Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Van nekem egy HP DV6 (dv6-6b19sg) laptopom, feltettem a 10-est most hogy SSD-t került a masinába. Azonban egy olyan problémám van hogy 3-4 percig fekete képernyőt kapok bekapcsolásnál boot után,
    de még a belépő képernyő előtt, kurzor nélkül, semmire nem reagál (naprakész a rendszer, friss driverek stb. + legacy ati driverrel is próbáltam).
    Ahogyan olvasgatom ez a dupla videochip miatt van (Intel HD3000 + Radeon 6770M). Átnéztem megannyi fórumot és a megjelenés óta sokan küzdenek ezzel a problémával és a mai napig nincs fixálva, az egyetlen megoldás ha lelövöm az integrált (ULPS) chippet.

    Esetleg bárkinek van valami garázstunning megoldása, vagy találkozott hasonlóval ? Mert az integrált chip arra van kitalálva hogy energia takarékos és ne zabálja meg az akkum, ha éppen nincs szükség nagy videoteljesítményre (mint pl. játék alatt). Windows 7 alatt semmi hasonló problémám nem volt. Csak kicsit elkeserít, hisz (szerintem) ez a dual chip egy jó megoldás, meg nem valami "őstechnikát" kéne támogatnia a 10-nek. Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Riccsiz_h #60154 üzenetére

    Megtaláltam a megoldást dual videochip + boot utáni black screen problémára Radeon chippel. Nem a legegyszerűbb de ha valakinek hasonló problémája van akkor itt láthat egy részletes leírást a teendőkről (végre nem 4-5 percig fog bootolni SSD-vel ez a csodálatos rendszer.... :U )

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Igazából nem tudom hol tegyem fel a kérdésem, mert még azt sem tudom eldönteni softveres vagy hardveres a hiba.

    PC: Ryzen 1600 + 16GB 2666Mhz RAM + GTX 1080Ti + ASUS B350-F alaplap + BeQuiet Pure Power 600W táp + Adata SP900 SSD + Windows 10 Pro

    Eddig kétszer előfordult hogy egyszer csak lefagyott a gép, de a klasszikus fagyás amit Windows 98 / Xp óta nem láttam, kimerevedik a kép és ennyi. Semmire nem reagál és még a billentyűzetem világítása is kialszik + CPU hűtőm RGB ciklusa is megáll az éppen adott színen. Hiába nyomom hosszan a kikapcsoló fizikai gombot semmi nem történik, ha a resetet megnyomom elmegy ugyan a kép de nem indul újra gép. Mindkétszer az egyetlen megoldás az volt hogy lenyomtam a tápot, és utána vissza ekkor hibátlanul bootolt.

    Ami érdekes hogy egyik alkalommal sem volt terhelés alatt a gép, csak éppen videót néztem, vagy idle volt (játék közben még sosem fagyott meg). Ötletem sincs hol álljak neki annyi hiba lehet, de első körben a Windows 10-re gyanakszom, valaki tapasztal hasonlót már ? Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák