Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    Sziasztok!

    Régi Windows Phone felhasználó vagyok, eleinte egy lumia 820-asom volt, aztán még 2015 tavaszán az utolsó darabokból szereztem egy lumia 925-öst. A napokban gondoltam rá, hogy milyen jó hogy van ez a telefonom, és ha le kéne cserélnem nagy bajban lennék, mert a microsoft jól szétcseszte a nokiát, meg az egész oprendszert. Nekem a 8.1 is tökéletes, és addig használom, amíg működik.
    Erre rá egy hétre lejtettem és széttört teljesen a kijelző... :(
    És most nagy bajban vagyok, hogy mit vegyek helyette. Ahogy elnézem, sajnos az okos telefon piac inkább visszafejlődött, mint előre. A Microsoft mint látom kivonul, és az utolsó W10 es készülékek és oprendszer is gyengébb. A két nagy OS pedig nekem mindig is ellenszenves volt. Amikor használtam őket, a Win Phone-hoz képest sokkal primitívebbnek, retrósnak tűntek, ósdi kezelőfelülettel.
    Mi a teendő ilyenkor? Megszívtam és kénytelen vagyok androidot használni? Nekem egy jól működő, üzleti célra alkalmas, stabil eszköz kell, amin az alap dolgok jól mennek (email, üzenetező progik, office fileokat lehet megnyitni), illetve a WP 8.1 nél nagyon szerettem a HERE térképeket. Ilyen jó navigáció androidra meg iosre nincs is ahogy hallottam. Szóval kénytelen vagyok "visszafejlődni"? Mit javasoltok?

  • petkow

    tag

    válasz Sztyepadzso #90662 üzenetére

    Sajnos szerintem esélytelen. Eleve ritkaságszámba megy a 925 itthon, másrészt amikor egy hivatalos szakszervízben voltam vele, mert a rezgőmotorja tönkrement, akkor nem voltak hajlandóak foglalkozni vele, hogy rá van szerelve a nyákra, és ez egy olyan kompakt konstrukció, amit nem nagyon lehet szerelni. Szerintem a képernyővel is ez a helyzet, nem nagyon cserélhető.

  • petkow

    tag

    A többi véleményt köszönöm. Próbálok majd valamit kitalálni, de teljesen el vagyok bizonytalanodva. Nézegettem a 650-est/ 950-est is, de sok helyen eléggé leszólják, hogy instabil. (Meg van bennem ellenérzés a Microsoft iránt, mert sok dologban meg kicseszett velem/velünk, pl. HERE, w10 update, szervizelési gondjaim voltak).
    Gondolkodtam az androidon is, mert a kínai gyártók elvileg nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkeznek, de az oprendszer is, illetve a készülékek esztétikai közönségessége is visszataszít. Ugyanígy érzek az iphonnal kapcsolatban.
    Még agyalok, aztán addig valami ideiglenes telefonnal kihúzom, hátha lesz valami áttörés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák