Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacy027

    tag

    Leírom az eddigi tapasztalataimat a Windows 10 frissítéssel kapcsolatban:
    4 éves laptopon van 4 éves eredeti Windows 7 rendszerrel, ott a Microsoft matrica az alján. Még hetekkel ezelőtt jelentkeztem az ingyenes frissítésre, azonban 29-én semmilyen próbálkozásra nem indult a letöltés. A MediaCreationTool-al letöltöttem, elindítottam a frissítést. A Windows 10 telepítése sikertelen hibaüzenettel elszáll a telepítő, ha telepítés közben engedélyezem a frissítések keresését. Miután harmadik alkalommal kikapcsoltam, már végigment a telepítés. Induláskor kékhalál KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (epfwwfp.sys) hibaüzenettel. Kiderítettem, az Eset Smart Security-hez tartozik, van még egy rendszer a gépen, elindítottam és töröltem a fájlt. Ezután elindult ugyan, de fél perc múlva KERNEL SECURITY CHECK FAILURE hibával szállt el a rendszer. Csökkentett módban nem tudtam elindítani, jobban mondva belépni a rendszerbe, mivel a jelszavamban van # karakter, azt meg csökkentett módban nem tudok írni Windows 10-nél, bíztam benne, hogy ezt javítják a végleges verzióban, de nem így történt. Végül úgy húszadszorra kékhalál nélkül elindult a rendszer, de több sebből vérzett, még a Start menüt sem lehetett megnyitni. Lényegében csak aktiválni akartam, hogy tisztán telepíthessem, de erre nem volt hajlandó többszöri alkalomra sem (0xC004F034, a licensz nem található vagy érvénytelen). Ezután tisztán feltettem a Windows 7-et, amit sikeresen aktiváltam telefonon, majd frissítettem a Windows 10-re, de maradt ugyanaz a hiba az aktiválásnál. Az egész délutánom ezzel és a kialakuló számos egyéb hiba megoldásával töltöttem, de a végén meguntam és mentésből ment vissza a jól bevált Windows 7 rendszer.

    Videokártya, amivel a legnagyobb gond van:
    Néhány Insider verziót kipróbáltam, azt hittem csak a tesztverzió miatt jön le minden frissítés, a végleges verzióban majd lehet válogatni köztük, mint Windows 7 és 8.1 alatt, de nem. Váltható grafikus kártya van a laptopomban, 4 éves a legutolsó driver hozzá. Ezzel messze nem tökéletesen, de működik a váltható grafika Windows 10 alatt, miközben a korábbi rendszerek egyikénél sincs semmilyen probléma. Amint nethez jut a Windows 10, kivétel nélkül letölt és telepít minden frissítést, köztük a videokártya friss illesztőprogramját is, ami még annyira sem jó, mint a sok éves gyári. Gyárival alkalmazástól függetlenül be tudom állítni, hogy csak az AMD kártyát használja a gép, így soha nincs gond a videokártya teljesítményével. A Windows Update által letöltött drivernél 100%-ban a gyenge Intel videokártyát használja a gép. Egyetlen játékkal játszom néha, ehhez kellene az erősebb videokártya, de ha átállítom maximális teljesítményre a grafikát, vagy nem történik semmi, vagy hang van, kép helyett meg nagy feketeség. Az Intel kártyával elindul a játék, de diavetítés szó jellemzi legjobban a tapasztalható sebességet. Az AMD kártyával szaggatás nélkül megy Windows 7 és Windows 8.1 alatt. Windows 10 alatt csak akkor, ha feltelepítem a legutolsó gyári drivert és utána nem kapcsolódok semmilyen hálózathoz, hogy a Windows Update ne tudja letölteni a frissebb illesztőprogramot, amit oly szívesen kihagynék, de nem lehet. Teljesen kikapcsolni (ki lehet egyátalán?) meg nem akarom a frissítéseket. Windows 10 alatt a driverek miatt használhatatlan az AMD videokártya. Ezen kívül még külső monitorra sem lehet tenni a képet, hiába minden próbálkozás, semmi sem történik, miközben a korábbi rendszereken tökéletes a külső monitor kezelése.

    Egyéb:
    A Beállítások + Vezérlőpult párostól pedig rosszul vagyok. Jó lenne mindent egy helyen beállítani, de nem. A Start menü még bonyolultabb lett, mert úgy nézem nem lehet egyénileg rendezni a programokat. ABC sorrend van és kész. Mindegy, a fő Windows 7 rendszerben sem bolyongok a Start menüben a programok között, mindet máshogy indítok. A feladatkezelő nem jegyzi meg a fület ahol hagytam, mindig visszaáll. Nem lehet kiválasztani milyen frissítés települjön, jön minden amit talál. Ezek azok amik hirtelen szemet szúrtak.

    Összességében eleget szívtam már eddig a Windows 10-el, jó lesz nekem a Windows 7. Majd talán a jövőben, sok év múlva, mikor le tudom cserélni a jelenlegi gépem, ismét próbálkozom. De ahogy ismerem magam, holnap, vagy legfeljebb pár nap múlva megint Windows 10 telepítése közben találom magam, hátha egyszer jó lesz legalább az aktiválás és a videokártya. Minden más változás elviselhető-megszokható vagy tetszik.

  • lacy027

    tag

    A Windows 10 és egy (több) USB wifi adapter hibájára keresek megoldást. USB wifi adaptert használva 1-3 másodpercre ugrik a ping, látszik a sebességmérésen, továbbá érezni a böngészés során is. Szerencsére nem szoktam internetes játékkal játszani, mert akkor azthiszem már szétvertem volna valamit. Már egy csomó dolgot kipróbáltam, többféle illesztőprogram, többféle USB wifi adapter, de mindegyiknél csinálja. A laptop beépített wifi adaptere tökéletes, nincs késés, jön a teljes sávszélesség, ellenben ha engedélyezve van az eszközkezelőben, indításnál és leállításnál megfagy a Windows 10, csak csökkentett módban hajlandó indulni. Windows 7-nél pedig rejtélyes fagyásokat produkált, amint kiváltottam az USB-s adapterrel, megszűntek a fagyások. A routerek hibátlanok, telefonon minden ok a sávszélesség tekintetében.

    Belső hálózati ping, szolgáltatói eszköz:

    Saját eszköz:

    Szerkesztés: újraindítás után pár pecig tökéletes, aztán újra csinálja. A Wlan AutoConfig kikapcsolása helyrehozza, ám ekkor egyetlen hálózatot sem lát, még azt sem, amihez csatlakozik, ellenben működik.

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz lacy027 #89249 üzenetére

    Így szokott ez lenni. Jövök, kipanaszkodom magam, aztán nekiállok rendesen megkeresni a hiba okát, nem a netet bújom, hanem a rendszert. Így derült ki hát, a probléma okozója: Windows Update. Titkon azért hittem az ártatlanságában, de a végén nem hazudtolta meg magát.

Új hozzászólás Aktív témák