Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz dani0904 #84905 üzenetére

    A legfrissebb MS oldaláról letöltött Windows 10 1803-as buildet telepítetted? Amikor a telepítésnél elérsz oda hogy egyéni beállítások akkor azt választva törölted az SSD és a HDD particiót majd az SSD-t egyben látva azt kijelölve arra telepítetted a Windows 10-et?

    Telepítés után hagyod hogy a windows állítsa be az eszközöket vagy manuálisan telepíted az alap drivereket is pl. chipset stb.
    Persze van driver amit érdemes manuálisan telepíteni: pl. VGA driver, vagy az audió driver vagy valami olyan spec eszköz aminek a windows nem telepített driver-t stb.

    Lehet a hardverrel van gond, áramtalanítsd a gépet húzd ki a csatlakozókat vedd le az oldalát és ha poros takarítsd ki - kompresszor a leghatékonyabb de esetleg porszívó is jó vagy akár pumpa is de a szája elé érdemes tenni valami szövet rongyot nehogy olajat juttasson a gépbe - óvatosan, és mozgasd meg a csatlakozókat hátha azokkal van valami gond.
    Majd dugd össze a gépet és helyezd áram alá.

    A telepítés után egy ideig ne telepíts semmi lényegeset max böngésző stb. és teszteld. Jó lenne valami diagnosztikai programot is lefuttatni pl. AIDA64 annak van próbaverziója is és magyar nyelvű.

    Ha hardver hiba akkor több lehetőség is van: táp, VGA, RAM modulok, alaplap, HDD, SSD ezeket le tudod tesztelni az AIDA64-el remélhetőleg nem omlik össze a teszt alatt és meg lehet tudni valamit.

  • mpo

    veterán

    válasz dani0904 #84905 üzenetére

    Körülbelül egy vagy két éve barátom laptopja beindulás után fekete kép, egér nincs indulást produkált.
    Találtam egy leírást a megoldásra, nem hittem el, de kipróbáltam.
    A beindításkor a power gombot még háromszor meg kell nyomni.
    Hülyeségnek hangzott, de működött.

    Ha érted, akkor már elavult.

Új hozzászólás Aktív témák