem a leveleimet (POP3), majd az újakat az üzenetszabályok automatikusan szétszortírozták általam létrehozott mappákba, almappákba. Megnyitottam egy régebbi levelet a beérk. üz. mappában, majd az egyik almappát és elolvastam az újakat, plusz megnyitottam egy régebbi levelet is ua. mappában, ezután kiléptem.

    A legközelebbi indításkor az előző menetben megnyitott üzenetek fejléce megvolt, de nem lehetett megnyitni őket, az almappában megnyitott lévő levelekből pedig csinált egy másolatot. Az eredetit nem lehetett megnyitni, csak a másolatot, ami annyiban különbözött az eredetitől, h a küldő neve idézőjelben volt és utána hozzárakta a címét is.

    Megnéztem, az eml fájlok megvannak minden esetben, de olyan mintha nem mentené azt a fájlt, ami leírja mi történt a méllel, és hogy melyik fejléchez melyik eml tartozik. Fura, h hiába csinálok az eml-ről egy biztonsági mentést máshova, és törtlöm ki a levelet, ha visszateszem, ugyan úgy idézőjeles feladóval hozza be

    Plííz help! Mi a fene ütött ebbe? :R Köszi!

Aktív témák