Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok! Kérdésem van.
    Azok a laptopok, amiket (Előretelepített, gyári) Windows 10-zel vásárolunk, OEM kulcsosak?
    Megtehetjük hogy tisztán újratelepítjük akár a legfrissebb lemezkép kiírásával is, BIOS-ből kiolvassa a licencet és továbbra is eredeti lesz? Tudom hogy arra is figyelni kell hogy nemmind1 hogy Home vagy Pro. (Egyszer olyanról hallottam hogy gyártó spec. gyári visszaállítás útján lehetséges csak) :F
    Konkrétan egy DELL Inspiron 15-ről van, nagyon lassú már rajta a win10...

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az a kérdésem hogy a szövegjavasolós funkció tényleg működne a magyar windows-on is? (Cikk vége kifejti hogy multinyelvet is támogatja)
    Én sajnos nem tudom letesztelni, mert vszeg nem elég friss a windows-om... (ver: 1709)
    Valamint új egyéni szavakat is felveszi automatán a szótárába?
    Harmadcélú szoftverként Csak a Typing Assistant-ot találtam csak, ami magyarul is tud, ill. új szavakat is tanul. Csak sajnos próbaverziós és (sztem) nagyon drága. Mást gyakorlatilag még nem találtam... :(

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Hálózatos fórumtársaktól kérdeznék a pingeléssel kapcsolatban.
    Miért van az hogy az egyes webcímekre TimeOut jön, annak ellenére pl. Chrome simán eléri.
    Amiknél pl. timeout van:
    24.hu, ceginfo.hu, waberers.hu, startlap.hu, railcargooperator.hu
    Amiknél válasz van rendesen pl.:
    google.com, sg.hu, elitedangerous.com, star-citizen.hu, facebook.hu, index.hu, dhl.hu, ceginformacio.hu, prohardver.hu, logout.hu, stb.

    Windows 10 pro. tűzfal aktív, de kikapcsolt állapotnál is ugyanez van, vezetékes kapcsolódás.
    Érdekel a válasz, miért van timeout az egyes weboldalaknál, míg a Chrome mp-ek alatt eléri a kérdéses oldalakat, a cmd ping-je megakad. Sejteném h portokhoz van köze, de volt olyan https-es is ami megakadt vele, ugyanakkor elég sok https-es ment is.

    Épp tesztelni akartam a c# programozástudásom azon részét hogy ellenőrizném hogy elérhetőek-e a weboldalak vagy sem és lehet inkább többre megyek a HttpRequest (HEAD) funkcióval mint a Ping-gel.... :U

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz UnSkilleD #114618 üzenetére

    Köszönöm a választ! Ma is tanultam valamit.
    Valóban oprendszer független dolog, kérdezhettem volna inkább a rendszergazda topicban. :)
    Geth:
    Köszi neked is. Ezt eddig is tudtam. A portkérdést igazából már ki is zártam mivel volt olyan weboldal ami 443 portos volt pl. waberers.com, és mégis eldobta csomagot, míg pl. facebook.com befogadta és küldte a választ.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák