Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz turbulencia8 #85616 üzenetére

    Olvasgatom az ellopott telefon sztorit, amit persze sajnálok, de engem mindig zavart az ilyen sztoriban:

    Ha a biometrikus azonosítás kötelező lenne (ujjlenyomat vagy iris), illetve annak hiányában kötelező lenne a feloldáshoz használni számsort, vagy rajzot stb..., akkor kevésbé érné meg a világon telefont lopni. Én pl. tuti nem lopnék el egy ujjlenyomat olvasóval védett telefont, mert magam semmire sem tudnám használni és tényleg FBI kellene hozzá, hogy feltörjék.
    IT-Policy-s cégeknél, vagy normálisabb cégeknél ez alap, ahogyan pl. a repülő módba való rakást, illetve kikapcsolást (beleértve a lemerülést) is tiltják. Mondjuk ez utóbbiak már másról szólnak, de jól mutatják, hogy milyen sokféleképpen lehet használni egy telefont, vagy kötelezni annak használóját erre vagy arra.
    Bántóan fog hangzani, de ebben az esetben a megfilozofált széleskörű netto emberi butaság hozzájárul ahhoz, hogy ha van egy gazdátlan / elemelhető telefon, akkor legyen értelme az lenyúlni, mert 50%-nál nagyobb az esélye annak, hogy
    - simán tudom használni (néhány perc alatt FB ellopása jelszó változtatással, levelezés használata és/vagy tartalmának kimentés)
    - az illető mobilbankját is, ha az sms vagy email értesítéses (szerencsére ezek már ritkábbak)
    - elmentett kártyaadatok mellett, vásárolgatás stb...
    - vagy akár el is adható amíg nem tiltják az IMEI-t

    Ilyenkor szoktak jönni a hülyeséggel, hogy azért nem zárják le, mert akkor a gyerek nem tud tetris-t nyomni rajta ?! :U :Y . Vagy ha elveszik, akkor a jó szándékú ember nem tudja a címjegyzék alapján visszaadni (hülyeség, mert a képernyőzárra lehet rakni megtaláltam infót, az enyémen 2 nyelven van, apró betűs email címes kérés... persze nem mintha valaki visszaadná, ha elvitte)

    Meliora sunt bono inimica

  • this is life

    Ármester

    válasz turbulencia8 #85616 üzenetére

    Ha az imei-t tiltjak elvileg külföldön se kéne működnie,bar ebben a részében nem vagyok otthon...

    Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Új hozzászólás Aktív témák