Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hapi18

    tag

    Sziasztok!
    Win 7-ről váltottam Win 10-re asus laptopon. Megbántam persze, de azt nem gondoltam hogy teljesen használhatatlan.
    1. Gép bekapcsol semmire nem lehet kattintani, start menü sem indul, csak hardreset segít. (mivel asszony használja ilyenkor mindig oda kell utaznom ahol épp ő dolgozik vele) Heti 2-3 alkalom van ilyen.
    2.Gép bekapcsol óriási félképernyős négyzetben felirat fogad hogy az aksi 10%-nál kisebb töltöttségű vigyázzak. Töltő bedug semmi, bármire kattintok semmi. óriásnégyzetet becsukni nem lehet, tálcára tenni nem lehet. Minden mást kitakar, hardreset. (utaztam megint)
    3. Gép bekapcsol, nincs jobbra alul a tálcán a hang icon. Laptopot sem halkítani sem hangosítani nem lehet. utazok ki bekapcsolom ott van. Tegnap óta bármit csinálok nincs ott. Keresem a tálca beállításoknál, hogy majd jól bekapcsolom, aha... szürke nem lehet állítani.
    4. Aksi töltöttség ikon összevissza mutatja hogy mi van, de szerinte mindig be van dugva a töltő (persze hogy nincs)

    Fentiek csak az olyan hibák amik miatt az egyszerű user nem tudja használni az egyébként WIN7-el tökéletesen működő laptopot. A többi hiát le sem írom. Minden nap százszor hallom, hogy minek kellett azt a szart felraknom.

    Lehet kezdeni valamit azzal a szarral? vagy vissza a Win7? (Amit egyébként ez a laptop hivatalosan nem támogatott, a drivereket úgy vakartam össze hozzá, cserébe tökéletesen működött egy évig)

  • Hapi18

    tag

    Sziasztok!
    Küzdök a windows 10-el de kéne segítség mert kezdem feladni. Tiszta install eredeti, nem win 7-ről updatelet mert az használhatatlan volt. i5 3570K, 16 Gb ram rendszer ssd-n.

    Legjobban az zavar hogy ha megnyitom a könyvtárakat nem egyből jelennek meg a file-ok hanem kiírja hogy working on it és elindul egy zöld csík a fejlécben, majd pár másodperc után látom csak a tartalmat. Total commander egyből beteszi, indexelést beállítottam újra építettem semmi nem használ.

    Vannak alkalmazásaim amik a böngészőben jelenítik meg a kezelő felületüket, router, media szerver, stb. Tegnap óta nem nyitja meg csak ha a microsoft edge az alapértelmezett böngésző, én chrome hívő vagyok szal ez is elég komoly probléma. (uninstall, reinstall minden oldalról megvolt de sajos nem működik)

    Óránként 2-3-szor megakad a rendszer. Ezt akkor venni észre ha filmet nézek, zenét hallgatok, vagy játszok van egy kb másodperces lag amikor hang kép minden megáll. Latencyvel figyeltem valószínű tcp.sys nevű cucc csinálja többen panaszkodnak erre fórumokon is erre nincs megoldás és nem is lesz soha valószínűleg.

    Asus hangkártyán folyamatos gond volt a hanggal, végül ki is iktattam most a video kártya hdmi kimenetéről veszek hangot így megoldódott de a hangkártya mehet a kukába...:(

    Vannak bizonyos archív könyvtárak a gépemen amiket nem ezzel a rendszerrel hoztam létre, Rendszeresen nem hagyja megnyitni a windows pedig már átvettem a jogait mindent beállítottam de továbbra is csak rendszergazdaként vagy úgyse tudom megnézni.

    Ha bárki bármelyik problémára tudja a megoldást kérem írja le, mert ez egy vicc hogy ennyivel szarabb lett az új OS.

    [ Szerkesztve ]

  • Hapi18

    tag

    Sziasztok remélem jó helyre írok ha nem kérlek irányítsatok át.

    Problémám a következő:
    Otthoni két gép ssd-vel lett bővítve ezért mindkettő új windows 10-et kapott. Azóta sajnos nem nem látjuk egymás megosztott könyvtárait.
    Amiket próbáltam eddig:

    - Az új windows 10-ben nincs homegroup sem smbv1 szerver ezért elsőre még gépeket sem láttuk.
    - SMBv1 szerver és kliens fel instalálva, hirtelen működik a routerhez kötött közös vinyó és a két gép látja egymást de még mindig nem lehet belépni
    - Fájl és nyomtató megosztás engedélyezve
    - minden megosztás engedélyezve a windowsban jelszó nélkül, a legkevésbé biztonságos módon de nem működik
    - windows tüzfalon átengedve a SMB szerver de nem segít
    - netbios engedélyezve aTCP/IP felett de nem segít
    - minden vírusirtó és windows defender kikapcsolva de nem segít

    Szégyelem magam de itt elakadtam segítség kéne, pedig 20 éve még sorba kötött BNC csatlakozós hálókártyákkal is sikerült LAN partyt összehozni, és tólni a Duke Nukemet, de a windows 10 az kifogott rajtam.

  • Hapi18

    tag

    válasz TRob1 #78834 üzenetére

    Köszi Átolvastam és hasznos is, de csak leellenőrizni tudtam hogy mindent jól csináltam de mégse megy.

Új hozzászólás Aktív témák