Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy Acer Aspire V5-573 típusú notebook, melyet win 8.1-ről teljesen új telepítéssel win 10-re frissítettem, első körben egyből a legújabb build-et tettem fel (november, 1511). Miután átadtam a gépet, már az első nap problémák jelentkeztek, mint pl, nem működött a start menü, vezérlőpult elérhetetlen, az explorer is 3 percenként újraindul, a tálcáról eltűnnek a programok ikonjai, stb. Nem vacakoltam reinstall, UEFI felületen, GPT partícióval.
    Most látom, hogy az Acer oldalán ugyan ott van a V5-573-as model, de csak a sima win10 támogatottak között, a novemberi upgrade listájáról már hiányzik, és én ezt toltam fel ismét. Az újratelepítés után minden tökéletesen működik, kivéve egy dolgot, néha a leállás nem működik megfelelően (természetesen a legújabb 2.3-as bios van rajta), néha azt csinálja, hogy elindul a folyamat, leáll minden szolgáltatás, kijelzőt is lekapcsolja, a hdd fejét is elküldi parkolni, de végül nem áll le a merevlemez, és a ventilátor se, a led is jelzi, hogy nem kapcsolt le, itt csak a ki-be kapcsoló hosszan nyomása segít és akkor megáll.
    Ezek szerint a legújabb build tényleg nem működik megfelelően ezen a notebookon. Miért?
    Erre nem is gondoltam volna, hogy van ilyen.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Zolee11 #36073 üzenetére

    Kicsit keverem a dolgokat, a 1511-es build az februári, és nem a novemberi, de ha a novemberi vmiért nem jó, akkor lehet, hogy a februári 1511-es sem? Érdekes. azt még elfelejtettem írni, hogy a korábbi telepítés esetén a hibernációba is beledöglött, gondolom most is az történne, ha a leállítás sem működik mindig jól, az újraindítással nincs gond.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Asztali gépen is Win10-re váltanék, win7-ről, még MBR partíciós a HDD. Kérdésem erre vonatkozik, hogy érdemes-e GPT partícióra konvertálni? Meg tudom oldani a teljes adatmentést, így ez nem jelent gondot, csak annyi a kérdés, hogy van -e előnye a GPT partíciónak, vagy sem. Illetve ha letörlöm az összes partíciót, akkor az új létrehozásánál automatikusan GPT partíciós rendszert hoz létre?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Pár napja az alábbi problémával szembesültem:
    Egy bő hete próbáltam egy merevlemezről klónozással lemásolni a rendszerpartíciót egy ADATA SX930 240GB-os SSD-re, ami elvileg sikerült is, de a win10 mégsem tudott be-bootolni róla, még a bejelentkező képernyőig is eljutott, de ott meghalt.
    Látván, hogy ez nem működik, nem erőltettem, újratelepítettem, a partíciók törléséhez a win10 telepítőt használtam, utána sikeres is volt a művelet, működött minden szépen. Viszont az elmúlt napokban érdekes lag-ok alakultak ki, megpróbálok letölteni a fájlt, böngészőben, megakad, 10-20-30 mp-re is (program nem válaszol), majd minden megy tovább. Több program alatt is, meg-meg akad maga a program. Játék alatt (WoT) is tapasztalható, hogy csontra akad a játék, majd ugrik egyet és folytatódik, vagy ledob a szerver. De ez csak az utóbbi pár napban, egy hétig nem volt semmi ilyesmi.
    Tegnap odáig fajult a dolog, hogy a teljes rendszer működésképtelenné vált, resetelni kellett a gépet, ilyet még a win10 alatt sose kellett tennem, majd a bios nem látta az SSD-t. Lehúztam a csatlakozókat, megmozgattam, visszadugtam, és ismét működött. Próbáltam hibát keresni, de a hd sentinel sem jelez sem kommunikációs hibát, se egyéb hibát, ami mondjuk valamelyik kábel hibájára utalna. Még próbálom tesztelni, megkeresni a hiba okát. Tippelek arra, hogy a klónozás (Acronis) esetleg eltolt valamit, és nem minden partíció lett törölve (rendesen) a telepítő által, tehát más programmal teljesen le kéne radírozni és újra nekifutni. Esetleg maga az ssd hibás, megpróbálom a smart értékeket is figyelni, hátha.
    Alaplap: ASUS M5A97 EVO R2.0 elvileg a legfrissebb BIOS-al.

    Diagnosztikai képek

    Esetleg lehet valami rendszerhiba, win frissítéssel kapott "ajándék"?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy LG G4-es telefonról szerettem volna usb kábelen keresztül megosztani a netet az asztali géppel, amin win 10 van fent, elvileg legfrissebb verzió. Borzasztó nehéz volt legalább odáig eljutni, hogy valamennyire működjön, persze így is akad, nehezen tölt be oldalakat, de működik.
    Először semmilyen drivert nem telepítettem, pusztán csatlakoztattam, elkezdte felismerni a hálózati eszközt, de közben akadt az egész hálózat beállítási felület. Azonosítás...Idáig jutott hosszú perceken keresztül.
    Többször megpróbálva, újraindítva mindent, nem működött. LG USB driverek feltelepítése után ugyanez, a telefon által felajánlott szoftver feltelepítése után ugyanez...
    Azt láttam, hogy a hálózati eszköznél LGE Mobile Remote NDIS Device kiírás van, leszedtem ahhoz is az elérhető drivert, feltettem. Ugyanúgy nem működött.
    Telefonban fejlesztői opciók bekapcsolása után, USB hibakeresés aktiváltam, így sikerült kínkeservesen eljutni odáig, hogy most a gépről írok.
    Előreláthatólag még egy hónapig nem lesz vezetékes netem, így muszáj mobilról megoldani, és ha lehet akkor nem tennék fel egy Windows 7-et, csak azért, hogy működjön, ugyanis win7 alatt tökéletesen működik.

    Valakinek van ötlete mivel próbálkozhatnék még, hogy használható legyen?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz #33253120 #53008 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy megnezted.
    Sajnos ott vagyok ahol a part szakad, más telefonnal sem megy, felismeri és utána akad, szenved, olyan mintha nem tudna kommunikálni a telefonnal. Viszont mindkét telefon megy egy win7 es notival.
    Egyértelműen a win10 es géppel van a probléma, 3 hetes szűz telepítés a legujabb elérhető gyári telepítő, még antivirus és tuzfal sincs, viszont van egy virtualbox 5.1.10, már ezt is leszedtem, hátha, de nem segít.
    Kénytelen leszek a notival dolgozni, mert egyelőre megoldhatatlan a rejtély.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz #33253120 #53014 üzenetére

    Igen, az lesz, wifi hotspot, ozt jovan. Nem szenvedek tovább, úgyis maximum egy hónapot kell athidalnom.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy új gépet telepítettem, M.2 SSd-re GPT, UEFI, szépen fel is ment. Majd BIOS frissítések után nem volt hajlandó betölteni. Elkezdett tölteni, majd kiírta, hogy nem találja a bootolható mediát.
    Miután sehogy nem sikerült működésre bírni, jó rendben, újratelepítés... csakhogy már csak 128MB-ot lát a telepítő, nem látja a többi partíciót sem.
    Más gépben, minden partíciót töröltünk, csak az UEFI partíció, és az 500MB-os helyreállító maradt, de így sem tudom újratelepíteni... próbáltam biosban opciókat keresni, de nem találtam semmit,esetleg mi védi a partíciókat, hogy nem tudom törölni őket, sőt nem is látom. Az alaplap Asrock B350 K4 Fatality.
    Hogyan tudnám teljesen törölni az összes partíciót és elölről kezdeni a telepítést?

    Előre is köszönöm!

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz King Unique #76864 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, olyan rég nem volt ilyesmivel problémám, hogy a SiskPart-ot el is felejtettem.
    Minden lemez lehúzása, eltávolítása után, láthatóvá vált az SSD, törölhető lett.
    A telepítő grafikus felületén nem volt más látható, csak egy 128MB-os partíció, ezért nem értettem, mivel ezzel nem szokott probléma lenni.
    Megoldódott, köszönöm!

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Win10 alól próbálok belépni távoli asztal segítségével több gépre, egy részükre sikerül, másik részükre nem. Az alábbi hibaüzenet miatt, ami korábban is jelentkezett, de az alábbi kulcs törlése megoldotta a problémát. Most már az sem segít.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing

    Lenne valakinek ötlete mivel lehetne ezt orvosolni még, vagy mi okozza pontosan?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák