Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • steele80

    senior tag

    válasz Geri27 #89143 üzenetére

    Ne menjetek el megint rossz irányba. Az már tuti, hogy videokártya nélkül nincs ez a hiba. Videokártyával viszont igen. BSOD az esetek zömében hardver hiba. A videokártyát kellene egy másik gépbe kipróbálni ezzel végleg ki lehet szűrni, hogy az alaplap vagy videokártya a hibás. Esetleg egy másik videokártyát rakni a gépedbe. A PCI-e csinált már BSOD problémát.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Geri27 #89143 üzenetére

    A számítógép leállítása helyett alapvetően két mód van: HIBERNÁLÁS és az ALVÁS.

    HIBERNÁLÁS:
    Ekkor a memória tartalma kiíródik az elsődleges háttértárra majd a gép kikapcsol. Ilyenkor az sem gond ha az áramot is lekapcsoljuk. Hátránya hogy mivel a memória tartalmát ki kell írni a háttértárra ezért lassabban áll le és lassabban is ébred belőle, de biztonságos mert az sem baj ha hibernálás alatt elmegy az áram.

    ALVÁS - ALVÓ MÓD:
    Ekkor a memória tartalma a memóriában marad ( mivel a memória egy "volatilis" adattár jelentése: a rajta lévő adatot addig őrzi meg ameddig feszültség - áram - alatt van) ezután áll le a gép.
    Előnye hogy nagyon gyorsan leáll és gyorsan indul hátránya hogy ha elmegy az áram - alvó mód közben akkor a memória tartalma elszáll.

    HIBRID ALVÁS: ha jól tudom ez arról szól, hogy a leállításnál kiíródik a RAM tartalma az elsődleges háttértárba de a memória feszültség alatt IS marad tehát az elalvás kicsit lassabb mint a sima alvásnál de az ébredés már ugyanolyan gyors de ha véletlenül áram nélkül maradnak a RAM-ok akkor is fel tud ébredni csak lassabban mert a memóriát mint a hibernálásból való ébredésnél a háttértárból fogja kiolvasni.

    Tehát amikor a Gyors indítás be van kapcsolva és a leállításra kattintasz igazából nem áll le a gép csak HIBRID ALVÁSBA megy (vagy sima alvásba ezt nem tudom pontosan de a hibrid alvás biztonságosabb és ha az elsődleges háttértár SSD akkor alig észrevehető a megnőtt leállítási idő de a sokkal biztonságosabb)

    Időben szerintem nem nyer annyit az ember vele mint amennyi problémát esetleg okozhat, sajnos vannak
    programok amik kevésbé kultiválják az alvást.

    Persze steele80-nek is igaza van, pl. én is régebben altattam néha gépet és soha sem volt belőle gond tehát valószínű hogy a kártyával van a gond ami egy olyan hiba lehet amire az alvó mód rásegíthet.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Geri27 #89143 üzenetére

    Keress ra a fast startup mukodesere, roviden kb. hogy itt hiaba allitod le, ez nem szabalyos leallas hanem sok mindent csak elment es innen ter vissza. A te gondod hogy a videodrivert keptelen ebbel a modbol normalisan visszatolteni. Mivel a szabalyos leallas es indulas csakis kizarolag az "ujrainditas" modban zajlik le (ez amugy nyelvtanilag es logikailag is egy vicc), ezert rebootnal mindlg jo lesz, kikapcsolasnal meg random jo vagy nem.
    Nem videokartya hiba, hanem a driver es az oprendszer valamilyen osszeakadasa.
    A fast startup nem keverendo a hibernalassal, keszenleti allapottal vagy hibrid alvassal. Ezeknel a teljes ram tartalom mentesre kerul, vagy bennt marad a ramba vagy mindketto.
    Ssd eseten a fast startup nyeresege nehany sec, ilyen hiba eseten kikapcsolasakor nem szamottevo a veszteseg, cserebe szabvanyos inditast kapsz.

Új hozzászólás Aktív témák