Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MR ME

    aktív tag

    válasz L4D1K #82530 üzenetére

    windows-on belül nem tudsz tiszta telepítést végezni....formázni tudod az ssd-t bármikor ha rákötöd és még bennehagyod a régi vinyót a meglévő rendszerrel. de a legtisztább ha rufussal csinálsz egy pendrive-ot és arról bebootolva telepíted az ssd-re, de a régit én elötte legyalulnám mert akkor az elején 2 rendszered lesz ugye

  • Cs1csó

    félisten

    válasz L4D1K #82530 üzenetére

    Attól függ, lehetséges a windowst tiszta telepítéssel úgy telepíteni, hogy nem kell pendrive de ehhez szükséges legalább egy másik partició vagy másik lemez. Most mi van a gépedben? Van a régi SSD amin a régi rendszer volt és van most mellette egy új SSD amire az új rendszert szeretnéld? Ha van egy HDD is a gépben amihez nem akarsz nyúlni akkor megoldható, hiszen mind a két SSD-t formázni akarod hiszen a régi SSD az most bootolós SSD de gondolom adattárolós vagy játékokat rátelepítős SSD lesz, tehát érdemes törölni a rajta lévő partíciókat és formázni.

    Ha letötesz egy windows ISO-t azt a fájlkezelővel megnyitod majd a tartalmát átmásolod egy tetszőleges nevű mappába a HDD-re ezután a SHIFT gombot nyomvatartva csinálsz egy újraindítást ekkor bejön egy választóképernyő ahol a parancssor futtatását válszd bejön a régi rendszered ha van jelszavad azt be kell írni ezután tallózd be azt a meghajtót amin az a mappa van ahova a windows telepítőt másoltad remélem ismered a dos-os parancsokat pl. cd d stb. majd ha benne vagy már abban a mappába ahol a windows telepítő van írd be setup.exe üss entert és már indul a telepítő ennek a módszernek annyi hátulütője van hogy azt a lemezt amin a telepítő van értelemszerűen nem lehet formázni vagy arra nem lehet telepíteni de ezért írtam a HDD-t mert az gondolom ahhoz nem nyúlnál.
    Ekkkor mindkét SSD particióit törölheted - mindkét SSD-t egyben fogod látni pl. 120 GB-osnál lesz 113 GB kb. egyben - ezután menj a kurzorral arra az SSD-re amelyikre az új rendszert akarod telepíteni és kattints létrehozásra ezután a másik SSD-n is majd menj vissza az elsőre és kattint a továbbra a windows erre fogja telepíteni a windowst. ű

    Itt egy videó én innen tanultam meg: [link] vigyázz elég hangos zenével indul.

    Ha MS fiókot használsz akkor nem lesz gond de SSD csere amúgy sem licenc vesztő ok.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz L4D1K #82530 üzenetére

    A külön telepítési adathordozó (pl. pendrive) nélküli telepítéshez ott van pl. a WinToHDD program, viszont azt normál esetben egy telepített Windows alól kell futtatni. Vagy esetleg a másik válaszban részletezett módszer, ahol a telepítőfájlokat akár külön partícióra is lehet másolni a megfelelő belső meghajtón, majd egy indítóbejegyzést hozzáadni a boot menühöz és újraindítás után azt kiválasztva egyből bootolni a Windows a telepítőjét.

    Viszont manapság azért nem akkora extra egy pendrive ilyen célra és felesleges túlbonyolítani a dolgot... Ha van kéznél pendrive, akkor meg pláne nem kérdés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák