Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prime_adam

    aktív tag

    Helló!

    Adott a Win 2012 szerver, azon hyper-v és van egy vm, ami a file kiszolgálást végzi. Ehhez physical disket használtam. Ennek az az oka, hogy az adatokat nem virtuális diskbe szerettem volna tárolni, hanem normál formában, hogy a disket ide-oda csatlakoztatva is mindenféle plusz nehézség nélkül csak az adatok legyenek (például később egy másik fizikailag létező gépbe rakva is jó legyen).

    A probléma az, hogy most ezt a szerver szintjén szoftveresen tükröztem. De hogy betegyem vm alá offline módba kéne raknom. Akkor viszont ha jól sejtem a raid1 nem igazán fog megvalósulni :) Nem tudok vm alá disk helyett kötetet csatolni? Vagy tegyem mindkét disket offline módba, mindkettőt tegyem be vm alá (ami szintén Windows) és megmarad a tükrözés? Vagy van bármi egyéb módszer/ötlet/trükk? :U

    [ Szerkesztve ]

  • prime_adam

    aktív tag

    Helló!

    Van egy win2012-es szerver és azon futnak virtuális gépek, az egyik felel közölük a file megosztásért, backupért. Eddig egyszerűen volt megoldva, az adat hdd-t úgy ahogy van becsatoltam, mint bármilyen fizikai gépbe és kész is volt.

    A célom viszont most az lenne, hogy az ott tárolt adatok ne vesszenek el hdd meghibásodásra és lehetőleg nyújtson valami védelmet a zsarolóvírusok ellen is. A kérdésem, hogy ezt éles környezetben hogy szokták megoldani, milyen lehetőségek lennének win szerver alatt? Én csak hobbiból foglalkozok vele, illetve diákként tanulgatom :)

    HDD-ből már szereztem még egy ugyan olyat, az első ötlet az volt, hogy csinálok egy szoftveres raidet, de mikor becsatoltam a virtuális gép alá akkor szétesett. Aztán gondoltam rá, hogy a virtuális gépbe csatolt hddről csinálnék egész backupot a párjára, de ha azt becsatolnám a virtuális gép alá, pont nem védene semmit a zsarolóvírus ellen, a szerver felé meg nem igen nyitnék kaput, hogy oda mentsen. A legújabb gondolatom, hogy a szerveren maradna a 2 hdd és ott helyben lenne a backup vagy a tükrözés és efelett lenne egy vhd, amit becsatolnék virtuális gép alá. Utóbbi viszont kicsit ijesztő számomra, hogy kapjak valami "kezelhetetlen" 3TB-s fájlt. Persze ezek csak ötletelések (olvastam storage poolról, ReFS-ről), ezért lennék kíváncsi, hogy ezt elegánsan hogy célszerű kivitelezni.

  • prime_adam

    aktív tag

    válasz Gombinyó #1000 üzenetére

    Jelenleg ez a szerver fut NAS-ként, vagyis a szerver egyik virtuális gépe. És a fizikai kliensek ide mentenek (egyik PH-s fórumtárs ajánlásával pont a veeammel), illetve vannak fájlok amik nem kellenek lokálisan és csak itt találhatók.

    Legfőképp az utolsó miatt szeretném, ha maga a NAS/szerver is védve lenne merevlemez meghibásodás és vírustámadás esetén :)

Új hozzászólás Aktív témák