Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    Sziasztok!

    Elolvastam az összefoglalót. Nyomtam keresést is phn de nem jártam sikerrel.
    Tudnátok segíteni egy bosszantó hiba elhárításban?

    Win10 home x64 gyári ms verzió gond nélkül telepítve már pár tucat gépre. Rendszer, driver, runtime, pc telepítés és működés oké. Hardver is bizonyított már win7 el ugyan, de win10 átállás is sikeres volt.. asus p9x79 pro deszka, hibátlan ram, stb.. usb kihúzva, fastboot bekapcs.. mi baj lehet, nyomjunk egy tiszta telepítést, Új ssdre... Fel is szaladt hamar, műxik is ahogy írtam. Mindent letöltögettem, beállítottam a szükséges dolgokat.. Kikapcs után azonban nem fogadja el a jelszót.

    Szóval a login screen hosszas töltögetés után újra kéri a jelszót, akkor is ha nincs ilyen megadva!
    Alaphelyzetre állítás, adtam egy admin fiókot hozzá van már jelszó is.. (123) megint megakad a betöltés.

    Rágugliztam, megnéztem pár tucat weboldalt, de csak csökkentett módban tudtam belépni.

    Windows 10 not login fix megannyi találata, próba és sikertelenség után végül belekezdtem az update csomagok letöltésébe hálózati módban. Kérlek mondjatok valami használhatót, azért ez egy elég húzós dolog és nincs kedvem még egy napot beleinvesztálni, sajnos ahogy tapasztalom a folyamatos upgrade is "hízlalja, akasztja" a régebbi vasakat. Meg ugye minden erőforrást el lehet pocsékolni.

    UEFI GPT móddal szándékosan kerülve. Üzembiztosabbnak látom a win7 kiforrott verzióit egy adott célhardveren, de remélem csak valami apróságon csúsztam el és létezik A megoldás.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz olbaidhun #92901 üzenetére

    Talán ez?

    Ja nem írtam offline fiókokat csinálok csak. Ez az alap, azután h látom pár éve miket nyög az os.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz svgyula #92906 üzenetére

    Köszi a segítséget. Azzal, hogy alaposan körbe jártam a számos hibalehetőséget és reális választ, úgy érzem több tucat sebből vérzik a 1809 vagy újabb kiadás egyes hardvereken. Nem kell c2d re gondolni! 2-3-5-6gen i7 és i5 ről olvastam többnyire.

    Megoldás 1803 verzió legyen fent, biztonsági okokból (használhatatlan pc) pedig tiltani kell a frissítést.

    Pl ez korrekt
    https://greatis.com/blog/stopupdates10

    Remélem másnak is segít, mert ezek a legjobb opciók:
    - kivárni egy stabilabb upgrade csomagot
    - vagy win7

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Döglött Róka #92918 üzenetére

    Nem gond ha ész érvekkel kell fórumozni:

    Runtime:
    Gyártó oldalakról
    DirectX, java, silverlight, dotnet, tehát az alapok.

    Szoftver
    Kaspersky is 2018, photoshop16, chrome, winrar, office16, qbittorent, teamviewer, thunderbird, notepad++, totalcommander,sumatrapdf, vlc. Nincs közte virágbolti..

    Ccleaner meg karbantartó izé NINCS. Gyártó oldaláról szedem a drivereket.. Nyilván érthető a cinikus hozzáállás de startup repair nem segített, leírásomban szereplő 3. Telepítés viszont köszöni. Másoknál is jó ideje hibátlanul megy.

    Beállítások
    Hp8710 nyomtató, ublock, lastpass utóbbi kettő csak plugin, személyre szabott parancsikonok, könyvjelzők, ilyesmi..

    Építő jellegű hsz miatt írtam... Túl vagyok már néhány win butaságon és telepítésen. Nyilván senkit sem érdekel, hogy 3.1-el kezdtem, de gondoltam jól jöhet, ha van nyoma a megoldásnak.

    :R

    (#92921) csicso82
    Gyorsindítás ennyire bekavarhat?

    Csak én érzem azt, hogy ez kissé tervezett elavulás illatú? Hisz az új vasakat nem igazán érinti..

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Döglött Róka #92924 üzenetére

    Jogos, kapitalizmus szó nekem is beugrott párszor, de működő vasat hagyok magam után, ami nem fog rongyra szívatni 2 havonta, az aktuális butaságok miatt...

    Lehet, hogy romboló a hatása, de sajnos a 1809+ már 6.gen i5-nél is okoz bajokat. Finomságképp azt az infót halottam egy kollégától, hogy a 7gen intel volt az uccsó amire még rá lehet girmózni a win7-et. :U

    Kérlek értsd jól, konkrétan a megoldás lapjára hivatkoztam, de komolyabb fórumok tele vannak a retardált upgrade hibáival. Nyilván a nagy számok törvénye és a tömeg hívószava az lesz, hogy fragmentált a sokszínű hardver, de azért na... ki-be kapcsolás és a login screen egy alap funkció. Meg lehet kérdőjelezni a MÉMEK tengerét, vagy a jóhiszeműséget, de 3-6gen cuccok még teljesen használható vasak. Ha ez nem így van, akkor marad a win7 még pár évet, aztán inkább belerázódok más OS előnyeibe.

    (#92925) csicso82
    Oké, könnyű, ha az ember sejti hogy hová nyúljon, de nem kéne már ennek is jól működni mindenhol? Az UEFI is ezért izgalmas, régen is volt persze ilyesmi, de ez egy igazán merész lejtő.

    Jobb ha szánkózunk a gyerekkel :DDD

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Döglött Róka #92927 üzenetére

    #92927 Döglött Róka
    "Értem hogy a megoldást írod, én meg probléma lehetséges okát."
    Akkor megeshet, hogy kezd kisiklani a téma, amint említettem, jelenleg köszöni.

    "elavult hardware meg nem mentség semmire"
    Hamar lemondasz a globálisan elérhető és már bizonyított munkaállomásokról. Nyilván a p9x79pro + i7-3820 a négycsatornában tuning ramokkal egy egészséges CM hűtővel, stabil gyári oc-ban 8×5GHz közelében.. éppen csak kipörgeti a 1080-at. Igazad van! ;)

    #92924 Döglött Róka
    Volt korábban hasonló gondom az avast-tal azt hiszem.. de azért a KIS még 1× sem okozott ilyen jellegű rendszerhibát. Nem utasítom el a dolgot, de a tiszta telepítés előtt is ez a 2018-as verzió futott (win10 x64 home, nemtom mi lehetett rajta.. talán és még jó pár más hardveren is teszi a dolgát 7/8/8.1/10/x64-86 hibátlanul. Talán legközelebb egy másik irtót dobok majd fel nyitásnak, ha tudtok javasolni valami hasonló kalibert.

    (#92930) Geth
    Melós vas +1
    Most pl a reddit hozott megoldást, máskor egy másik, ne legyünk már nárcisztikusak, lényeg, h műxik, vagy nem? Mi az UEFI-ben és a visszafele nem támogatás felszámolásában az izgalmas? A hardverenként eltérő lutri, amit leginkább a win okozhat, (egy kapcsoló vagy upgrade miatt) lásd a korábban leírtakat. Mindent egészséges rendszerre dobtam, friss win, szűz ssd, stb. Ennek élből mennie kell!
    Mi van ha egy laikus cserél mondjuk nagyobb tárhely miatt? Megcsinál GPT-t, választja az uefit és dobálózik a loginscreen, kékhalál, stb?! :R

    _____________

    KONKLÚZSÖN

    2 pálcás kacat a legelterjedtebb OS 19-ben?

    Érthető, hogy egy 8-gen i3 notesz is jobb utasításkészlettel rendelkezik, de azért az említett konfigban még több szufla akad. Másnem dobok rá egy vizet és jó lesz valamire pár évig itthon, csupán nem ez volt a terv...

    Láttam már ilyet q6600-nál, de akkoriban még más volt a tálalása ezeknek a dolgoknak. Azt hiszem az már nem bírt el pár olyan cuccal a böngészőben, amit egy netbook megoldott utasításkészletből.. értem én, hogy gőzgép, de nem igazán van erre vonatkozóan infő, vagy megoldási kísérlet a neten. Ott a hardver acc-ot kellett kilőni és megoldotta izomból. Itt meg nincs belépés és mindig usererror van. Igazatok van, jobb ezt elengedni.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Geth #92933 üzenetére

    q6600-nál azt hiszem a Q vagy FHD videót nem tudta a youtube, még a flash leállás előtt. Aztán a hardver acc kikapcs megoldotta.

    UEFI -vel kapcsolatban a kompatibilitásban és a "BIOS emulation" kulcsokban látom a kisördögöt. Javítsátok, ha tévedek. Műxik "mindég, minden körülmények között" visszafelé is?

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Döglött Róka #92936 üzenetére

    Oké rendben ;) köszi azért az útmutatást, kifejtett uefis válaszomat buktam a mobilos írogatás során az előbb. Igaz volt ott másról is szó, de mindegy. Legalább meglett a megoldás.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák