Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    Sziasztok!

    Bizonytalan vagyok a témával kapcsolatban így hozzátok fordulnék.
    Felvázolnám a körülményeket:
    - Adott egy fizikai szerver, amin Windows 2012 R2 fut.
    - Ez az operációs rendszer hyper-v környezetben futtat 3 virtuális gépet, mindháromhoz tartozik egy .vhdx fájl.
    - Ebből a háromból csak kettőnél frissül a .vhdx fájl aktuális dátuma napról napra, vagyis az új adatok a .vhdx fájlokba íródnak közvetlenül amikor a felhasználók használják.
    - A harmadik esetében, aminek "Server" a neve a .vhdx fájlok (2 meghajtó adatai) dátumai nem frissülnek (2016-os a dátumú mindkettő), helyette létrejött 2db .avhdx fájl és ezek frissülnek napról napra. Vagyis vélhetően az adatok ide íródnak...
    - Ennek a fájltípusnak gondolom ahhoz van köze hogy a három virtuális gépből csak ennél az egynél lett létrehozva "Checkpoint".

    Sajnos a tárhely egyre fogy és az alap vhdx fájlok is megesznek több száz GB-ot, az .avhdx fájlok pedigszintén....

    Nekem megfelel ha az alap vhdx fájlokban tárolódik minden, a Checkpointokra semmi szükségem nincs, de nem tudom mi történik ha törölöm őket??
    Én úgy tudtam hogy a Checkpoint egy pillanatképet készít a rendszerről így ha probléma adódik akkor vissza lehet állni arra az állapotra... De akkor miért az avhdx fájl dátuma frissül napra napra? Ez miatt tartok attól hogy ha törlöm a teljes Checkpoint Tree-t akkor elvesznek az adatok...

    A lényeg hogy a jelenlegi állapotot szeretném látni de a Checkpointok nélkül (és természetesen adatvesztés nélkül). Tudna valaki segíteni hogy miként is oldhatom ezt meg (céges környezet, így szeretnék biztosra menni). Köszönöm!

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz VeryByte #1014 üzenetére

    Köszönöm a választ. Megcsináltam a checkpoint törléseket péntek este (kb 1 óra volt az egész), azóta nem jelentkezett semmi probléma, és felszabadult a tárhely.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

Új hozzászólás Aktív témák