Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71043776

    törölt tag

    válasz belfike #81498 üzenetére

    Továbbra sem kell sehova MS-fiók, kivéve olyan appokhoz, amik fizetősek, vagy a Bitlockerhez. Ha a hirdetési azonosítóra gondolsz, az mindenhol így van. Van egy hozzád köthető azonosító, amivel testreszabott hirdetéseket kapsz. Ha ezt nem engedélyezed, akkor általános témákban kapsz. Hirdetések például a játékokban vannak. A start menüs javaslatok (játékok, egyéb csempék) kikapcsolhatók a gépházban. Ugyanígy a spotlight-os hirdetések is.
    A háttérben futó alkalmazások kikapcsolása is jó, használom. Persze lehetett nálad bug, de nem hiányzik semmi.

    A hálózathoz szerintem engedélyezd az SMB1-et (Vezérlőpult > Programok eltávolítása > Windows szolgáltatások). Nekem IP-vel megy simán a hálózati gép elérése SMB1 nélkül is.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz belfike #81498 üzenetére

    Nekem nem volt gondom konkrétan a 1803-al, de az e havi első CU óta (2018-06, avagy kb4284880) esküdni mernék, hogy sokkal egyenetlenebbül futnak a videojátékok (a driver nem változott közben, már a CU előtt a 398.11 volt fenn és azóta sincs újabb). Mint ha le lenne terhelve a CPU valamivel a háttérben, de az RTSS OSD szerint nem ez a gond (olyan játékot is néztem, ami egyetlen CPU szálon fut, olyankor 6 magból 5 körülbelül 0-5 % közt zizeg, ennyire meg nem hülye a Windows CPU ütemező, hogy fixen egy magra tenne két dübörgő programszálat is).

    Elképzelhető, hogy az új Spectre védelem tehet erről? (Annak ellenére, hogy azt írja alapértelmezésben nem aktív. De nem néztem jobban utána, annak idején ugyan ezt írták az első Spectre patch-be is, mégis aktív volt...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák