Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoz

    őstag

    válasz littledon #63952 üzenetére

    Gyárilag Windows-os új gépeknél (tehát ahol a HP, Dell, Lenovo, stb rakja rá a Windowst) a BIOS-ba van égetve a termékkulcs (már a Win8-tól kezdve). Ilyen gépen a telepítő fel se dobja a termékkulcs kérő ablakot telepítésnél.

    Ettől függetlenül, Win10-nél már a hardver alapján generált azonosító alapján megy az aktiválás, tehát ha egyszer már volt rajta beaktivált Win, akkor nem kell kulcsot megadni, majd a neten automatikusan aktiválja magát. Természetesen, ha ugyanaz a változat (Home/Pro) került újratelepítésre.

  • King Unique

    titán

    válasz littledon #63952 üzenetére

    Az új laptopoknál már nem matricáznak ilyen módon, hanem eleve az UEFI-be van "égetve" a termékkulcs és onnan olvassa ki a Windows is. Tehát egy esetleges újratelepítésnél automatikusan aktiválódni fog majd, de akár pl. ezzel a programmal is ki lehet olvasni és el lehet menteni a termékkulcsot.

    A stabilitással és a vírusokkal kapcsolatban nem kell minden mendemondát elhinni! Az előbbi eleve függhet az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is, hogy kinél mennyire működik jól és milyen stabil egy OS. Ennek megállapításához pedig értelemszerűen ki kell próbálni az adott hardveren (gépen). Ha jelen esetben a notebookon eleve W10 van előtelepítve és megfelelően működik, akkor vsz rendben lesz. Bár egyeseknél a kisebb / nagyobb frissítések olykor okozhatnak problémát, de szükség esetén akár a frissítések konfigurálása, halasztása stb. is megoldható. Ez a kényszeres x havi újratelepítés meg kb. az XP-s időkben volt divat...Manapság eleve inkább lementi a user a Windowst pl. a Macrium Reflect programmal és szükség esetén abból állítja vissza az eredeti állapotot. Tehát egyáltalán nem muszáj a 0-ról újratelepíteni. A vírusokat illetően, ha adott a naprakész OS + megfelelő AV + józan ész hármas, akkor megint nem kell parázni ezen. De ez egyébként már a Vírusirtó topic témája és bővebb infók felől ott tessék érdeklődni!

    Egyébként, ha van elég hely háttértáron, akkor a dual-boot az előbbiektől függetlenül is opció lehet. Hasznos dolog, ha ezt-azt több OS alatt is ki lehet próbálni. Vagy éppen valamiért az egyik megfekszik, akkor ott van mentőövnek a másik. Az újabb gépeknél már UEFI boot szokott lenni, amelynél ezen leírás alapján könnyen megoldható Windows & Linux a dual-boot.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz littledon #63952 üzenetére

    Ha nincs valami driver gubanc akkor stabil. Mivel gyárilag win10 a géped, 99% rendben lesz. Kerüld a sufni "frissítést tiltsd le és kapcsold ki a virtuális memóriát" cikkeket, tweaker és registry takarító progikat. Van beépített karbantartó.
    A kéretlen appokat mint Candy Crush a start menüből jobb klikk eltávolítás és ennyi. A beállításokat átfutni: pl. ha abban a szobában van a gép ahol alszol nem biztos jó az alapértelmezett éjszaka közepén az automatikus karbantartás.
    Nem kell újratenni, ez nem XP. És amúgyis évi két új build jön nagy frissítéssel, ilyenkor szinte friss rendszer lesz. Ha ésszel netezel a beépített védelem elég böngészőben reklámszűrővel. (ublock origin vagy adguard)

    Használattól függően belefuthatsz furcsaságokba, az új app része a rendszernek még gyerekcipőben, OS X-hez képest nem olyan egységes a felhasználói felület, sok minden nincs átgondolva, frissítésekkel változik a design, az új Edge böngésző nem biztos megfelel amennyiben hardcore Chrome, Firefox használó vagy. Facebook, Messenger, Spotify app van az áruházban. Filmre VLC is, csak gagyi a hagyományos exe-hez képest, MPC-HC / BE vagy MPV.io lejátsza amit a beépített film app nem tud.

Új hozzászólás Aktív témák