Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83189 üzenetére

    "Úgy értettem Te vagy a gyenge láncszem ebben az esetben"
    A gyenge lancszem a winfos, mivel nem hivja fel ra a figyelmet, hogy: "Hello ezeknek a fileoknak/mappaknak a jogosultsaga mas nevere szol, ha hasznalni akarja, tegye meg ezt es ezt." Igy lenne korrekt, ha mar ilyen retardalt a jogosultsagi rendszer. Erdekes win7-nel nem volt ilyen gond, meg a samba megosztasal sem.

    "exFAT-nak, FAT32-nek, esetleg UDF-nek hívják."
    Nyilvan egy 1TB-s volume-t NTFS-re formaztam.
    Ujrafogalmazaok. Hol lehet az ntfs-t beallitani globalisan, hogy ne jegyezzen fel kulon felhasznalokat.

    "De lehet egyszerűbb lenne rekurzívan Everyone-ra rakni a tulajt/jogosultságot."
    Nah, erre jutottam en is. Viszont ezt hol lehet globalisan minden meghajtora beallitani?

    Osszehasonlitva a visszaszerzett fileokat:

    Amelyek korruptak, eltero jogosultsagokkal:
    Hitelesitett felhasznalok
    System
    Rendszergazdak (admin/xyz)
    Felhasznalok (user/xyz)

    Amelyek mukodnek (es minden mas):
    Mindenki
    System
    Rendszergazdak (admin/xyz)

    A problemat az jelenti, hogy az alahuzottak hogyan keruletek oda. Illetve mi alapjan jelolte meg.

    "Tárterület problémához: ha nem korrupt az fs"
    Tobb pass-nyi chkdsk-t csinalt, az event log mar nem ter vissza hibaval, csak a legelso bad index-szel, amit helyreallitott (nagyjabol). Legelsonek jol jelezte a meretet, de a fileokhoz nem lehetett hozzaferni.

    "Javitas" utan meg tobb problemat csinalt.

    "nem lehet, hogy valami symlinket/akármit másolsz (nem foglal valódi helyet)?"
    Nem. Mezei video fileok. A nem foglal valodi helyet az maskor volt, az is egy kulon tortenet.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák