Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Jack Oneill #79902 üzenetére

    Nos, én nem bonyolódtam nagyon bele, az összes létező opciót amit láttam benne, mind tiltottam, válogatás nélkül (a defendert is tiltja ez esetben, annyira, hogy el se lehet inditani, lehet azt meg kellene hagyni).

    Igy igazából nem nagyon tudok segiteni, hogy mit nem kellene feltétlen tiltani. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • #71043776

    törölt tag

    válasz Jack Oneill #79902 üzenetére

    Szerintem óvatosan bánj az ilyen programokkal. Egy időben használtam, mert gyorsabban tudtam beállítani a dolgokat, mint a gépházban kattintgatva, de csak később jöttem rá, hogy különféle problémákat okozott a rendszerben. Például a gépen nem működtek a szenzorok (fényszenzor és giroszkóp), pedig nem volt tiltva. A driverek telepítését WU-n keresztül tiltotta, mikor véletlenül rákattintottam, majd visszakapcsoltam (regeditben kellett matatni, másképpen nem javult meg). A Microsoft eszköze sem működik utána, amivel a telemetriai adatokat lehet ellenőrizni. Ha mindent kijelölsz, akkor semmi sem kap frissítést (Office sem), nincs Defender, nem működnek az appok, a szenzorok, és olyan helyeken is bezavarhat, amire most nem gondolsz.
    Persze biztos vannak, akiknek minden okés utána, csak gondoltam szólok.

    Az összes beállítást el lehet végezni kézzel is. Pro-n el lehet halasztani a frissítéseket 35 napra, illetve a funkciófrissítéseket 365 napra - céges gépen gondolom nem Home fut. Az otthoni csoport nem fog visszakerülni, idővel váltanod kell más megoldásra.
    Más programot nem próbáltam, de írták Redditen, hogy pl. a Skype működésében is komoly zavart okoznak a címek tiltogatásával.

Új hozzászólás Aktív témák