Keresés

Aktív témák

  • lewisfm

    aktív tag

    válasz Narmiaren #19165 üzenetére

    Azért a 64 bitnek vannak hátrányai is:

    1. Nagyobb kódméret, ezért több helyet igényel a HDD-n, memóriában. Ebből fakadóan jobban leterheli pl. a CPU cache rendszerét,mert ugyan annyi utasításhoz több memóra kell. Nekem pl. van két, szinte ugyan olyan gépem, de az egyikben egy AMD Turion X2 TL50-es van, a másikban egy AMD Athlon QL-62. Nos ez utóbbiban kétszer annyi cache van, de felezett órajellel is veri a Turion-t 64 bit alatt. 32 bit alatt pedig már a Turion is erőre kap.

    2. Kevés 64 bites program van, a 32 bitesek pedig egy emulált WoW környezetben futnak 1-3%-os lassulással emiatt

    3. 16 bites programokat nem tudsz natívan futtatni rajta

    4. Általában nincsenek 64 bites böngésző pluginek, ezért hiába van 64 bites IE és Firefox, úgy sem azt fogod használni

    5. Fejlesztéskor oda kell figyelni, hogy sok .NET-es alkalmazást x86 platformra kell készíteni, mert sok .NET-es assembly-nek a mai napig nincs 64 bites változata, főleg adatbáziskezelés terén

    6. Problémás jól összeszezdni a video codec-eket

    7. Problémás lehet a megfelelő videó gyorsítás a VGA-n, főleg a h.264 esetén az NVidia-nál, legalább is nekem a GeForce 9400M GS-nél az

    8. A Leadtek PVR2 szoftvere nem teljesen Win7 x64 kompatibilis, codec problémái vannak, valószínűleg az NVidia miatt (DVB-T esetén felbontásbeli problémák jelenkeznek)

    Nos hirtelen ennyi jutott az eszembe, de ezzel együtt én is x64-es rendzsert használok, hogy miért? Ennek csak 1 oka van: 4 GB RAM van a gépben, 256 MB VGA RAM társaságában. x86 alatt 1 GB-al kevesebbel gazdálkodhatnék.

Aktív témák