Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #37935104

    törölt tag

    Sziasztok!

    Windows 10 Enterprise-t telepítettem az egyik laptopra és szeretném kicsit beleásni magamat a felhasználói jogosultságok világába. Az lenne a kérdésem, hogyan kezdjek neki?

    Konkrétabban:
    A laptopon van két felhasználó, az administrator (rendszergazda) és a pisti (egyszerű, helyi felhasználó).
    Belépek az administrator-ral, feltelepítek néhány szoftvert, például egy Google Chrome-ot, kitűzök néhány ikont a tálcára, beállítom az energiafelhasználással kapcsolatos dolgokat, majd mint aki jól végezte a dolgát, átadom a stafétát pistinek.

    Pisti bejelentkezik pisti-ként, és az általam beállított kezdőlapot találja a Google Chrome-ban, az általam kitűzött ikonok várják a tálcán és ha mondjuk 5 percig nincs a gépnél, magától kikapcsol a monitor.

    A kérdés: hogyan?
    Azt tudom, hogy a Windows Server 2016-ban az Active Directory-ban tudok felhasználókat és felhasználói csoportokat létrehozni, majd ezeknek a Group Policy Management Editor-ban tudok a fentiekhez hasonló szabályozásokat beállítani. Egy mezei felhasználóként - szerver nélkül, egyetlen router van, ami kiosztja az eszközök IP címeit -, ha mondjuk nem szeretném, hogy a gyerekeim "illegálisan" telepítsenek, eltávolítsanak, böngésszenek stb., hogyan tehetem ezt meg?

    Nem várom el, hogy mindent a számba rágjatok, linkeknek, kulcsszavaknak, néhány egyszerű tippnek is nagyon örülnék. :))

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • #37935104

    törölt tag

    válasz zolee001 #94512 üzenetére

    Köszönöm a választ, holnap neki is állok!
    A szülői felügyelet téma elvethető, "csak mondtam valamit", hogy életszerűbb legyen a példám. :)
    Nem kalóz verzióról van szó, a PH! tudtommal amúgy sem engedélyezi az efféle dolgokat.

  • #37935104

    törölt tag

    válasz Met #94525 üzenetére

    Szia!

    Nekem volt egy olyan esettel dolgom, hogy a házban ugyan benne volt a HDD, csak éppen nem volt belecsavarozva... Rádugtad a gépre, működött, másolás, olvasás, minden. Aztán egyszer csak hopp és vége. Megmozdult az asztal? Hozzáért a laptop? Ki tudja? Egyszerűen elment az áram belőle, mert az érintkezés megszűnt. Érdemes megnézni, ha más rakta össze és nem te. Nálam is egy "szakember" volt ilyen értelmes. :DD

    Szerk.: az is saját tápos volt, tehát a házon belüli érintkezés szűnt meg, a HDD csatlakozója nem érintkezett rendesen, mert néhány mm-t elmozdult a csavarok hiánya miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • #37935104

    törölt tag

    Sziasztok!

    [Windows 10 Enterprise Edition.]
    Miután a BIOS-t gyári beállításokra állítottam, újratelepítettem a laptopomat. (tegnap este meghalt a rendszerem: alvó módban lefagyott, kikapcsoltam a gomb hosszú nyomásával, majd bekapcsoltam és előjött a Dell Backup & Recovery, elvileg javította magát, újraindult és újra jött a Dell Backup & Recovery, egészen addig, amíg a BIOS állítgatása után nagy nehezen betöltött egy Windows 8.1-et (holott Windows 10-zel vettem, ezután voltam kénytelen gyárira tenni a BIOS-t, hogy a Win10 EE sikeresen bebootoljon, mivel az újratelepítés után is a helyreállító funkciót töltötte be folyamatosan :W )

    Eddig nagyon fel sem tűnt, hogy az Eszközkezelőben a videókártyák alatt egy Intel UHD 630 és egy Geforce GTX 1050 Ti is szerepel. A feladatkezelőben az előbbi GPU0, míg az utóbbi GPU1-ként jelenik meg.
    Az érdekelne, hogy a feladatkiosztást (kisebb számítási műveleteket igénylő folyamatok GPU0, nagyobbakat igénylő folyamatok - pl. játékok - GPU1) lehet-e a Windows-ban valahogyan módosítani?
    Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert a GPU0 felhasználása 0%, míg a GPU1 folyamatosan dolgozik és pörög ezerrel a ventillátora is, valamint azt olvastam, hogy az utóbbi elég sok energiát is fogyaszt (és eléggé melegszik), tehát nem feltétlenül kellene folyamatosan dolgoznia. Egyébként egy Dell G5-öm van október óta.
    Van esetleg ötletetek, vagy meg tudtok nyugtatni valahogy? :))

    [ Szerkesztve ]

  • #37935104

    törölt tag

    válasz zolee001 #95259 üzenetére

    Lehet Recovery partíciót készíteni házilag, vagy az újratelepítéssel automatikusan kidobtam az ablakon a laptoppal kapott licenszt? Egyébként az EE is erdeti, csak eddig Home verziót használtam és meglepődtem, hogy miért Win8.1 lett a recovery után.

  • #37935104

    törölt tag

    válasz zolee001 #95266 üzenetére

    Köszi, a megoldás ebben rejlett:

    "Lemezkezelöben ellenörizd,hogy törölted e a HP Recovery particiót
    UEFI esetében a BIOS tárolja a Windows Product keyt ha nem akor COA van a gépen"

    Még egyszer újratelepítettem, jelenleg Windows 10 Home fut a legfrisebb driverekkel a Dell-től, az NVIDIA-tól, rádobtam a legfontosabb progikat (Office, Avast stb.) és épp futtatom a backupot egy külső HDD-re.

    Egyébként a probléma valószínűleg épp a külső HDD-ből adódott. Ugye alvó módban halt meg, kikapcsoltam, újra be, jött nekem folyamatosan a Dell Backup & Recovery-vel és nem ment tovább. Vélhetően az volt a problémája, hogy előtte a BIOS beállításait (semmi esetre sem szándékosan) lereseteltem és így az a beállítás is "beállítódott", hogy USB-ről bootoljon, beleértve a külső HDD-ket. Véletlenül nekem két külső HDD is folyamatosan csatlakoztatva van és a WD Elements-ről próbált bootolni, amit egyébként nem is tudom hogy sikerült kisilabizálnom. A lényeg, hogy újratelepítés után is ezzel próbálkozott, kikapcsoltam a fent említett beállítást és szépen bootol az SSD-mről. Beletelt egy kis időbe, mire sikerült életet lehelnem a rendszerbe, eddig talán ez tartott a leghosszabb ideig és az egész "egy pipa" miatt volt. :W :D

  • #37935104

    törölt tag

    Üdv újra mindenkinek!

    A nyomtató topikban már feltettem a következő kérdést, de most hozzátok is fordulnék, hátha több szem többet lát alapon van valami ötletetek:

    "Egy ideje használunk egy Brother QL-1060N típusú hálózati címkenyomtatót. (a routerre van csatlakoztatva a nappali közepén és 2-3 laptopról használjuk rendszeresen a ház különböző pontjaiból)

    Sehogy nem jövünk rá viszont, hogyan lehetne a készenléti állapotot bekapcsolni, ugyanis X idő elteltével kikapcsol és ha nyomtatni szeretnénk, oda kell hozzá battyogni és be kell kapcsolni. Van ötletetek hogyan lehetne mégis? Próbálkoztunk a webes felülettel, valamint a nyomtató tulajdonságainál (rendszergazdaként). Egy darab opció van, amire nem lehet rákattintani és lehet, hogy pont ott van a kutya elásva."

    Az egy darab kattinthatatlan opció szerepel a képen (Utility/Tulajdonságok). Egyéb, hasonló stílusú Brother nyomtatónál ebben a menüben lehet beállítani a hőn áhított dolgot, hogy legyen készenlétben és ébredjen fel, ha nyomtatási feladatot kap. A hivatalos Brother oldalról töltöttem le az illesztőprogramot, rendszergazdaként vagyok bejelentkezve és (mint néhány korábbi hozzászólásomból kiderül), jogtiszta (és vadi új) Windows 10 Home-ot használok. Mivel a gombra nem lehet kattintani, gondoltam esetleg szoftveres probléma is szóba jöhet (akár a Windows-ban van valami letiltva például alapból), azt hiszem, elfér itt a kérdésem.

    Egyébként a BRAdmin Professional 3 nevű szoftverrel is megpróbáltam már (hivatalos Brother admin tool), de semmi. Arra is gondoltam, hogy esetleg valahol a Registry-ben át lehetne állítani egy bizonyos értéket, de sajnos annyira nem vagyok benne a témában, hogy hozzáfogjak magamtól.

    Any suggestions? :U

    [ Szerkesztve ]

  • #37935104

    törölt tag

    Sziasztok!

    Windows 10 Home, jogtiszta.

    Van egy Toshiba laptopunk itthon, aminek az egyik zsanérja eltört még régebben, nem lehet lehajtani a képernyőt. Az utóbbi két napban a következő hibát vettük észre:
    ha elkezdünk egy szöveget gépelni, a betűk egy része "láthatatlanná" válik és úgy néz ki a szöveg, mintha héberül írna az ember, olvashatatlan. Ez nem mindig fordul elő.

    Hallottatok már ilyen hatású vírusról, vagy inkább valamiféle kontakthibára gyanakodnátok a törött zsanér végett? (a betűk láthatatlanságát úgy kell elképzelni, hogy ahol pl. egy 'o' betű körvonala lenne, egy részen fehéren világítanak a pixelek, nem feketén, hogy szépen kirajzolódjon a betű formája)

  • #37935104

    törölt tag

    mpo és Doky586

    Köszönöm a válaszaitokat, a problémát megoldottam és ihletet is merítettem belőlük:
    -mivel senki nem gyanakodott vírusra, gondoltam, hogy esetleg a videókártya illesztőprogramját lenne ildomos frissíteni, 2015-ös driver volt fent, a legújabb pedig 2019 márc. 2. :DDD - a probléma azóta (folyamatos használat mellett) egyszer sem jelentkezett!
    -leszedtem a kijelző körüli műanyag burkolatot, két darab csavar - alátét - anya kombóval megfogattam a törött zsanérnál és voilá, újra le lehet csukni, igaz, egy kicsit "csálé", mégis sokkal jobb, mint volt, hiszen így már legalább el lehet tenni az asztalról, ha szükség van a helyre

    Hozzátenném, hogy az Avast Internet Security legfrisebb verziójú rendszertöltéskori vizsgálata semmilyen problémát nem dobott fel.

  • #37935104

    törölt tag

    Sziasztok!

    A következő problémával küzdök, de nem tudok rájönni, mit kellene átállítanom (és hol):
    van egy Dell G5-ös gamer laptopom (NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti), amihez HDMI kábellel csatlakoztatok egy ASUS VX279 monitort. Amikor az "Ezen megjelenítő kiterjesztése" opciót választom, nincs semmi gond. Amikor viszont a "Megjelenítés kizárólag: 2" (tehát a külső monitoron) van kiválasztva, a Start menü, valamint a Windows értesítések, sőt, még a VLC-ben a film is és feltételezésem szerint a játékok is látványosan akadoznak. Néztem az MSI Afterburner-rel játék közben és úgy tűnik, hogy a megfelelő GPU van hozzárendelve a komolyabb grafikai műveletekhez. Nincs ötletetek, hogy mitől akadozhat a kép a második beállítás esetében?

    A GTA V-tel próbálnék játszani és elég idegesítő, hogy a "gamer laptopomon" nem élvezethető a játék kinézete és dinamikája a fenti probléma miatt.

    Előre is köszi a válaszaitokat! :))

  • #37935104

    törölt tag

    válasz #37935104 #114697 üzenetére

    Ezzel kapcsolatban van esetleg valakinek ötlete? Kicsit elkallódott itt a nagy beszélgetésben. :))

Új hozzászólás Aktív témák