Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lewton #3327 üzenetére

    Segítenél nekem is megtalálni? :U
    A Control Panel alatt már nem látok Windows Update-et, az újféle Start Menu / Settings / Update & Recovery / Windows Update alatt nem látom, hogy miként tudnám szelektíven mellőzni csak az AMD driver-t. Csak Auto és Notify mód van, de ez a leírás alapján csak azt befolyásolja, hogy magától reboot-ol update után (és ez a default/recommanded -> Oh! JESUS! :Y) vagy zaklat, míg nyomsz egy reboot-ot kézileg (mint régen), OFF vagy "félautomata" (megkérdez, hogy most letöltheti és telepítheti-e) mód már nincs, ahogy szelektív update kezelés (mit telepítek és mit nem, esetleg mi az amit el is rejtek nincs).

    A gond csak az, hogy a Win10-es DX12 beta driver-el (az én kártyám csak "legacy" 1.3 driver-el fut, a hírek szerint TerraScale2-re később sem lesz WDDM 2.0 és DX12 támogatás, de működhet tovább WDDM 1.3 és DX11 módban, míg ehhez lesz valamilyen driver támogatás) a D3D programok nagyobb része egyáltalán nem működik (már a Direct3D HAL lekérdezéskor elszállnak, köztük a dxdiag.exe is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tournament #3379 üzenetére

    Ez a két registry kapcsoló visszahoztam a Control Panel-be az Update-et, de szürke az "üzemmód" választó (fixen auto), de majd elindulok google-el ezen az úton. Kösz.

    Amit a GUI-ból írsz, az itt irreleváns, mert ha azt letiltom, az Update akkor is megtalálja a driver-t (ez mindig is így volt) és feltelepíti (most már agresszíven, fixen automatikusan, régen beállítás szerint auto, kézi vagy sehogy...). Az arra vonatkozik, hogy új hardware észlelésekor mit csináljon, azonnal keresgéljen vagy ne. Később Update kereséskor ettől függetlenül is keres driver-t is (mint régen is).

    Alapvetően amúgy szeretem, ha frissítgeti a driver-eket, csak a VGA-t szoktam volt ignoráltatni a korábbi Windows(ok)-al és itt is ráhagynám most (végül is passzolna, hogy friss Win10 beta-t húz le Win8.1-es helyett, sőt, kíváncsi is voltam, vajon az előzetes hírek ellenére mégis kapott-e DX12 támogatást a VGA-m), ha nem lenne túl sok gond azzal az egyedi driver verzióval.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Yllgrim #3414 üzenetére

    Amiket végigpróbáltam, azok közt volt olyan is, ami Win 8.1-en csak Win 8.0 kompatibilitási módban volt hajlandó elindulni, de Win 10 TP_b9926 alatt pöccre ment. A WDDM 2.0-ás 15.2 beta Catalyst-al viszont vannak gondok, DX11-es játékokból is találtam olyat, ami hasonlóan crash-el D3D iniciailzáláskor, mint pl. a dxdiag.exe is (olyan hardware-el is, amihez nincs is WDDM 2.0 támogatás, csak 1.3-al fut), de használható a Win 8.1-es 14.12 driver is (ha nem kell a DX12, de nem is találtam még publikus DX12 techdemót/benchmarkot, sőt, most épp még kártyám sincs hozzá, mióta kinyírtam egy 290X-et).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szerintem egyre kevésbé "ellenálló" a Windows a rendellenes külső behatásokra, mint pl. véletlenszerű hardware-es hibák (akár csak egy egyszerű áramkimaradás okozta hirtelen leállás, vagy tuning-teszt közbeni driver/kernel fagyás).

    Ma piszkáltam kicsit a VGA-m órajeleit, mikor elfeketedett a képernyő és soha többé nem indult el a Win10. Sajnos a TV-n, ami rá van kötve nem látok semmit, míg be nem tölt a driver (valami Radeon R9 290 és Panasonic TV EDID nyavaja), így mikor világossá vált, hogy nem éled fel, akkor felhoztam egy régi kis LCD monitort is rákötni a VGA-ra a TV helyett. Ekkor már láttam, hogy nagy a baj, mert nem található a Windows/system32/ valami .efi file (EFI boot módban van telepítve). Rákötöttem az SSD-t a laptop-ra egy USB adapterrel, sok szokatlan dolgot írt ki a chkdsk, mikor offline ellenőriztem a rendszerkötetet, aztán mikor rá akartam ereszteni egy DISM-t, hogy nézze át a rendszerfile-okat, már nem volt többé mount-olható a filerendszer (úgy tűnik, hogy a chkdsk-nak ez volt a "végső megoldása" :))). Most RStudio-val nyúzom végig, hogy lementsem azt a pár file-t, amiről nem volt még másolat (semi komoly, csak egy frisebb játékmentés és talán pár átmeneti file az asztalon, ami nélkül meglennék, de inkább átnézem, mielőtt formázom...).

    Nem tudom, hogy esetleg elindult-e valami önjavítás a fagyás után, amit megszakítottam, miután sokáig csak a fekete TV képernyőt bámultam. De szerintem ez is alapvető dolog kéne legyen, hogy ha már eleve baj van, akkor legalább egyszer kéri a felhasználó (sőt, inkább egyenesen egy admin) beleegyezését, mielőtt bármit is csinál. Valószínáleg jobban jártam volna, ha fagyás után nem "nyúl magához" (bár ugye fogalmam sincs mi történt, de láttam már, hogy áramkimaradás után azonnal startup reair, "don't turn it off", stb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #6343 üzenetére

    Semmi sem menthető a régi C:-ről. :Y
    Az R-studio megtalálta pár NTFS file és mappa nyomait, de egyik sem hazsnálható már. Nagyon alaposan hazavágta a filerendszert. :O De még csak nem is olyan egyszerű az ügy, hogy TRIM-elte volna az egészet az SSD, miután üresnek hitte, mert különböző összerakhatatlan foszlányok ott vannak szétszórva véletlenszerűen különböző LBA szektorokban. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tapasztalt valaki hasonlót? Ez nem nem áll meg itt, hanem folyamatosan nő a memory commit és vele a pagefile, de nem derül ki, hogy melyik program zabálja fel. Én az AMD VGA driver-re tippelek, mert az csinált már hasonlót.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #6369 üzenetére

    Nem fut a gépen a torrent kliens.
    Korábban azt hittem, hogy a Virtualbox okozza, mert kicsit döcögősen működik Win10 alatt (sok verziója egyáltalán nem is indul) és olyankor szaladt fel nagyon a memory commit, mikor a virtuális gép sokat írt/olvasott, de miután tegnap teljesen meghalt a filerendszerem a C:-n, ez most egy frissen legyalult SSD-re telepített 10300-as build, amire még csak pár apró programot telepítettem, amikből még kevesebb fut (VirtualBox sincs még rajta, a torrent kliens pedig egy NAS-on fut*, nincs semmi third-party tázfal vagy vírusirtó, cask ami a Win-el települ...).

    *Talán ahhoz lehet köze, hogy az SSD-re telepített rendszer és program file-okon kívül mindent egy hálózati megajtón tartok és azokat cache-eli túlontúl bőszen? (Samba 4.1.18, tehát Win8.1 / SMB3.0, de még nem Win10 / SMB 3.x kompatibilis, mert a Samba 4.2.x még nem fordul le Gentoo-n.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz CJ4567 #6371 üzenetére

    Ahogy tegnap néztem, viszonylag régi az ISO, de egyszerű EDS-ből ISO-t készíteni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #6374 üzenetére

    Kinyomtam a Win tűzfalat (úgyis ott a router-é), meglátjuk.
    Ha így is megszalad, akkor teszek egy kört a Defender-el is, bár azt nem szeretném teljesen lelőni és nincs konkrét folyamat, amit a kivételekhez adhatnék.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #6374 üzenetére

    Mióta kikapcsoltam a Windows tűzfalat, azóta nincs memory leak és érzésre is kicsit gördülékenyebben lehet tallózni a helyi hálózati meghajtót. (A Defender-t nem is kellett piszkálnom.) Jó tipp volt, köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz azopi74 #6411 üzenetére

    Ez teljesen korrekt lenne így, ha egy, még adományokat se igazán gyűjtő, gyerekcipőben járó opensource Linux disztribúcióról beszélgetne két fejlesztő egy sörözőben pár pohár után, mielőtt véglegesítik az utolsó git commit-ot, mint release. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sotyks94 #6418 üzenetére

    14Gb kevés lehet az upgrade-hez. Nekem emlékeim szerint többet szokott utána lepucolni a Disk Cleanup.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Petyyyyy #6442 üzenetére

    Egyelőre minden Win10 build upgrade, amit végignéztem egy hagyományos, teljes upgrade volt, teljesértékű esd file-ból (komplett windows.old másolattal, stb), pedig volt itt szó olyasmikről, hogy alapjaiból megújul az Update rendszer "rolling release" formában, amitől azt vártam, hogy tesztelik még a Preview időszakban (vagyis hogy pl. 10295-ről 10300 build-ra lépéshez csak egy pár megás diff-et tölt le és úgy upgrade-el build-et, mint csak egy szimpla hotfix update lenne). De lehet, hogy pont azért nincs ez most élesítve, hogy a könnyen bug-os build-ekre egyfajta ha kell, ha nem teljes önjavítás legyen egy-egy upgrade, így mindig viszonylag tiszta lappal indulva egy-egy upgrade után.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz front3r #6444 üzenetére

    utána is, igen, bugosan :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #73029888 #6455 üzenetére

    A VGA driver-ből sokáig erőltette a WDDM 2.0-ás alpha verziókat (ha letörölted visszatette, ha kézileg telepítettél régebbit, akkor felülírta), aztán az amúgy is csak WDDM 1.x képes kártyákhoz elkezdett régi Win8-as driver-t telepíteni, később azokkal is újra visszaállt az akkor már beta-nak mondható WDDM 2.0-ás ágra. Az 10300-as pedig sokszor egyáltalán nem akar letölteni semmit, de ez kicsit véletlenszerű, inkább bugnak tűnik, mert van amikor tölt le, van amikor nem (viszonylag friss WDDM 2-est, de nem feltétlenül a létező legfrissebbet).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cattus #6464 üzenetére

    Ez szerintem rossz érv, mert ezzel a lendülettel rengeteg visszafelé-kompatibilitásért felelős dolgot ki lehetne hagyni a telepítőből és opcionálisan letölthetővé tenni (vagy amit én preferálnék ez esetben, hogy a lemezről is telepíthetővé tenni). A NET3 szerintem különösen fura, hogy ilyen szürke bárány, hogy máig rajta van a telepítőlemezen (ahogy legutóbb néztem, a Win10 ISO-ban is), de bonyolultabb onnan telepíteni, mint letöltetni, holott szerintem még a Win10-nek is illene feltennie alapértelmezésben, ha már ennyi más hasonlót, elavult/kompatibilitási componenst feltelepít. Én sem jutok manapság sem messzire a NET3 nélkül, pedig update mániás vagyok, mindig minden szoftverből/driver-ből a lehető legfrissebbet szeretem használni, ha módomban áll.

    Más: Ti rá tudtátok már venni Cortana-t, hogy beszéljen? Vagy nem is kéne neki?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #6467 üzenetére

    Ja igen, nekem is van egy ilyen kis redist-telepítő gyűjteményem: 2x5 VS (2005-től 2013-ig, x86/x64) + DirectX (mert a legutolsó DX9 file-ok valamiért kimaradnak még a DX12-es OS-ből is).

    Ez sem lenne hülyeség, ha elég lenne 2 (x86, x64), vagy manapság már inkább csak 1, ami felteszi a régebbi dll file-okat is, ahogy még az sem, ha ez rajta lenne a Windows telepítőlemezen is. :K

    Dragon Age Inquisition

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #85552128 #6471 üzenetére

    Nekem is felugrik a javaslat, mikor játékot indítok, de még nem próbáltam ki.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Warter #6475 üzenetére

    Az Internet Explorer, Media Player, XPS, Printer..., stb, stb is ott vannak, csak épp ezek közül default ON, amit sokan használnak (én ezek közül a legtöbbet kikapcsolom), míg a NET3 default OFF, pedig e nélkül is nehéz kettőnél többet lépni. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #6480 üzenetére

    Honnan jönnek mostanában ezek a furcsa kifejezések az efféle hírekbe, mint a "beaktviálja" [a vírusirtó előfizetést]? Nemrég egy Ph-s cikkben is olvastam valami ilyesmit, hogy "befrissíti" [a szoftvert].
    De érdekes, hogy úgy tűnik, már a helyesírásellenőrzőm is be van frissítve úgy, hogy beaktiválták ezeket a szavakat, mert nem húzta nekem alá ezeket, mikor ide begépeltem. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Milestone2 #6505 üzenetére

    A szankció szerintem a szokásos: a hamis aktivált státusz átvált aktiválatlanná, jobb esetben némi türelmi idővel, míg megadhatsz egy hiteles kulcsot egy legális aktiváláshoz, vagy alternatívaként megoldod a problémát másképp, ha ez külső szempontból lehetséges lesz a türelmi időn belül), vagy kellemetlenebb esetben azonnal egy fekete képernyő fogad, hogy többé nem enged bejelentkezni, hacsak nem adsz neki azonnal egy hiteles kulcsot (ez főleg akkor kellemetlen, ha nem férsz hozzá kényelmesen egy másik, működő géphez, amin esetleg megveheted egy webshop-ban a kulcsot...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #6513 üzenetére

    Nálam csak problémás a hang, pl. maximum 16/48 formátum működik, néha az is csak 2 csatornával és bitsream sincs (WASAPI exclusive módban se), de ha törlöm és újratelepítem az AMD Audio driver-t, akkor átkonfigurálhatom 7 csatornára. Illetve mióta frissítettem 10135-re (csak emiatt), azóta (egyelőre) nincs gond a 24/48 formátummal se és nem kellett még "resetlni" driver reintall-al sem 7 csatornához.

    (#6512) front3r
    Ez csak akkor lehet majd igaz, ha már DX12-es programokat használsz és szerintem ott is csak akkor lesz igazán látványos a különbség, ha relatívan alul van méretezve a CPU a VGA mellé (ami főleg az AMD-nél fordulhat elő, mert egyrészt gyengébbek a CPU-i, mint az NVidia-nak, másrészt CPU éhesebbek a driver-ei ; egyébknét pedig úgy tudom, hogy a GCNv3 csak feature level 11_1, míg a Maxwellv2 már 12_x lesz, ami megint pici pofon az AMD tulajoknak).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #6514 üzenetére

    Akartam mondani, "gyengébbek a CPU-I, mint az Intel-nek".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz westlake #6549 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy egy-egy frissítés/újraírás általában betölti az alapértelmezést és ez volt a megoldás, így frissítés nélkül egy egyszerű reset is orvosolta volna a problémát, akkor egyetértek az eredeti feltevésed logikájával.
    Ha viszont arra célzol, hogy az egyes BIOS revízióknak más-más lehet az alapértelmezett beállítása, és az újabb revízió annyiból volt szerencsésebb, hogy jobbak voltak az alapértelmezett beállításai, akkor szerintem nem hejtálló a logika, miszerint az újabb BIOS revízió nem jobb, mint a régi (a jobb alapbeállítás szerintem "jobb"-nak klalifikálja azt a verziót).

    Amúgy pedig nem lehet, hogy pl. egy CPU mikrokód vagy AHCI BIOS modul frissítése ténylegesen is segíthet valamilyen OS kompatibilitási problémán? Vagy hogy a régi verzió nem is ad lehetőséget valami olyan paraméter állítgatására, ami a problémát okozza?

    Azon túl pedig az én alaplapom sem támogatta a Win8-as EFI boot-hoz a Secure Boot módot, míg nem frissítették a firmware-t. Persze enélkül is feltelepült és működött a Windows 8 is, akár BIOS, akár EFI boot módban, de utóbbihoz azért illik a Secure Boot. (És ezzel együtt jött be az az opció is, ami mellőzi a legacy BIOS modulok betöltését, hogy gyorsuljon a boot, de ez már csak kényelmi funkció. Az előbbit viszont szerintem az MS is erősen javasolja.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #6575 üzenetére

    Szerintem nem, mert az egy zárt forráskódú és license köteles filerendszer.
    Ha jól rémlik, azért lett viszonylag gyorsan viszonylag stabil extfat Linux-ra, mert valaki, aki licens-elte (jó pénzért az MS-től, korlátozott használatra) tévedésből kiszivárogtatta a forráskódot (vagy egy nagy részét?) a neten. Ha ez nem történik meg, még talán ma is a reverse-engineering rögös útját járná, mint az NTFS driver is éveken át.

    De miért ne lehetne feldarabolni azt az install.wim-et több darabra?

    Amúgy pedig nemrég volt itt róla szó, hogy a DOTNET 3.x is rajta van a lemezen, de nem telelpül vagy másolódik át installer formában sem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kisfundy #6600 üzenetére

    Ha UEFI-s a lap, akkor formázd frisseb FAT32-re és bontsd ki rá az ISO-t, nem kell hozzá semmi program (esetleg az ISO kibontáshoz, de a frisebb Windows-ok már intézőből in mountolják neked).
    Ha BIOS, akkor ugyan ez, csak FAT helyett NTFS és a végén még le kell futtatni a bootsec.exe-t, hogy felülírja az MBR-t BIOS boot-hoz. Opcionálisan [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Angel2014 #6639 üzenetére

    Szerintem egyértelműen leírtam.
    - Ha EFI módban tud és akar boot-olni, akkor elég a másolás. Sőt, ilyenkor jobb is direkt nem telepíteni az NT6 boot kompatibilis MBR kódot, hogy véletlenül se BIOS módba boot-oljon, ha amúgy EFI módban szeretne a felhasználó.
    - Ha csak BIOS módban tud, vagy UEFI-vel is így szeretne, akkor nyilván szükséges az MBR. Ilyenkor pedig érdemes FAT helyett NTFS-el formázni, mert így véletlenül sem fog EFI módban boot-olni, ha amúgy BIOS módban szeretne.
    Ez egy szerintem elég körbebiztosított eljárás a véletlen user error és BIOS/firmware anomáliák közt is. Persze működhet a "hybrid" mód is, mikor egyaránt boot-olható a cucc tetszőlegesen BIOS és EFI módban is bár az picit bonyolultabb (előállítás és használat szempontjából is), mert az MS MBR boot kódja jobban szereti az NTFS-t, mint a FAT-ot, az EFI firmware viszont csak a FAT-ot érti meg, és ilyenkor kellő bizonyossággal kell rávenni az alaplapot, hogy a nekünk tetsző módban boot-oljon.
    Szerintem Win8 óta mindenképp érdemes az EFI módot hazsnálni, ha az alaplapi firmware EFI módja bugmentes, illetve támogatja a Secure Boot-ot. Na és persze, ha clean install-t tervezünk végrehajtani, vagy már eleve GPT particióink vannak...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ArsenalF #6642 üzenetére

    Nemrég megpróbáltam úgy használni a spartan-t, mint ha elkötelezném magam, hogy "mától csak ezt használom". Az egyetlen ok, amiért feladtam és visszatértem a Cyberfox-hoz (ami egyáltalán nem tökéletes, de számomra ez a leghasználhatóbb), hogy sok weboldalon nem sikerült neki vagy elmenteni, vagy visszatölteni a belépési jelszavakat. Amúgy gyors és most már (10135) egész stabil is (nem fagy már le lépten-nyomon), hasonlóan simán lehet görgetni vele a weboldalakat, mint az Opera-val (ami valamiért rengeteget írt az SSD-mre, egy olcsóbb típust két év alatt elpörgetett volna a SMART-os haláláig), nem "riceg", mint a Fire/Cyberfox (aminek le kell tiltanom vagy rendszeresen kézzel űrítenem a disk cache-ét, mert különben "betömődik" és elkezd lépten-nyomon lefagyni, nagyon régi verziókat betölteni a weboldalakból, stb).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tatararpad #6651 üzenetére

    Megfogtál, mert a youtube-ot csak a savefrom.net-en keresztül használom (letöltöm az mp4(+m4a) file(oka)t és lejátszom őket normális kép/hang-minőséget produkáló lejátszóval véletlenszerű szakadozások nélkül).
    De általánosságban igen, az új Win10-es multimédiás cuccokkal tapasztaltam már, hogy asztalra dobva "hibernálódnak". Viszont ha rászokik az ember a Task View használatára, akkor azzal párhuzamosan leszokik a tálcára "minimalizálásról" (főleg, ha beállítod az egéren egy funkciógombra, akkor még tényleg gyors is lehet).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hogy lehet úgy automatikusan ütemezni egy exe file indulását minden boot-oláshoz, hogy a lehető leghamarabb induljon el (akár admin jogokkal, bár még nem néztem, hogy tényleg szükséges-e)?

    Egy régi laptop-ban meghülyült a töltésvezérlő, így abszolút minimumra erőlteti a CPU/FPS órajelet, ezért iszonyatosan lassan boot-ol. Be van téve ütemezett feladatnak a ThrottleStop, ami feloldja ezt a korlátot és onnantól "száguldhat" (legalább is magához képest), de valamiért nagyon későn töltődik be, szinte minden más elindul lassított menetben, mire végre felugrik a CPU órajel. Ez így nyilván nem ideális.

    Talán elég, ha átnevezem az exe file nevét úgy, hogy ABC sorrendben előre kerüljön? Vagy mi alapján áll fel a sorrend?
    Esetleg minden egyszerre indul (ami nincs külön késleltetve), így csak magas CPU prioritást kéne neki adni, hogy hamar felálljon és életbe lépjen a módosítás?

    Netán van valami más mód arra, hogy a Windows ignorálja a BIOS utasítását, hogy korlátozza az órajelet? (Linux-nál lenne erre megoldás, a CPU frekvenciát vezérlő kernel modul paraméterei közt, amik boot-oláskor is megadhatóak, így már a korai kernel boot is gördülékeny lenne, de jobb lenne a Windows.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hibavissza #16565 üzenetére

    Ezt nem egészen értem, de UEFI-re pofon egyszerű telepíteni egy EFI kompatibilis Windows-t, hisz semmi extra program nem szükséges, sőt, abszolút felesleges is hozzá. Egyszerűen leformázol egy USB-s adattárolót FAT32-vel, átmásolod rá az ISO tartalmát (copy-past vagy winrar kibontás, stb), boot-oláskor pedig kiválasztod (alaplapi firmware menüből), hogy EFI módban szeretnéd boot-olni azt a FAT32 kötetet és már indul is a telepítő. Ha valami third-party tool-t használsz arra, amire nem kell, azzal csak magad alatt vágod a fát.

    Annyi trükkje van (de itt már mindegy, hogy miről telepítesz, a hova telepítész a lényeg), hogy kell egy FAT32-es partíció a fix adattárolóra is (HDD/SSD, ami mindig a gépben marad, és majd később erről boot-ol az EFI firmware). Ezt bővebb tudás/gyakorlat nélkül úgy a legegyszerűbb elérni, ha törlünk minden Windows rendszerpartíciót (a rejtetteket is), ami a telepítéshez kiszemelt lemezen van, aztán az üres lemezterületet adjuk meg telepítési célként (ha van más OS-t / adatokat tartalmazó partíciónk is vannak ezen a lemezen, akkor komplikálódhat a dolog, de ha ezek a lemez végén vannak [LBA területben értve, de a GUI is így mutatja], a Windows rendszerpartíciók pedig az elején [a legelsőtől indulva], akkor valószínűleg nem fog sírni a telepítő sem, ha pedig mégis, még mindig megoldható lehet kézileg egy DISKART-os kitérővel, ahol felütyködünk egy kis EFI partíciót, még ha nem is lemez a legelejére, aztán vissza a GUI-ba...), ilyenkor kiosztja magának a partíciókat (már ha lehetséges valamilyen általa elfogadott séma szerint, de igazából több, nem "MS szabványos" sémára is települ és fut róla, csak akkor DISKPART-al is kell játszani, nem elég a GUI ; ez igazából nem UEFI, csak MS "szabvány", sőt, igazából csak ajánlás/javaslat, amit néhányan előírásnak vesznek, beleértve néha a next-next-finish GUI telepítőt is, de azzal is lehet "tárgyalni" shitf+f10 után...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tiger. #16575 üzenetére

    Ilyenkor nagyon örülök, hogy már rég megszabadultam az utolsó Creative kártyámtól (X-Fi Titanium PCI-E), ugyanakkor még mai napig fennáll a veszélye, hogy elővegyek nosztalgiából valami régi játékot, ami sokkal szebben szólna, ha átdrótozgatnám az analóg kimenetét egy RCA köteggel a HDMI-s AVR-re, mint mikor HDMI-n megy át placebó minőségű formátumban megy ki a mai játékok minimalisztikusan szoftver-mixelt hangja. Vicces egy történet ez a számítógépes térhangzás: Microsoft vs. Creative vs. Gamer vs. ManBearDog. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz westlake #16591 üzenetére

    Már gondolkoztam hasonlón, de nem állítja ezt részben vissza egy dism féle restorehealth? (Amit nem minden nap, de azért rendszeresen futtatok, főleg véletlen fagyás/áramszünet/stb után, vagy ha valamiért hülyéskedik valami és néha segít is, esetenként még a /source paramétert is használnom kell, hogy hozzáférjen egy-egy file-hoz egy másik gépemen).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Colos1 #16766 üzenetére

    Pedig szerintem elég szájbarágós volt erről a 'sajtó', hogy kötelező egy upgrade a meglévő license konvertálásához, majd csak ez után mehet tiszta telepítés.

    Egyébként szerintem Vista óta jóval kevesebb a jelentősége egy "tiszta" telepítésnek (XP-n is volt SFC, de sokkal körülményesebben és kevesebb sikerrel működött, mint ahogy a DISM /restorehealth képes ellenőrizni és szükség szerint javítani az összes rendszerfilet [mindent, ami elérhető a telepítési forrásból és WU-ról], akár online, ha még fut a saját lábán az OS, vagy offline, ha már csak a Recovery mód vagy a CD/pendrive boot-ol a gépen) és Win8 óta még kevesebb (a beépített Disk Cleanup utility is sokat fejlődött, Administrator-ként futtatva le tud pucolni szinte minden szemetet, amit a Windows hord össze + azok a programok, amik a 'szabályos' helyekre lökik a szemetet, szóval innentől csak magukat a telepített programokat kell kordában tartani és azok eldugottabb saját mappáit átnézni néha), maximalistáknak pedig ott van még harmadiknak ismét DISM, csak most /resetbase kapcsolóval, és tényleg "csonkolva" lesz a winsxs (nem lehet majd uninstalálni az update-eket, kvázi olyan lesz az adott Windows, mint ha egy aznap megjelent ISO-ból telepítetted volna integrált frissítésekkel). Sőt, Win8-al a CHKDSK is sokat fejlődött, már online is tud filrendszer hibákat keresni és néha akár reboot nélkül is javítani. Tehát szinte minden adott third-party cuccok és különösebb szakértelem, mélyre rejtett, hivatalosan nem támogatott funkciók előbogarászása nélkül is (a DISM elég jól dokumentált neten vagy a saját parancssoros súgójában is, a többi GUI-n is kint van), hogy alapvetően jól karbantartható és javítható szinte bármilyen szituációban, hacsak nem száll el az egész lemez vagy filrendszer javíthatatlanul.

    Na persze ettől függetlenül nekem is kellett már friss telepítést végeznem, mert kivételek vannak. De olyankor, mikor sikerült elérni, hogy abszolút ne boot-oljon többé és a recovery se tudjon vele mit kezdeni, mert mondjuk a safe mode sem működött a recovery tool-ok után sem. Nyilván megesik, de az ritka és átlagos otthoni felhasználás mellett még ritkább, mint pl. nálam, aki viszonylag sokat babrálgatja a gépét...
    De "csak azér, mert" clean install-t csinálni "csak mert". Szerintem gyakorlatilag már felesleges.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #58000384 #16858 üzenetére

    Laptopoknál vagy hasonló komplett "brand" PC-knél, a gyártó által mellékelt, bloatware csomaggal fűszerezett, előtelepített Windows-nál el tudnám képzelni, hogy ez is bele volt fonva a license feltételekbe, hogy ne "barmold szét" a gyártótól érkezett rejtett/rendszer/recovery partíciókat és telepíts fel bloatware nélküli, nyers MS kiadást abból a Windows-ból, illetve ne cseréld ki önkényesen a HDD-t se, hanem újratelepítéshez is a gyártól által mellékelt recovery partícióról, vagy a gyártótól érkező egyedi recovery DVD-ről telepítsd újra az egyedileg összeállított telepítőcsomagot (mindenféle extra szoftverrel és egyedi driver csomaggal), mert vagy a gyártó ragaszkodik ehhez, vagy akár az MS sem vállal támogatást, ha nem ezt a driver-csomagot használod, hanem magadnak próbálsz beszerezni driver-eket WU-ról és/vagy az egyes alkatrészek gyártójától.

    De nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, csak el tudnám képzelni...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond, amiért nem tudok ISO file-okat mount-olni hálózati meghajtóról a Windows mappakezelővel? (Nem csak betallózom, hanem Z: meghajtónak van felvéve)

    A Linux oldalon Samba 4.3.1 van, ami elvileg már SMB 3.1.1 kompatibilis (nem támogat mindent új feature-t, de ismeri a Win10-es dialektust). A Windows-on használt admin fiókom, amiből most próbálkozom, az a Linux-os root felhasználónak van megfeleltetve, ráadásul a kérdéses ISO file-hoz minden Linux felhasználó teljes körűen hozzáférhet a Linux-os gépen (777).

    Úgy emlékszem, hogy ez régebben gond nélkül működött. A Daemon Tools most is tudja mount-olni ezt az ISO-t.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pvt.peter #26241 üzenetére

    Én azt szoktam inkább mondani, hogy a 8.x-et "erősen ajánlom" frissíteni, 7-esről pedig érdemes átgondolni, főleg ha csak a felhasználói felület (8.0 féle Start menü és hasonlók) tántorította el az illetőt.

    Én megvoltam a 8-assal is. A felülete nem tetszett, de elfogadtam olyannak, amilyen, mert a "tető alatt" összességében és szerintem egyértelműen jobb volt és az nekem többet számított. A 10 pedig keresett egy középutat a felhasználói felületben is, míg a háttérben csak még tovább csiszolódott, szóval nagyon nem lehet mellélőni vele, hacsak nem valami speciális körülmény miatt fut problémára az ember 8-as után.

    Viszont akinek még csak 7-ese van, ott azért már több az esély driver vagy akár szoftver inkompatibilitásra. Lehetnek kellemetlenségek, amik talán megoldhatóak, de akkor sem feltétlenül érik meg a dolgot (a 8 és 10 újdonságaiból van olyan, amit csak viszonylag friss hardware-el lehet élvezni, pl. DX12 is ilyen).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #26244 üzenetére

    Én nem szeretek third-party kiegészítőket telepíteni az OS-hez (máshoz se nagyon, csak szükség esetén), inkább lenyelem ahogy kinéz (az nekem csak másodlagos, hogy a 10-es szerintem jobb ilyen szempontból, mint a 8-as, bár ebben a 7-es talán még mindig nyerne).

    Gyorsult például a DirectX 11.x (ha valaki használja játékra vagy munkára) és megjött mellé a DX12 is (majd talán használja is lassan valami, először inkább játék), javult az WU driverkezelője (több mindenhez talál és nem kiherélt/elavult, hanem viszonylag friss és teljes értékű driver csomagokat telepít) és szerintem főleg hosszabb távon érződik majd meg a Commulative Update rendszer kellemes oldala (nem lesz a nagyvilágban 100 féle variáció, hogy kinek a gépén épp melyik frissítés van vagy nincs fent, hanem elég annyit megkövetelnie a programok fejlesztőinek, hogy "friss Windows 10").

    Bár a TH2-től félek egy kicsit, hogy az gyakorlati szempontból egy update vagy upgrade lesz, de majd meglátjuk (utóbbi esetben sem borítékolt a gond, csak az aggály, szóval ez nagyon "ha és ha és ha..."), de egyelőre sokkal simábbnak tűnik nekem a WU, mint az eddigi Windows-okban (akár driver, akár system update kérdés).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ez az anomália mitől lehet? (Szerintem Windows és/vagy NTFS hülyeség lehet.)

    - létrehozok VirtualBox-al egy új, fix 30Gb méretű virtuális lemezt (VDI)
    - ellenőrzöm, hogy a VDI file mérete és a lemezfoglalása is 30Gb
    (tehát nem csak spars file, hanem hosszú perceken keresztül írja tele nekem az új file-t a program, még szó szerint is felmelegszik az SSD [látom HDSenstinel-el], illetve nincs bekapcsolva az NTFS filetömörítés, ezt is külön ellenőriztem)
    - elindítom a virtuális gépet, elkezdek írni az új üres guest HDD-re, a host filerendszeren pedig, amin a VDI file foglal helyet, folyamatosan fogy a szabad terület, miközben a VDI file mérete nem változik

    Egész konkrétan addig fogyott a hely, míg volt, mert csak ~10Gb marad, mikor elkezdett párologni, és megszakadt a virtuális gép működése 0-nál, míg nem mozgattam át valamit egy másik filerendszerre, hogy legyen még szabad hely.

    Legelőször NTFS tömörítésű, ugyan így előre fixen lefoglalt területű VDI file-okkal tapasztaltam hasonló anomáliát és utána többször is reprodukáltam ezt tömörítés nélkül is.
    Gyanús volt, hogy több szabad hely tűnik el a filerendszerből, mint amennyi a tömörített file maximális tömörítetlen mérete, ami eléggé lehetetlennek tűnt, csak ott még lehetett volna magyarázgatni, hogy ez a tömörítés működése miatt lehet így (bár erre semmi konkrétum nincs és nem tűnik logikusnak, főleg nem szükségszerűnek). Tömörítés nélkül reprodukálva viszont egyértelmű, hogy valahogy "duplán számolja" a helyfoglalást, mint ha menet közben egy új átmeneti file-ba írna minden változást, amit majd később felülírással átmozgat az eredeti VDI file-ba. Csak épp az eredeti file helyfoglalása is nő, mikor írok bele, ha az tömörített.

    Tehát, ha van egy 30Gb-os file tömörítés nélkül és írok bele 2Gb-ot, akkor is eltűnik 2Gb a host filerendszerről. Ha van 50Gb szabad hely az C:-n, akkor maximum 25Gb-os VDI file-t tudok lefoglalni úgy, hogy azt még tele is tudjam írni a virtuális gépen belül.

    Ez mi? :Y

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Beretvás #43406 üzenetére

    Nekem nem törölte még, bár nem használom, csak fel van telepítve a Lite (azt hiszem az SPTD driver nélkül, ha a legutolsó telepítő még felkínálta magát anélkül) arra az esetre, ha belefutok valami régi .cue, stb (nem ISO) képfile-ba.
    Ha régi verziót próbálsz használni, akkor talán inkompatibilisnek látja (csak lehet, hogy egyszer kinyomtad a figyelmeztetést telepítéskor, és többször nem szól, mikor újra visszarakod, törölni viszont törli később), ami általában a külsős emulálós drivere miatt szokott előfordulni (de valószínűleg a programnak is van minimum verziója, ami hivatalosan is jó win10-re, nem csak az SPTD driver-nek).
    Ha pedig netán kalózverzió, akkor könnyen láthatja vírusnak/veszélynek a vírusirtó (főleg a Defender) akkor is ha nem az (de esetleg még az is lehet).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz CsonkaImo #43429 üzenetére

    Vezérlőpult, eszközkezelő, Hálózati-, WiFi eszköz, tulajdonságok, energiagazdálkodás, pipa le onnan, hogy engeded kikapcsolni. Később új driverrel, vagy nagyobb Win frissítés után esetleg majd kipróbálhatod, hogy ez továbbra is szükséges-e. Ettől aludni fog a gép, nem marad aktív a hálózaton, csak nem teszi olyan mély alvásba (elvileg, hogy valójában mikor mi történik, az jó kérdés, főleg ha eleve hibásan működik... ez csak workaround).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ismét kérdem, erre mi lehet a magyarázat?

    Most is úgy állt elő a probléma, hogy egy 30Gb és egy 16Gb méretű VDI file-al dolgoztam, amin engedélyezve van az NTFS tömörítés, így ~6Gb és ~8Gb volt a helyfoglalásuk (amit a file-tulajdonságokban ír a Windows mappa tallózó).

    Mint fent látszik, a Windows utility-k egy része szerint ~0 szabad hely van a C:-n, mások szerint ~45Gb (utóbbi lenne hihető). Nyilván úgy indultam neki ennek az egésznek, hogy >46Gb szabad hely volt, mikor létrehoztam a 30+16Gb-os VDI file-okat.

    A Virtualbox-ban write-through módban vannak mount-olva, tehát nincs snapshot, ilyesmi, nem szabadna több helyet elfoglalnia a VDI file-nak az NFTS file-rendszeren, mint az eredeti tömörítetlen mérete (tömörítve pedig csak kevesebbet, hacsak nem írom tele random adattal).

    Mikor töröltem kézzel a 16Gb-os VDI file-t (ami elvileg ~6Gb-ot foglalt), akkor hirtelen lett 21Gb szabad hely a C:-n! (Nem 6, nem 16, 21!) :Y :W :U

    Az alternatív megoldás bezárni a VirtualBox-ot és nyomni egy reboot-ot, akkor újraszámolja a szabad területet.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azzal mit lehetne tenni, hogy egy Virtualbox-ban futó OS-nek "Raw Disk" módban átadott HDD-n ne tegye a Win10 RS1 írásvédetté az EFI boot partíciót (ami nyilván nem az övé még részben sem, a host Win10 bootloader-e másik SATA eszközön van). Egy Linux OS-t próbálok előkészíteni egy másik gépnek VirtualBox-ból, először még a helyére tudtam másolni az EFI Stub kernelt a frissen létrehozott EFI partícióra, de miután újraindítottam a virtuális gépet a "saját lábán" (mármint nem chroot-ból, hanem ahonnan telepítettem install ISO-ból) azóta nem tudom frissíteni a kernelt, mert amint írni próbálok oda, azonnal eldobja a lemezt (elszáll a Virtualbox IO hibával).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha még nem vette észre, akit esetleg érdekel: Végre hibátlanul működik a DISM /RestoreHealth (már vagy fél éve inkonzisztens volt a checksum lista, aminek eredményeképp hibát vélt látni, de nem tudott rajta javítani, mert ugyan az a file volt a telepítőlemezen is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz r92king #60192 üzenetére

    Bocs, hogy nem fog tetszeni a kérdés, de: Miért nem használod az EFI módot (már ha elérhető...)?

    Szerintem átmásolhatod, csak tényleg kerüljön át NTFS partícióra hiánytalanul (minden rejtett/védett file és mappa) és ACL (jogosultságok) megőrzésével. Illetve utána lehet, hogy a telepítőt boot-olva le kell futtatnod az automata javítást, vagy esetleg kézzel átírni a BCD-t (bcdedit /?). De 10-essel még nem csináltam ilyet, talán 7-el próbáltam utoljára és már ködös emlék. Jobb, ha google-el keresel valami pontról-pontra leírást, ha nem elfogadható az 50/50 sikerességi arány (ha nem sikerült, legközelebb még a kábelt is húzd le minden más adattárolóról), de ha még friss telepítés, gondolom túléled, ha nem jön össze véges időn belül.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ez fura, nem?

    DISKPART> clean

    DiskPart succeeded in cleaning the disk.

    DISKPART> convert gpt

    The disk you specified is not MBR formatted.
    Please select an empty MBR disk to convert.

    DISKPART> list disk

    Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
    -------- ------------- ------- ------- --- ---
    Disk 0 Online 476 GB 0 B *
    * Disk 1 Online 14 GB 14 GB *

    DISKPART> list partition

    There are no partitions on this disk to show.

    DISKPART> clean

    DiskPart succeeded in cleaning the disk.

    DISKPART> convert gpt

    DiskPart successfully converted the selected disk to GPT format.

    DISKPART> list disk

    Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
    -------- ------------- ------- ------- --- ---
    Disk 0 Online 476 GB 0 B *
    * Disk 1 Online 14 GB 14 GB *

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ga3rieL #80309 üzenetére

    Friss Win10-ben csináltam PowerSheel-ben. Egy Linux-al használt USB flash adattárolót próbáltam lepucolni, majd létrehozni egy GPT partíciót és formázni FAT32-re.
    A fura az, hogy az első CLEAN parancs sikeresen lefut, de nem enged GPT-t létrehozni, viszont egy újabb CLEAN után már igen. Szóval olyan, mint ha az első CLEAN igazából sikertelen lett volna a pozitív visszaigazolás ellenére.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #80343 üzenetére

    Szerintem MBR volt, de nem vagyok benne biztos.
    Többször csináltam már ilyet, nem emlékeztem, hogy eddig gond lett volna.
    Szerintem abszolút logikus elvárás lenne, hogy egy sikeresen lezárt CLEAN parancsnak le kéne pucolnia bármit (a Windows által nem támogatott dolgokat is) olyan szintre, hogy utána legalább maga ugyan az a Windows Diskpart verzió üresnek lássa legalább annyira, hogy gond nélkül tegyen rá MBR-t vagy GPT-t (már persze ha nem írásvédett és kompatibilis maga a hardware -- csak mielőtt sokáig kötekedne valaki).

    "Csak mert". De amúgy igen, az is sokkal egyszerűbb, ha GPT-re kibontom a Windows ISO-t, mert akkor eleve csak EFI módban indulhat a telepítő, nem érhet meglepetés, hogy kiválasztom az UEFI Setup-ban az EFI-t, aztán a háttérben mégis átvált valami másra automatikusan és csak akkor derül ki, hogy BIOS módban települ az OS, ha már fent van. De most épp másra kellett. Nem is lett volna kritérium, de miért ne használhatnám azt, ami nekem tetszik? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Exodius #80377 üzenetére

    Hardware hibának tűnik, de lehet hogy csak driver-szoftver kompatibilitás. Elég sok dologra használja már a FireFox a GPU-t. Próbálj ki ezeket:
    - telepítsd másik a VGA driver verziót (újabbat vagy régebbit, esetleg "clean" módban)
    - indíts el valami komolyabb videojátékot (akár demót) vagy benchmarkot (3DMark)
    - tiltsd le a FireFox beállításainál a hardware gyorsítást

    Ha játékokban is előjön driver csere után is, akkor könnyen gond lehet a VGA-val (vagy integrált GPU-val).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz belfike #81498 üzenetére

    Nekem nem volt gondom konkrétan a 1803-al, de az e havi első CU óta (2018-06, avagy kb4284880) esküdni mernék, hogy sokkal egyenetlenebbül futnak a videojátékok (a driver nem változott közben, már a CU előtt a 398.11 volt fenn és azóta sincs újabb). Mint ha le lenne terhelve a CPU valamivel a háttérben, de az RTSS OSD szerint nem ez a gond (olyan játékot is néztem, ami egyetlen CPU szálon fut, olyankor 6 magból 5 körülbelül 0-5 % közt zizeg, ennyire meg nem hülye a Windows CPU ütemező, hogy fixen egy magra tenne két dübörgő programszálat is).

    Elképzelhető, hogy az új Spectre védelem tehet erről? (Annak ellenére, hogy azt írja alapértelmezésben nem aktív. De nem néztem jobban utána, annak idején ugyan ezt írták az első Spectre patch-be is, mégis aktív volt...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák