Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hedgehog01

    tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írom a kérdésem:
    Kb 2 hete vettem egy Asus K501LX laptopot. Gyárilag 1TB HDD-vel adták, de benne van az M.2 csatlakozó is. Most szeretnék bele egy SSD-t is. (Samsung EVO 850 120GB)
    Van rá mód, hogy a frissen telepített win 10 rendszert és valamennyi programot egy az egyben áttegyem az SSD-re, úgy, hogy ne kelljen az újratelepítéssel vesződni? A vinyót szintén megtartanám a rendszerben adattárolásra, de bootolni az SSD-ről kéne.
    Kerestem erre megoldást, de a legtöbb helyen leírták, hogy a telepítés idejére vegyem ki a vinyót, vagy esetleg a migrálás után vegyem ki. A gépemben viszont elég fixen be van szerelve a HDD, a gari bukása nélkül szét se tudom szedni. (az SSD-s is szervízben fogják beletenni)
    Tudtok esetleg javasolni leírást, ami alapján meg tudom csinálni? Vagy csak tiszta telepítéssel lehet ezt megtenni?

    Köszi szépen előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • hedgehog01

    tag

    válasz cozmo #51058 üzenetére

    Ház bontás = ugrik a garancia. Sajna olyan a gép kialakítása, hogy nincs külön "szerelőablak", az egész hátlapot le kell venni. A fránya ssd-t se tehetem be magam, megkérdeztem az Asus supportot.
    Jól sejtem, hogy nagyjából az egyetlen út, hogy a telepítőben törlöm a mostani C meghajtót meg a windows által a vinyóra létrehozott további partíciókat és újakat hozok létre az ssd-re?

  • hedgehog01

    tag

    válasz King Unique #51061 üzenetére

    Értem, köszi.
    Vélhetően előbb kerül a gépbe az ssd, mint ahogy az újratelepítés vagy klónozás megtörténne. Ezért gondoltam a teljes újratelepítésre. Szerencsére még csak az alaprendszert tettem fel meg 1-2 kisebb programot.
    Még egy láma kérdés: Jelenleg vinyó van két részre bontva. Van egy 100 gb-os C meghajtó és a hozzá kapcsolódó rendszer partíciók, illetve van egy D, amire majd adatok (filmek, zenék) kerülnek. Tegyük fel, hogy ezek mind törlésre kerülnek és lesz egy particionálatlan merevlemez és egy szintén particionálatlan ssd a gépben. Ha elindítom a telepítést és az ssd-t jelölöm ki a rendszernek, akkor az lesz a C meghajtó, a vinyó pedig a D?

  • hedgehog01

    tag

    válasz cozmo #51063 üzenetére

    cozmo: "A lényeg hogy a szervizben az SSD-t az 1-es SATA portra kössék! A kettesre pedig a hdd-t."

    Mellékelek egy képet a gép belsejéről:
    https://i.imgur.com/tkg1xDl.jpg

    Bal oldalon középen van a hdd helye, a jobb alsó sarokban pedig az M.2 foglalatos ssd-nek kihagyott hely látszik. Ez alapján szerintem nem nagyon lehet cserélgetni, hogy melyik hova legyen kötve.

    King Unique: a helyzet az hogy nem akarnám újra telepíteni, gyűlölök a driverekkel vesződni. Ezért is kérdezem, hogy vajon meg lehet-e oldani teljes újrahúzás nélkül? És azért kérdezek a másik irányból is, mert mindenhol azt látom, és cozmo válaszában is az áll, hogy vegyem ki, tegyem be, cserélgessem, hogy melyik meghajtó hova van kötve. Pont ez az, amit nem tudok megtenni.
    Ebből a szempontból mondjuk nem zavar, hogy a windows mit tesz a vinyóra, az úgyis bent marad. :)

    Tehát a kérdés pontosan megfogalmazva: lesz bent egy üres ssd,és a vinyó, rajta a c-re telepített windows a saját kis kiegészítő partícióival, valamint a D meghajtó. Amikor már bent van az ssd, létezik-e valamilyen mód, és a igen, mi az, hogy különösebb fekete mágia és hardverbontás nélkül átkerüljön a telepített windows partíció az ssd-re, az ssd legyen a C meghajtó, a vinyó teljes szabadon maradt része (plusz ami a win után felszabadult) pedig a D? Sajnos nem tudom előre az ssd-re kimenteni a win-t, időhiány miatt.

  • hedgehog01

    tag

    válasz Popes #51078 üzenetére

    Igen, ez jó ötlet, rákérdezek. :)

    cozmo: Köszi szépen, azt hiszem, megpróbálom így, mármint a beszerelést követően megpróbálom klónozni, és ha hülye eredményt kapok, akkor jöhet a clean install. Amúgy azért kell szervízbe vinnem, mert az Asus garancia policy-je miatt - bár ssd-vel bővíthető a gép - ha nem a garanciáls szervíz csinálja, ugrik a garancia, mert ezen a gépen nincs szerelő ablak, hanem az egész hátlapot el kell távolítani.

Új hozzászólás Aktív témák